12.1.2023

Třetí výhra v řadě! Junioři v prodloužení udolali Liberec

Pardubičtí junioři vyjeli na další zápas na led Liberce. Nejdříve byla první třetina bez branek, až ve druhé části se prosadily Pardubice, kdy se trefil Matěj Kloz. Liberci se podařilo dvě minuty před koncem třetí třetiny vyrovnat a zápas tak poslal do prodloužení, kdy se ihned při přesilovce trefily Pardubice. Dynamo si tak odváží výhru 2:1.

Extraliga juniorů, 39. kolo, čtvrtek 12.1.2023, Lomnice nad Popelkou, Zimní stadion

1:2p
0:0, 0:1, 1:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 58:05 Gajda (Patzelt, Jenčovský; 5/4) – 30:49 Kloz (Novotný, Paleček; 5/5), 61:12 Pavlata (Tvrdík, Herčík; 4/3). Rozhodčí: Micka, Zeliska – Hradil, Dědek. Diváci: 305. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 32:42. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Bílí Tygři Liberec: Král – Patzelt, Ehrenberger, Duschka, Hladík, Meisel, Culek, Koštoval – Špilka, Bačkovský, Jansa, S. Fiala, Hois, Pérez, Kříž, Janata, Przybyla, Jenčovský, Gajda, Hrabčák.
Dynamo Pardubice: Borovička – Vachun, Červenka, Bárta, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Helikar – Pavlata, Paleček, Tomas, Herčík, Kubíček, A. Fiala, Kloz, Burda, Novotný, Kalužík, Gromadzki.

Hned na začátku první třetiny se puku ujaly Pardubice a zaútočily, kdy Fiala vystřelil na domácího brankáře, který si tak připsal první zákrok. Poté byli vyloučeni domácí Jenčovský a hostující Gromadzki za hrubost a hrálo se tak čtyři na čtyři. Do větší šance se dostal liberecký Kříž, který střílel na Borovičku, ten ale předvedl parádní zákrok. Potom ještě pardubický Herčík zkoušel překonat Krále střelou z levého kruhu, ale kotouč brankář vyrazil.

Liberec ve druhé části hned po vhazování zaútočil, Gajda dostal přihrávku od svého spoluhráče a nadvakrát puk dorážel za záda Borovičky, ten ale všechny pokusy zastavil. Ve třicáté minutě se Dynamo ujalo vedení, kdy Matěj Kloz vypálil z mezikruží a prostřelil tak libereckého Krále – 0:1. Poté byl vyloučen jeden z domácích hráčů a Pardubice si tak zahrály přesilovou hru, při níž mohly odskočit na dvoubrankové vedení, ale gólovou šanci Herčíka Král chytil.

Ihned v úvodu třetí třetiny byl vyloučen pardubický Herčík, domácí Janata se dostal před Borovičku a střílel, brankář jeho střelu vyrazil betony. Do samostatného úniku se potom dostal hostující Kloz, jenž vystřelil na Krále, ale střela trefila horní tyč liberecké branky. V 58. minutě se Liberci podařilo vyrovnat a zápas tak poslat do prodloužení, kdy Borovičku překonal Petr Gajda – 1:1.

V prodloužení hned rozhodly Pardubice, kdy Dominik Pavlata rychlou střelou od modré prostřelil Krále. Dynamo si tak odváží výhru 2:1.