3.2.2023

Junioři vezou tři body z jihlavského ledu

Pardubičtí junioři vyjeli na další zápas, tentokrát na led Jihlavy, kde nejdříve prohrávali 1:0, ale Dynamo poté otočilo skóre a šlo do vedení. Ve třetí třetině Pardubice přidaly ještě dvě branky a udržely si tak vedení. Na jihlavském ledě tak berou Východočeši všechny tři body.

Extraliga juniorů, 45. kolo, pátek 3.2.2023, Jihlava, Malá hala

Dukla Jihlava

1:4
1:2, 0:0, 0:2
Branky a nahrávky: 09:53 Coufal (Číhal, Ludvík; 5/5) – 14:46 Gromadzki (Helikar, Rájek; 5/5), 15:12 Štetka (Pavlata, Herčík; 5/4), 49:27 Burda (Gromadzki, Helikar; 5/5), 53:52 Fiala (Kubíček, Kalužík; 5/5). Rozhodčí: Skopal, Čuňočka – Kleprlík, Komínek. Diváci: 132. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 35:56. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Dukla Jihlava: Maláč (Pulda) – Vandas, Číhal, Ludvík, Vovsík, Matějíček, Chvátal, Tomšík – Coufal, Báťa, Modl, Klapica, Kudrna, Valach, Pavelec, Rauš, Broš, Straka.
Dynamo Pardubice: Borovička – Vachun, Hebek, Červenka, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Helikar – Pavlata, Paleček, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Kloz, Burda, Novotný, Kalužík, Gromadzki, Štetka.

Hned na začátku první třetiny domácí Číhal, jehož nahození od modré vyrazil Borovička jen před sebe, kde byl volný na dorážku Pavelec, ale jeho střela skončila v ochranné síti. V deváté minutě šla Dukla do vedení, kdy Coufal napodruhé procpal puk za záda Borovičky - 1:0. Poté měl šanci pardubický Helikar, který si najel až před domácího brankáře, ten ale střelu pokryl. Ve 14. minutě Dynamo vyrovnalo, kdy Helikar nahazoval kotouč před branku, kde ho tečoval Adrian Gromadzki - 1:1. Potom si Pardubice zahrály přesilovou hru kterou využily, kdy Pavol Štetka usměrnil puk mezi tři tyče - 1:2.

Pardubice se ve druhé části ihned hnaly do útoku, kdy Pavlata vystřelil na domácího brankáře, ten však zasáhl lapačkou. Poté vyslal dělovku na Borovičku Číhal, ale zasáhl jen brankářskou výstroj. Vojtěch Tvrdík se pak dostal na modré k puku a vyslal na branku tvrdou ránu, Maláč ale zasahovat nemusel, kotouč šel mimo tři tyče. Ke konci měl ještě šanci Pavelec, ale Borovička střelu zastavil.

Na začátku třetí třetiny se kotouče ujali domácí, jmenovitě Broš, který vystřelil na Borovičku, ten střelu vyrazil betony. Ve 49. minutě šly Pardubice do dvoubrankového vedení, kdy se Daniel Burda trefil nad vyrážečku - 1:3. O pár minut později Dynamo přidalo čtvrtou branku, kdy si Adam Fiala najel na pravý kruh odkud vystřelil na vzdálenější tyč - 1:4. Pardubice si už do konce zápasu vedení udržely a vyhrály tak 4:1.