4.2.2023

Pardubičtí junioři po jasném výsledku berou tři body! Venku porazili Kometu

Junioři Dynama se po včerejší výhře ukázali v rámci 46. kola na ledě brněnské Komety. Opatrný start do utkání prolomilo až na začátku druhé třetiny Dynamo, kterému se povedlo v druhé dvacetiminutovce odskočit o dvě branky. V závěrečné třetině pardubičtí junioři vsítili třetí branku a pohlídali si závěr utkání.

Extraliga juniorů, 46. kolo, sobota 4.2.2023, Brno, Winning Group Arena

Kometa Brno

0:3
0:0, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 23:04 Herčík (Štetka, Pavlata; 5/5), 36:23 Štetka (Pavlata, Tvrdík; 5/5), 48:59 Pavlata (Štetka, Herčík; 5/5). Rozhodčí: Vrba, Maršálek – Mikšík, Axman. Diváci: 69. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 0:3.
Kometa Brno: Kavan – Řehák, Eich, Svoboda, Ulbricht, Bůžek, Kuswito – Rakus, Zembol, Otava, Šantora, Nesvadba, Cakl, Masař, Bělohlav, Panasenko, Boltvan, Bárta, Horváth, Linka.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, Helikar, Hebek, Červenka, Tvrdík, Rájek, Koudelka – Pavlata, Paleček, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Kloz, Burda, Novotný, Kalužík, Štetka, Gromadzki.

Opatrný vstup do utkání mohl v páté minutě prolomit Fiala, který se natlačil před brněnskou branku, ale nepodařilo se mu dostat puk za záda Kavana. Následně však přišla šance Komety poté, co dostal Otava přihrávku do prostoru mezikruží a dělovou ránou se pokusil prostřelit Matěchu, což se mu nepodařilo. Největší šance třetiny přišla v poslední minutě, kdy Brno dostalo výhodu v podobě trestného střílení. Panasenko se snažil rozhýbat pardubického gólmana, avšak na překonání Matěchy byl již moc blízko branky.

První branka utkání přišla až na začátku druhé třetiny. Konkrétně v čtyřiadvacáté minutě, když se do rychlého protiútoku rozjela dvojice zkušených pardubických hráčů a Štetka našel na hranici kruhu neobsazeného Daniela Herčíka, jenž střelou z první překonal přesouvajícího se Kavana – 0:1. O dvě branky odskočilo Dynamo v sedmatřicáté minutě, když Pavlata adresoval puk na Pavola Štetku, který byl již připraven u levé tyče a trefil odkrytou branku – 0:2.

Hned z kraje závěrečné dvacetiminutovky mohl svou druhou trefu přidat Herčík, avšak nedokázal zkrotit přihrávku, kterou dostal do před brankového prostoru. V devětačtyřicáté minutě přišla další úspěšná akce prvního pardubického útoku. Tentokrát se do šance dostal opět Štetka, ale nedokázal překonat brněnského gólmana, avšak puku se opět zmocnil a vybídl Dominika Pavlatu, který již Kavana překonal – 0:3.

O snížení se pět před koncem snažil Boltvan, kterému se povedlo ujet pardubické obraně v oslabení, ale nepodařilo se mu překonat Matěchu. Dynamo si tak z Brna odváží důležité tři body a posouvá se na postupové pozice.