18.2.2023

Junioři prohráli doma s Plzní, rozhodla třetí třetina

Pardubičtí junioři odehráli další domácí zápas, tentokrát do Pardubic přijela Plzeň. Dynamo šlo hned v úvodu do vedení zásluhou Matěje Kloze. Poté ale Plzeň vyrovnala a skóre se neměnilo do třetí třetiny, kdy hosté přidali dvě branky a poté ke konci, kdy Pardubice odvolaly brankáře, dala Plzeň čtvrtý gól do prázdné branky. Dynamo tak prohrálo 1:4.

Extraliga juniorů, 48. kolo, sobota 18.2.2023, Pardubice, enteria arena

1:4
1:1, 0:0, 0:3
Branky a nahrávky: 03:28 Kloz (Herčík, Novotný; 5/5) – 07:40 Borák (Hodinář, Titlbach; 5/4), 47:50 Titlbach (Hodinář, Korčák; 5/5), 55:36 Dvořák (Benák, M. Soukup; 5/4), 58:26 Korčák (Titlbach, Benák; 5/5). Rozhodčí: Jechoutek, Glanc – Horažďovský, Štěpánek. Diváci: 80. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:2. Střely na branku: 39:31. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, Hebek, Červenka, Rájek, Koudelka, Helikar, Tvrdík – Paleček, Tomas, Kubíček, Fiala, Kloz, Burda, Novotný, Kalužík, Gromadzki, Herčík.
Plzeň: Vondraš – Houdek, Skok, Jiříček, Cícha, Eichler, Hodinář, Prošek – Mazanec, Kaiser, Borák, D. Soukup, Korčák, Dvořák, M. Soukup, Kučera, Benák, Titlbach, Dáňa, Kreuzman.

Hned na začátku první třetiny šly do vedení Pardubice, kdy Daniel Herčík zavezl kotouč do útočného pásma, kde vystřelil na Vondraše, ten ale kotouč vyrazil a odrazil se k najíždějícímu Matěji Klozovi, který prostřelil plzeňského brankáře - 1:0. V deváté minutě Plzeň vyrovnala, kdy Hodinář nahrával z pravého kruhu Matyáši Borákovi, který se trefil do horního rohu branky - 1:1. Potom ujel Dáňa ve vlastním oslabení a vystřelil z pravého kruhu na Matěchu, ten střelu zastavil.

Ve druhé části hned v úvodu se dostal do šance Kučera, který ujel sám na pardubického brankáře, ten však schoval puk do lapačky. Poté měl Herčík plno gólových šancí, ale ani jednu z nich nevyužil, nejdříve mohl zakončovat do prázdné branky, ale promáchl a poté nahrával Klozovi, který vystřelil, ale Vondraš puk zastavil. Ke konci třetiny se Kalužík dostal mezi kruhy, kde dostal přihrávku od Novotného, ale jeho střela šla vysoko nad branku.

V poslední pasáži se Plzeň ujala vedení, kdy Hodinář ujel a nahrával Titlbachovi, který nenápadnou střelou překonal Matěchu - 1:2. Poté pálil Kalužík, ale Vondraš střelu vyrazil. V 55. minutě šla Plzeň do dvoubrankového vedení, Adam Dvořák střelou z levého kruhu prostřelil Matěchu - 1:3. Ke konci třetiny Dynamo odvolalo brankáře a Matěj Korčák zpečetil výhru Plzně - 1:4.

Martin Koudelka (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice): „První třetina, myslím si že fantastická, jakoby z obou týmů, byla tam agrese, bylo tam tempo, byl tam jakoby docela dobrý hokej, nebyly góly. Myslím si, že až do druhého gólů jsme hráli velice dobře. V určitých částech měli šance, nedali jsme a od druhého gólu už samozřejmě mužstva jako je Plzeň, umějí relativně odehrát, měli jsme ještě nějaké vyloučení. Škoda. Myslím si, že jsme měli na to vyhrát, jedna hrubá chyba na druhý gól, což se stane, to by bylo divný kdyby se nestalo a pak už se to nějak rozsypalo. Příští víkend dáme šest bodů.“

Petr Vojan (hlavní trenér HC Plzeň 1929): „Dneska to byl hrozně těžký zápas, byl hodně o soubojích, tvrdá hra, která moc nevyhovovala. Dobře jsme se z ní dostali a dokázali jsme zápas zvládnout do vítězného konce, což nás těší, protože jsme z celého víkendu přivezli důležitých šest bodů do tabulky."