25.2.2023

Junioři padli na ledě lídra tabulky 3:1

Pardubičtí junioři vyjeli na další venkovní zápas, tentokrát na led Třince. Domácí šli hned v prvních pěti minutách do vedení a pak navýšili ještě ke konci první třetiny. V poslední části ještě Třinec přidal třetí branku, Dynamu se akorát podařilo v posledních vteřinách vstřelit gól a to zásluhou Adama Novotného. Pardubice tak prohrály 3:1.

Extraliga juniorů, 50. kolo, sobota 25.2.2023, Třinec, MINI WERK ARENA

Oceláři Třinec

3:1
2:0, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 05:58 Gerych (Spěváček; 5/5), 18:01 Holinka (Zielinski, Buják; 5/4), 52:07 Spěváček (Zielinski; 5/5) – 59:26 Novotný (Hebek, Vachun; 4/4). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Bartek, Gančarčík. Diváci: 73. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 31:36. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Oceláři Třinec: Klimek – Volas, Kremnický, Andrle, Buják, Pospíšil, Hrůzek, Zielinski – Gerych, Holinka, Šutý, Pánek, Spěváček, Bartoš, Hlávka, Kubiesa.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, Hebek, Červenka, Tvrdík, Oliva, Helikar – Paleček, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Kloz, Burda, Novotný, Kučera, Kalužík, Gromadzki.

Hned na začátku první třetiny šel Třinec do vedení, kdy Spěváček nabral rychlost ve středním pásmu a nahrál Robinu Gerychovi, který vyslal střelu z mezikruží do pardubické branky - 1:0. Poté střílel Herčík z levého kruhu, ale Klimek kotouč vyrazil. V 18. minutě šli domácí do dvoubrankového vedení, kdy Miroslav Holinka pálil z pravého kruhu a Matěchovi puk proklouzl mezi betony - 2:0. Ke konci třetiny ještě vystřelil pardubický Oliva, ale Klimek měl přichystanou lapačku.

Ve druhé části se Dynamu nedařilo dlouho dostat se k puku až do 28. minuty, kdy Tvrdík vyslal tvrdou ránu, ta se ale odrazila o Klimkovy betony. Poté to z dorážky zkusil Paleček, ale domácí brankář puk zalehl. Potom z předbrankového prostoru pálil Holinka, ale trefil Matěchovo rameno. Před závěrem druhé sirény Burda objel pravý kruh a přihrál Tvrdíkovi, jenž vystřelil z mezikruží, ale puk skončil v rohu kluziště.

Na začátku třetí třetiny si Třinec zahrál přesilovku, při níž ve vlastním oslabení ujel pardubický Tomas, ale Klimek střelu vyrazil. Poté Herčík pálil z mezikruží, ale třinecký brankář kotouč schoval do lapačky. V 52. minutě přidal Třinec třetí branku, kdy Spěváček vystřelil od modré a Matěchovi puk proklouzl pod rukavicí - 3:0. Pár vteřin před koncem Dynamo vstřelilo první branku, kdy Adam Novotný dorážkou dotlačil puk za záda Klimka. Pardubice tak prohrály 3:1.