4.3.2023

Junioři rozstříleli Olomouc na domácím ledě vysoko 8:3

Pardubičtí junioři přivítali na domácím ledě Olomouc. Hosté šli hned do vedení, ale Dynamo na to zareagovalo a skóre otočilo. Olomouc sice poté vyrovnala při trestném střílení, ale Pardubice poté nasázely šest branek. Hattrickem se blýskl Adrian Gromadzki. Domácí tak zvítězili vysoko 8:3.

Extraliga juniorů, 52. kolo, sobota 4.3.2023, Pardubice, enteria arena

Olomouc

8:3
2:1, 3:1, 3:1
Branky a nahrávky: 06:38 Kalužík (Novotný; 5/4), 08:29 Pavlata (Kalužík; 5/5), 31:38 Herčík (Pavlata, Gromadzki; 5/5), 33:31 Gromadzki (Pavlata, Herčík; 5/5), 37:13 Gromadzki (Herčík, Pavlata; 5/3), 45:55 Gromadzki (Pavlata, Herčík; 5/5), 55:01 Tomas (Koudelka; 5/5), 57:47 Vachun (Novotný, Kalužík; 5/5) – 02:27 Panáček (Matašovský, Tomeček; 5/5), 30:21 Tomeček (TS), 50:34 Matašovský (Tomeček, Pigl; 5/4). Rozhodčí: Valda, Zeliska – Beneš, Teršíp. Diváci: 60. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Střely na branku: 51:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 6:2, 6:3, 8:3.
Dynamo Pardubice: Borovička – Vachun, Hebek, Červenka, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Helikar – Pavlata, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Burda, Novotný, Kalužík, Gromadzki.
Olomouc: Frgál – Drábek, Šlahora, Sedláček, Panáček, Stratil, Compel – Janech, Jeřábek, Belan, Havel, Matašovský, Tomeček, Pigl, Ruda.

Hned na začátku první třetiny šla Olomouc do vedení, kdy se před Borovičkou vytvořila menší skrumáž, ze které získal puk Adam Panáček, který překonal pardubického brankáře - 0:1. V šesté minutě se při přesilové hře k dorážce dostal Tadeáš Kalužík a přesnou ranou mezi tři tyče vyrovnal na 1:1. O dvě minuty později šlo Dynamo do vedení, kdy se Dominik Pavlata trefil z ostrého úhlu - 2:1. Ke konci se ještě dostal ke střele Panáček, ale kotouč narazil do boční strany branky.

Ve druhé části dostala Olomouc možnost trestného střílení, které využila a to jmenovitě Michal Tomeček - 2:2. Ve 31. minutě poslal Daniel Herčík Dynamo znovu do vedení - 3:2. O pár minut později se ke kotouči dostal Adrian Gromadzki, který prostřelil Frgála - 4:2. Poté Olomouc faulovala a šla do tří, to Východočeši využili, jmenovitě Adrian Gromadzki, který se trefil podruhé v zápase - 5:2.

V poslední části bylo k vidění také několik branek, nejdříve ve 45. minutě nenápadnou střelou Adrian Gromadzki vstřelil hattrick - 6:2. Poté mezi hostujícím Panáčkem a domácím Červenkou vznikla bitka a oba byli vyloučeni do konce zápasu. V 50. minutě Marek Matašovský přesnou ranou mezi tři tyče překonal Borovičku - 6:3. Do dobré střelecké pozice se potom dostal Radek Tomas a rychlou střelou poslal puk za záda Frgála - 7:3. Tři minuty před koncem ještě přidalo Dynamo jednu branku o kterou se postaral Dominik Vachun. Pardubice tak zvítězily 8:3.

Martin Koudelka (HC Dynamo Pardubice) „Po takové vlažné první třetině, kdy to zase asi už třetí zápas za sebou nebylo úplně ono, jsme se dostali do tempa, řekli jsme si něco k taktice, co na ně platí, co by jsme měli a čím by jsme se měli prezentovat. Pak už jsme se dostali do provozní teploty ve druhé třetině a padaly góly, mohlo jich padnou ještě víc si myslím, ale nějakým v relativně poklidném tempu a s hokejovými věcmi to bylo docela dobrý, takže máme body, které jsme potřebovali, které jsou pro nás důležitý, abychom se dostali do play-off. Dneska super zápas pro nás, hlavně že se kluci nezranili, zahráli si, dali góly, takže zase sebevědomí lepší a je to fajn, dneska dobrý výkon.“ Karel Beran (HC Olomouc) Trenér Olomouce odmítl zhodnotit zápas