25.2.2022

Jediný gól Dynama na výhru nestačil. Rytíři otočili skóre a berou tři body

Dynamo se zkraje druhé části dostalo proti Rytířům do vedení 1:0 po další trefě Roberta Říčky. Jenže Kladnu se ještě do konce třetiny povedlo skóre obrátit. Ve třetím dějství se Pardubice snažily srovnat, nicméně gól přidali pouze Středočeši. Dynamo tak prohrává páté utkání v řadě.

Tipsport extraliga, 56. kolo, pátek 25.2.2022, Chomutov, ROCKNET ARÉNA

Rytíři Kladno

3:1
0:0, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 31:20 Kubík, 37:12 Plekanec, 59:20 Hlava (Wood, Kubík; 5/5) – 20:47 Říčka. Rozhodčí: Svoboda, Pražák – Rampír, Axman. Diváci: 2390. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 22:36 (5:9, 10:16, 7:11). Zblokované střely: 16:14. Hity: 7:6. Vhazování: 20:32. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Rytíři Kladno: Bow – Arzamastsev, Dotchin, Wood, Ticháček, Baránek, Kehar, Suchánek – Hlava, Plekanec, Kubík – Melka, Zikmund, Pytlík – Beran, Babka, Indrák – Donaghey, Kuťák, Jágr.
Dynamo Pardubice: Frodl – Sergienko, Košťálek, Mikuš, Zdráhal, Petgrave, Hrádek, Vála – Kousal, Musil, Camara – Říčka, Roman, Cienciala – Paulovič, Poulíček, Blümel – Hecl, Anděl, Urban.

Do první šance se dostali domácí hokejisté, jejich hvězdný Plekanec ujížděl na Frodla, který si připsal skvělý zákrok betony. O chvilku později se na druhé straně po střele Hecla rozezvučela horní tyč. Oběma brankářům se úvodní dějství povedlo, Bow dokázal vychytat ránu Říčky z první. Do konce periody se více nestalo, rozhodčí ani nemuseli vylučovat.

Do druhé třetiny vstoupili úspěšněji Pardubice. Robert Říčka využil zmatků před brankou Rytířů a do odkryté klece bezpečně zakončil - 0:1. Krátce nato mohlo být ještě veseleji, protože Dynamo mířilo do dvojnásobné přesilovky. Kladenští ovšem oslabení tří proti pěti ubránili bez obdržené branky. Ve 25. minutě mohlo být srovnáno, jenže Babka trefil pouze tyč. O sedm minut později již Rytíři slavili. Adam Kubík z levého kruhu zamířil přesně - 1:1. Po Melkově vyloučení ve 37. minutě mohly jít Pardubice opět do vedení, jenže ve své přesilovce inkasovaly. Tomáš Plekanec vystihl rozehrávku Dynama a v samostatném úniku kličkou obelstil Frodla - 2:1.

Ve třetím dějství se Východočeši dostali brzy do oslabení, které se jim povedlo zvládnout. Jágr se chvilku poté málem prosadil, jenže jej vychytal fantastický Frodl. V polovině závěrečné třetiny měl možnost srovnat Hecl, jenže než zpracoval kotouč, obrali ho o něj obránci Kladna. V 53. minutě Bow zachránil Rytíře po Blümelově nebezpečné střele. Následně šly Pardubice opět do čtyř. Po úspěšné hře ve čtyřech se chystali Východočeši k závěrečnému tlaku, z branky mířil Frodl a na led šel šestý hráč do pole. Bohužel se Rytířům povedlo trefit prázdnou klec, v poslední minutě tímto způsobem uspěl Nicolas Hlava - 3:1. Dynamo prohrává páté utkání v řadě a z Chomutova odjíždí bez bodů.

Jiří Burger (Rytíři Kladno) „První půlku zápasu to od nás nebylo úplně ono, ale po ubráněných přesilovkách soupeře jsme začali lépe bruslit, vyhrávat osobní souboje a zaslouženě jsme se dostali do vedení. Jsme spokojení, že jsme po dvou porážkách znovu vyhráli za tři body.“

David Havíř (HC Dynamo Pardubice) „Oba týmy vstoupily do první třetiny velice vlažně a nevytvořily si moc šancí. Na každé straně byl jen jeden samostatný únik. Utkání se lámalo ve druhé třetině, kdy selhaly naše speciální týmy. Měli jsme přesilovky 5 na 3 a několik klasických početních výhod, ale nepomohli jsme si a navíc jsme v naší přesilovce inkasovali druhý gól. Utkání se nám zkrátka nepovedlo, naše koncovka je aktuálně katastrofální.“