28.2.2021

Série proher prolomena! Dynamo porazilo České Budějovice 5:1

Dynamo po čtyřech porážkách v řadě naplno bodovalo, když porazilo České Budějovice vysoko 5:1. Motor se ujal v 7. minutě vedení, od druhé části už se ale prosazovalo jen Dynamo, které trefami Nakládala, Camary a Kousala otočilo skóre. Ve třetí třetině následně zvýšili gólový rozdíl na čtyři branky Poulíček a Horký.

Tipsport extraliga, 49. kolo, neděle 28.2.2021

České Budějovice

5:1
0:1, 3:0, 2:0
Branky a nahrávky:22:24 Nakládal (Paulovič; 5/4), 34:42 Camara (Vála, Kosticyn; 5/5), 39:19 Kousal (Camara; 5/5), 46:04 Poulíček (Paulovič; 5/5), 55:17 Horký (Roman, Hrádek; 5/5) - 6:15 Slováček (Štencel, Toman; 5/5). Rozhodčí: Svoboda, Sýkora – Frodl, Kajínek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku: 28:26 (15:9, 9:11, 5:6). Zblokované střely: 17:12. Hity: 8:9. Vhazování: 31:24. Průběh utkání: 0:1, 5:1.
Dynamo Pardubice: Klouček – Mikuš, Ďaloga, Vála, Nakládal, Kolář, Hrádek, Bučko – Kosticyn, Kousal, Camara – Paulovič, Poulíček, Blümel – Horký, Roman, Pochobradský – Zeman, Rohlík, Costa.
České Budějovice: Strmeň – Vydarený, Plášil, Slováček, Štencel, Lytvynov, Kubíček – Jonák, Voženílek, Holec – Novák, Přikryl, Doležal – Karabáček, Gilbert, Alderson – Beránek, Toman, Novák.

Dynamo vstoupilo do zápasu aktivně a nepouštělo Motor příliš ke kotouči. Do zakončení se dostali Kale Costa a Ondřej Vála, první vážnější šanci poté neproměnil Luboš Horký. Byl to však Motor, kdo se ujal vedení. Na začátku 7. minuty se dostal do dobré střelecké pozice obránce Ondřej Slováček, který nezazmatkoval, potáhl si puk a následně šťastně propašoval puk až za záda Milana Kloučka – 0:1.

Odpovědět mohl Blümel, ten však netrefil Paulovičovu skákavou přihrávku. Elegantně poté prošel přes obránce Kosticyn, ani jeho střela si cestu do budějovické branky nenašla. Ani v následné přesilovce Dynamo recept na Jana Strmeně nenašlo.

Druhá přesilová hra na Pardubic na začátku druhé části už ale vyrovnávací gól přinesla. Jakub Nakládal využil clony před Strmeněm a přesně trefil odkrytou levou část branky – 1:1. Velkou šanci vrátit Motoru vedení měl poté Doležal, který ujížděl sám na Kloučka, ale vůbec netrefil bránu. Do dobrých příležitostí se nadále dostávalo i Dynamo, tyčku orazítkoval Kolář, těsně vedle mířil Kousal a Strmeně nedokázal v pádu překonat Costa.

První početní výhodu dostal k dispozici také Motor, Klouček byl pozorný a pochytal všechny střelecké pokusy. A tak šlo do vedení domácí Dynamo, Anthony Camara nejdříve trefil pouze obránce, našel si však odražený puk a rychlou kličkou překonal brankáře – 2:1. V poslední minutě druhé třetiny šly Pardubice do dvoubrankového vedení díky nádherné kombinaci. Robert Kousal přenechal puk Anthonymu Camarovi, ten elegantně obešel obránce a vrátil puk Kousalovi, který už neměl problém zakončit přesně nad rameno Jana Strmeně – 3:1.

Ve třetí třetině měly první příležitost České Budějovice, Matěj Beránek si obhodil obránce a byl sám před Kloučkem, puk mu ale na poslední chvíli sjel z hokejky. Na druhé straně Dynamo svou šancí nepohrdlo. Patrik Poulíček se důrazně dostal k dorážce Paulovičovy střely a zvýšil už na rozdíl tří branek – 4:1. Velkou šanci zvýšit vedení Pardubic měl poté velice aktivně hrající Kale Costa, ani tentokrát však australský útočník Strmeně nepřekonal. To se povedlo až Luboši Horkému, který tváří v tvář českobudějovickému brankáři zachoval chladnou hlavu a uzavřel skóre na konečných 5:1.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Po čtyřech porážkách jsme potřebovali doma zabrat, což se nám povedlo. Dali jsme dost branek, což je taky důležité. V několika situacích nás podržel Milan Klouček, za což jsem rád."

Václav Prospal (MADETA MOTOR České Budějovice): „Pro mě je hodnocení jednoduché: Půl zápasu jsme vydrželi hrát a přijde mi, že jsme hráli celkem dobře, dokonce jsme dali první gól. Bohužel jsme potom udělali dvě chyby a dostali jsme se na 1:3. Měli jsme tam nějaké šance, které jsme neproměnili. Ve třetí třetině už to svým způsobem byla zoufalost."