17.2.2021

Dynamo porazilo Hradec 4:3! Tvrdé derby rozhodla třetí třetina

Poprvé v sezoně ovládly Pardubice východočeské derby, které opět nabídlo hodně emocí i gólů. Hradec sice dvakrát vedl, Dynamo se ale nevzdalo a bojovným výkonem si vedení ukradlo pro sebe. Klíčovými momenty na cestě k vítězství byly především zásahy Barulina a trefy Ďalogy a Camary v poslední dvacetiminutovce. Dynamo zvítězilo 4:3 a v tabulce Tipsport extraligy ztrácí na šestou Plzeň už jen tři body!

Tipsport extraliga, 45. kolo, středa 17.2.2021

Mountfield HK

4:3
2:2, 0:1, 2:0
Branky a nahrávky: 11:54 Kosticyn (Mikuš, Kousal; 5/4), 17:35 Zohorna (Mikuš; 5/5), 42:08 Ďaloga (Roman, Kosticyn; 5/5), 58:37 Camara (Zohorna, Kousal; 5/4)– 4:35 Cingel (Lev, Šalda; 5/5), 5:55 Růžička (Koukal; 5/4), 27:59 Blain (Klíma, Smoleňák; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 3:4, navíc Zeman (PCE) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 0. Střely na branku: 29:37 (15:13, 9:12, 5:11). Zblokované střely: 16:12. Hity: 10:7. Vhazování: 38:32. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Dynamo Pardubice: Barulin – Mikuš, Zdráhal, Kolář, Nakládal, Ďaloga, Bučko, Hrádek – Kousal, Zohorna, Camara – Paulovič, Poulíček, Blümel – Kosticyn, Roman, Tybor – Horký, Zeman, Kusý.
Mountfield HK: Mazanec – Graňák, Blain, F. Pavlík, Šalda, Gaspar, Čáp, Váchal – Perret, Koukal, Jergl – Sklenář, Růžička, Zachar – Lev, Cingel, Smoleňák – Pilař, Klíma, Poppel.

Při souboji Hradce a Pardubic jde vždy o fyzicky náročný hokej plný rychlosti a střetů. A přesně takový styl hry nabídlo i třetí východočeské derby této sezony. Do něj vstoupil lépe Hradec Králové, který šel do vedení již v páté minutě po závaru před Barulinem a následné dorážce Lukáše Cingela. Prvotní úspěch hosty povzbudil, na svém vysokém tempu neubrali a jen po minutě a dvaceti vteřinách slavili další branku. Vladimír Růžička využil clonících spoluhráčů před brankovištěm a přesnou střelou od modré využil přesilovou hru.

Dynamo mělo trochu problém vrátit se do zápasu, pomohla mu ale početní výhoda po vyloučení Pavlíka. Ta sice ke snížení nevedla, Pardubice ale zlepšily pohyb a začaly vyhrávat více soubojů. Další nabídnutá přesilovka už znamenala snížení díky souhře Mikuše a Andreje Kosticyna. Kuriózní moment pak nastal kvůli poškození plexiskla, oba týmy se odebraly do kabin a zbytek první třetiny byl dohrán až po přestávce.

Dvě a půl minuty trvající dohrávku využily Pardubice k vyrovnání, Juraj Mikuš zpoza brány našel volného Tomáše Zohornu a ten se zblízka nemýlil – 2:2. Druhá třetina pokračovala hned vzápětí Poppela, během kterého měl paradoxně největší šanci Marek Zachar při úniku za obranu. Barulin ale potřetí kapituloval až v 28. minutě po přesném zakončení Jérémieho Blaina.

Stav 2:3 pro hosty už se do další přestávky nezměnil, velké šance na obou stranách totiž zhatily buď nepřesnosti, nebo zákroky brankářů a obránců. Například Sklenář mohl po nabídce Pavlíka zakončovat do prázdné, jeho střelu ale zblokoval Kolář. Barulin pak vychytal Cingela a na druhé straně se ještě těsně před druhou sirénou zaskvěl brankář Mazanec, když tváří v tvář vyrazil pokus kličkujícího Camary.

Třetí třetina začala opatrněji, ticho před bouří však ukončil gólový průnik Marka Ďalogy, který na vrcholu kruhu neváhal a pohotově vypálil do horního rohu Mazancovy klece. Klid po srovnání skóre si ale Dynamo moc neužilo, do oslabení jej poslal Zeman. Hradec početní výhodu nevyužil, neujala se ani Jerglova rána od modré. V ofenzivě tak pokračovaly Pardubice, kromě pokusu Pauloviče zahrozil hlavně Poulíček, který tečoval v brankovišti.

Deset minut před koncem si připsal Mazanec důležitý zákrok proti povedené střele Koláře. Ještě větší význam pak měl zásah Barulina. Pardubický brankář vychytal Jakuba Lva vypíchnutím puku po vzoru Haška, a udržel tak vyrovnaný stav. V 57. minutě si pak ruský brankář zopakoval úspěch, když zneškodnil Perretovu dorážku. Do posledních dvou minut šlo Dynamo v početní výhodě. A tento faul Cingela rozhodnul o osudu utkání, přesilovou hru totiž využil Anthony Camara přesnou ranou bez přípravy. Pardubice tak díky tomu překlopily souboj s pátým Hradcem na svou, vítěznou stranu.