15.1.2021

Dynamo přehrálo Mladou Boleslav v prodloužení, rozhodl Mikuš

Dynamo slaví proti Mladé Boleslavi první vítězství v sezoně! V bojovném utkání se jako první prosadily Pardubice, když v přesilové hře dorážel puk Anthony Camara. Hostům se však podařilo rychle vyrovnat z hokejky Adama Zbořila a jelikož díky výtečným brankářům na obou stranách už žádná branka v základní hrací době nepadla, utkání dospělo do prodloužení. V něm se Dynamu po necelých třech letech podařilo díky brance Juraje Mikuše porazit Mladou Boleslav a připsat si důležité dva body do tabulky.

Tipsport extraliga, 35. kolo, pátek 15.1.2021

Mladá Boleslav

2:1p
1:1, 0:0, 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 10:34 Camara (Nakládal, Kolář; 5/4), 64:46 Mikuš (Paulovič; 3/3) - 11:18 Zbořil (5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Lhotský – Obadal, Šimánek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku:39:27 (13:6, 13:9, 8:12 - 5:1). Zblokované střely: 20:25. Hity: 7:8. Vhazování: 36:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Dynamo Pardubice: Klouček – Ďaloga, Nakládal, Mikuš, Kolář, Hrádek, Bučko, Holland – Paulovič, Poulíček, Blümel – Anděl, Roman, Camara – Koffer, Kousal, Kusý – Machala, Rohlík, Pochobradský.
Mladá Boleslav: Krošelj – Hrbas, Ševc, Moravec, Pláněk, Klikorka, Šidlík – Strnad, Bičevskis, Alderson – Lunter, Cienciala, Šťastný – Jääskeläinen, Zbořil, Claireaux – Flynn, Najman, Kousal – Kotala.

První velkou šanci zápasu měl po dvou minutách Anthony Camara, v úniku zakončoval mezi betony brankáře Krošelje, tomu střela prošla těsně vedle levé tyče. Kanadský útočník měl za další dvě minuty opět na své hokejce první gól zápasu, když ho skvěle našel volného na levém kruhu Anděl. Camarova střela však skončila pouze na hokejce bránícího hráče.

Následně Krošelje překonal po dobré práci čtvrté formace Ondřej Machala. Tuto branku dlouho zkoumal videorozhodčí, který došel k závěru, že branka nemůže být uznána z důvodu zjevného kopnutí puku do brány. V čase 10:34 už nic nebránilo uznání pardubické branky. V přesilové hře tvrdě vypálil z levého kruhu Nakládal, jeho střelu Krošelj pouze vyrazil na hokejku Anthonyho Camary a ten už neměl problém dorazit puk za dezorientovaného brankáře - 1:0

Za necelou minutu už ale svítil na kostce stav 1:1. Adam Zbořil vypálil z vrcholu kruhu a jeho střela doskákala po nešťastném zákroku Kloučka až za brankovou čáru. Minutu před koncem první třetiny se Mladá Boleslav prezentovala menším závarem před Kloučkem, který vyvrcholil šancí Bicevskise, ten však nedokázal zkrotit letící puk a zakončit do poloodkryté branky.

Vrátit vedení na stranu Dynama mohli hned po minutě druhé třetiny v přečíslení dva na jednoho Camara s Romanem. Střela druhého jmenovaného však nemířila mezi tři tyče. Velkou šanci měl následně na straně Mladé Boleslavi kanadský útočník Brandon Alderson, který ujížděl sám na Milana Kloučka, ten dokázal včas ucpat prostor mezi betony a vyrazit střelu.

Druhá třetina nenabídla tolik šancí a pohledných akcí, jako ta první. K vidění bylo množství nepřesností a také jedna přesilová hra na obou stranách, avšak ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit větší tlak. Několik dobrých zákroků předvedli brankáři na obou stranách.

Ve třetí třetině nejprve po pěkné individuální akci zahrozil nebezpečnou střelou na Krošelje z pravého kruhu Patrik Poulíček. Následně předvedli krásnou akci Kusý s Kousalem, i tentokrát byl ale úspěšnější Slovinec v brance bruslařů. Do šance se dostal také Lukáš Anděl, když dorážel těsně vedle branky odražený puk.

Šanci vstřelit vítězný gól měli na hokejce hráči z města automobilů. Pět minut před koncem však obětavě zasáhla pardubická obrana a zamezila skórování do poloprázdné branky Dynama. Následnou šanci Oscara Flynna lapil dobrým zákrokem Milan Klouček. Žádná branka v základní hrací době už nepadla a následovalo prodloužení.

V něm měla první šanci Mladá Boleslav, Alderson však nedokázal usměrnit kotouč za Kloučka. Následně střílel pouze do betonů Krošelje z dobré pozice Roman a neuspěl ani dorážející Mikuš. Na druhé straně zakončoval nepřesně z mezikruží Lunter. Rozhodl až čtrnáct vteřin před koncem nastaveného času po dobré práci Pauloviče obránce Juraj Mikuš, který se štěstím dostal puk až za brankovou čáru a rozhodl tak, že Dynamo si odnese ze zápasu dva body.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Chtěl bych poděkovat klukům za dobře zvládnutý a odpracovaný zápas. Utkání bylo vyrovnané, šance byly na obou stranách, dobrý výkon podali oba brankáři. Ke konci prodloužení se k nám pak přiklonilo štěstí, byly tam šance na obou stranách. Myslím si, že pro nás super dva body.“

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): „Pardubice do zápasu vstoupily lépe a zaslouženě se ujaly vedení. My jsme poté šťastným gólem vyrovnali a stav 1:1 po první třetiny pro nás byl zlatý. Poté už byla hra vyrovnaná a ve třetí třetině jsme měli více ze hry. Bohužel jsme nedokázali dát rozhodující gól. Prodloužení pak dopadlo tak, jak dopadlo. Nesehráli jsme to dobře."