30.12.2020

Nezastavitelní! Dynamo poosmé v řadě zvítězilo, po obratu porazilo Spartu

Dynamo zvládlo další utkání, tentokrát v enteria areně porazilo v tabulce druhou Spartu 5:4. Vítězství se nerodilo lehce, protože Pardubice prohrávaly v první třetině už 0:3. Čtyři branky v řadě však stav převrátily na stranu domácích. Na vyrovnání Pražanů reagoval těsně před koncem Jan Mandát, který Východočechům vystřelil osmou výhru v řadě!

Tipsport extraliga, 31. kolo, středa 30.12.2020

5:4
1:3, 3:0, 1:1
Branky a nahrávky: 14:48 Mikuš (5/5), 32:47 Poulíček (Paulovič, Nakládal; 5/4), 34:18 Paulovič (5/5), 34:56 Camara (Mikuš, Vála; 5/5), 55:52 Mandát (Kousal; 5/5) - 5:53 Řepík (Tomášek; 5/4), 8:02 Rousek (Buchtele, Tomášek; 5/5), 11:58 Řepík (Sobotka; 5/5), 43:17 Němeček (Sobotka; 5/5). Rozhodčí: Hejduk, Sýkora - Ondráček, Škůr. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 0. Střely na branku: 25:34. Zblokované střely: 8:15. Hity: 3:7. Vhazování: 27:32. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:4, 5:4.
Dynamo Pardubice: Kantor – Kolář, Nakládal, Mikuš, Hrádek, Vála, Zdráhal, Holland – Paulovič, Poulíček, Blümel – Mandát, Kousal, Camara – Svačina, Roman, Machala – Kusý, Rohlík, Matýs.
Sparta Praha: Machovský (35. Neužil) – Jandus, Němeček, Košťálek, Polášek, Kalina, Mikliš, Poizl – Sobotka, Horák, Řepík – Rousek, Tomášek, Říčka – Buchtele, Pech, Šmerha – Dvořáček, Sukeľ, Kudrna.

Dynamo vstoupilo do zápasu přesilovou hrou, kterou mělo zkraje druhé minuty, ale využít ji nedokázalo. To Sparta z první početní výhody udeřila. V 6. minutě se o to postaral Michal Řepík, který tečoval Tomáškovu přihrávku za bezmocného Kantora - 0:1. O tři minuty později se Pražané opět prosadili. Tentokrát v tom měl prsty Buchtele, který pasem přes celé pásmo oslovil na pravém kruhu Lukáše Rouska, který se bohužel pro Pardubice nemýlil - 0:2. V polovině periody mohl přidat třetí úder Pech, nicméně toho skvěle vychytal Kantor. Na druhé straně se vytáhl Machovský proti šanci Rohlíka.

Ve 12. minutě to již opravdu o tři branky bylo, z výborné práce Sobotky vytěžil svůj druhý gól v zápase Michal Řepík - 0:3. Pět minut před sirénou se domácím povedlo poprvé v zápase dostat puk do klece. Mohl za to brankář Machovský, který svou rozehrávkou trefil spoluhráče a od něj se kotouč odrazil za brankovou čáru. Trefu rozhodčí zapsali Juraju Mikušovi - 1:3. Do konce úvodního dějství ještě měla Sparta pár nebezpečných střel, ale skóre už se neměnilo. Jedno bylo jasné, Pardubice musely přidat, aby si ze zápasu odnesly body.

Východočeši i na začátku prostřední části dostali možnost hrát přesilovou hru, tentokrát po faulu Říčky. Ta se Dynamu nepovedla, hosté se zvládli ubránit. Pražané poté měli více ze hry, Dynamu to nelepilo. Výborný Kantor vychytal střely Němečka i Šmerhy. Po polovině utkání se ale vše otočilo. Cestu za fantastickým obratem započal Patrik Poulíček, jenž se prosadil ve 33. minutě z další nařízené přesilové hry - 2:3. O dvě minuty později si Matěj Paulovič vyjel od mantinelu do středu hřiště a vyrovnal - 3:3.

Sparta na to reagovala střídáním brankářů, kdy Machovského nahradil Neužil. Jenže ten se kotouče poprvé dotkl až po necelých čtyřiceti sekundách na ledě, kdy ho překonal Anthony Camara - 4:3! Nevídaný obrat z 0:3 na 4:3 byl na světě. Pražané se ještě v závěru druhé periody snažili srovnat, ale domácí hokejisté to nepřipustili. Do třetí třetiny tak mohli jít spokojenější.

Začátek závěrečné dvacetiminutovky vyšel Spartě nejlépe, jak mohl. Hosté z Prahy se ve 44. minutě dočkali vyrovnání, o které se svou střelou postaral David Němeček - 4:4. O tři minuty později jsme se v utkání mohli dočkat dalšího obratu, jenže Spartě se nepovedlo využít přesilovou hru po vyloučení Kousala. V polovině třetiny zlikvidoval Kantor zajímavou střelu Sobotky a následně po něm i projektil od Janduse.

Když už to vypadalo, že se půjde do prodloužení, tak Dynamo udeřilo. Přihrávku zpoza branky dokázal střelou z první zužitkovat Jan Mandát - 5:4. Hosté vrhli síly do útoku, ale kýženého vyrovnání se nedočkali. Domácí zápas zvládli a zvítězili již poosmé v řadě!

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): "Na začátku utkání jsme měli nepochopitelný respekt ze soupeře, tohle chceme odbourat v budoucnu. Pokud totiž budeme hrát naši hru a chtít vyhrávat, tak se nemůžeme protivníka zaleknout a hrát takový svázaný hokej do stavu 0:3. Pomohl nám kontaktní gól na 1:3, od druhé třetiny nastoupilo jiné mužstvo, snažilo se hrát s kotoučem, bylo sebevědomé a musím před všemi hráči smeknout. Ve dvou třetiny ukázali obrovský charakter týmu, otočit zápas se Spartou z 0:3 je zkrátka skvělé."

Miloslav Hořava (HC Sparta Praha): "Zápas se nám hodnotí špatně, neboť jsme neudrželi vedení 3:0. Že jsme takový náskok prošustrovali, se nám stalo potřetí. Přestali jsme hrát, měli jsme tam nějaké šance, ale dali jsme si vlastní gól."