23.2.2021

Dynamo v derby neúspěšné, z Hradce Králové veze porážku

Čtvrté východočeské derby letošní sezony pardubickým fanouškům radost neudělalo. Na ledě hradeckého Mountfieldu se sice Dynamo dostalo v průběhu první třetiny přesilovkovou trefou Patrika Poulíčka do vedení, po rychlém vyrovnání však Pardubice inkasovaly na začátku třetí části a na druhou branku Hradce Králové již reagovat nedokázaly.

Tipsport extraliga, 6. kolo, úterý 23.2.2021

Mountfield HK

2:1
1:1, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 18:02 Lev (Čáp; 5/5), 43:22 Jergl (Kevin Klíma; 5/5) – 16:39 Poulíček (Paulovič, Nakládal; 5/4). Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:2, navíc Smoleňák (Mountfield HK 10 min. vražení na hrazení). Využití: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 26:27 (10:7, 6:13, 11:9). Zblokované střely: 8:14. Hity: 9:5. Vhazování: 31:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Mountfield HK: Lukeš – Graňák, Nedomlel, Pavlík, Šalda, Gaspar, Čáp, Váchal – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Zachar, Růžička, Sklenář – Veselý, Lev, Smoleňák – Kelly Klíma, Koukal, Pilař.
Dynamo Pardubice: Klouček – Zdráhal, Mikuš, Nakládal, Ďaloga, Hrádek, Kolář, Bučko – Camara, Zohorna, Kousal – Blümel, Poulíček, Paulovič – Pochobradský, Roman, Horký – Kusý, Rohlík, Zeman.

Čtvrté východočeské derby začalo převahou hradeckých hokejistů, kteří si v první třetině vytvořili několik kvalitních brankových příležitostí. Hrdinou úvodních minut byl však Milan Klouček, jenž si například vychutnal samostatný únik hradeckého Lva. Stejně tak lapil ránu Smoleňáka po nepřesné rozehrávce pardubických zadáků. Paradoxně se tak skóre poprvé měnilo na straně Dynama, svěřenci Richarda Krále neodmítli úvodní přesilovou hru v zápase a přetavili ji ve vedoucí branku.

V polovině sedmnácté minuty zakončil přesilovkovou kombinaci lehkou tečí střílené přihrávky Mateje Pauloviče v předbrankovém prostoru Patrik Poulíček, čímž poslal Dynamo do vedení. Z nejtěsnějšího možného náskoku se ale hostující tým v derby radoval jen třiaosmdesát vteřin. Nepřesné zakončení Zdeňka Čápa si nejrychleji našel u branky Jakub Lev, který s přispěním zad Milana Kloučka na začátku 19. minuty srovnal skóre.

V prostřední třetině jsme znovu mohli sledovat více zajímavého dění před pardubickým gólmanem. Dynamo bylo sice střelecky aktivnější, Klouček se ale měl co otáčet. Vytáhnout se musel například proti střelec bývalého pardubického útočníka Jordanna Perreta, stejně tak při stoprocentní příležitosti Aleše Jergla. Na druhé straně prověřil gólmana Lukeše nejvíce Patrik Poulíček, jeho proniknutí mezi dvěma zadáky a následná střela však druhou radostí Dynama neskončila.

Nerozhodný stav skončil na začátku třetí třetiny, bohužel se skóre měnilo v neprospěch pardubického celku. Po vhazování svižně vypálil hradecký Aleš Jergl, který sedmnáct minut před závěrečnou sirénou strhl vedení na stranu Mountfieldu. Po inkasované brance se však kupředu vrhlo Dynamo. Hrdinou východočeského derby mohl být Patrik Poulíček, ani jeho další stoprocentní příležitost neskončila gólem.

Ve zbytku utkání jsme viděli značnou převahu Dynama, které si hlasitě říkalo o vyrovnání. Největší šance na srovnání měli především zadáci, Juraj Mikuš ani Jakub Nakládal však své tutové příležitosti neproměnili. V samotném závěru sáhli Pardubičtí ještě ke hře bez gólmana, v posledních dvou minutách sice Hradec zatlačili u jejich branky, ale vyrovnávací branka, i kvůli vyloučení Tomáše Zohorny v poslední minutě, nepřišla. Po porážce 1:2 se Pardubice vrací z Hradce Králové s prázdnou.

David Kočí (Mountfield HK): „Zápas jsme odehráli ve vysokém tempu celý zápas. Podali jsme velice koncentrovaný výkon na detaily v taktice, které jsme si řekli. To vyústilo v dnešní výhru. Bylo to důležité.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „První třetina byla z naší strany ustrašená. Dvě třetiny jsme byli jednoznačně lepší, akorát neproměňujeme šance, hrozně se nadřeme na gól. To nás poslední zápasy sráží. Ale to hlavní, co dnes rozhodlo, komentovat nemohu.“