1.3.2019
David Záruba

Dynamo hned vedlo, nakonec na Oceláře nestačilo

PARDUBICE — Hokejisté Pardubic prohráli v předposledním domácím utkání základní části s Třincem 2:4. První gól vstřelil hned po deseti sekundách Petr Sýkora, Slezané pak čtyřmi zásahy získali zápas na svou stranu. V jeho závěru hráli domácí dvakrát pět na tři, v následné klasické přesilovce snížil Jan Kloz na konečný rozdíl dvou branek.

Tipsport extraliga, 49. kolo, pátek 1.3.2019, ČSOB Pojišťovna ARENA

2:4
1:2, 0:1, 1:1
Branky a nahrávky: 0:10 Sýkora (Kratochvil, Ihnačák; 5/5), 56:10 Kloz (Schaus; 5/4) – 6:22 O. Kovařčík (M. Kovařčík, Chmielewski; 5/5), 9:11 Roth (Hrňa, Werek; 3/5), 22:11 M. Kovařčík (O. Kovařčík, Matyáš; 5/5), 51:07 Růžička (Galvinš; 5/5). Rozhodčí: Bejček, Obadal – Kis, Rampír. Vyloučení: 4:8 (2:1, 1:1, 1:6), navíc Ihnačák 5 minut a osobní trest do konce utkání, Holland (oba Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 6110. Střely na branku: 24:35 (9:11, 5:16, 10:8). Srážky: 8:8. Vhazování: 34:28. Blokované střely: 16:10. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4. Nejlepší hráči: Petr Sýkora – Ondřej Kovařčík.
Dynamo Pardubice: Klouček – Holland, Eklund, Porseland, Zdráhal, Schaus, Budík – Horký, Mandát, Machala – Sýkora, Ihnačák, M. Kratochvil – Poulíček, Bubela, Rolinek – Machač, Pochobradský, Dušek – Kloz.
Oceláři Třinec: Kantor – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Matyáš – Svačina, Cienciala, Růžička – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Werek, Polanský, Novotný – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Raška II.

Dynamo začalo skvěle a už po 10 vteřinách po souhře celého útoku otevřel skóre Petr Sýkora. Třinec se rozjížděl pomaleji, přesto v sedmé minutě vyrovnal důrazný Ondřej Kovařčík. Oceláři pak dostali k dispozici dvojnásobnou přesilovku a tu ranou z hranice kruhů zužitkoval Roth. V závěru první třetiny zahodili dobré šance Budík a Schaus.

Ve 23. minutě zvýšili hosté svůj náskok na rozdíl dvou branek, když se na brankovišti prosadil tentokrát Michal Kovařčík. Snížit mohl Eklund, ale v gólové šanci trefil jen tyčku. Klidnou pasáž poté rozčísl Ihnačákův faul kolenem na Chmielewskiho. Domácí útočník dostal trest do konce zápasu, ale hosté pětiminutovou výhodu nevyužili.

Michal Kovařčík mohl na startu třetí části přidat svůj druhý gól, ale přečíslení nezužitkoval. Dynamo si pak zahrálo v pěti proti třem, ale pálilo hlavně vedle a Schausovu střelu Kantor lapil. Chvíli poté Martin Růžička zblízka zvýšil na 4:1 pro Oceláře. Pardubice vykřesaly naději při přesilovce pět na čtyři v 57. minutě, kdy se pod břevno trefil Kloz. Více už ale domácí hráči nestihli.

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „Začali jsme nečekaně dobře, protože se nám asi ještě nestalo, že bychom dali v desáté vteřině gól. Do zápasu jsme šli s obrannou taktikou, chtěli jsme přenést některé prvky z tréninku, ale nedařilo se nám to tak, jak jsme si představovali. Také jsme nastoupili s pozměněnou sestavou, dali jsme příležitost dalším mladým hráčům, abychom viděli, jak se budou chovat proti tak silnému soupeři. Ani tenhle záměr se nepodařilo úplně zrealizovat, protože zápas byl rozkouskovaný přesilovkami a oslabeními, takže jsme neměli prostor ty hráče nasazovat. Některé věci byly pozitivní a my jsme v situaci, že si všeho pozitivního musíme vážit."

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): „Nehodnotí se mi to moc dobře. Hodně naznačil už inkasovaný gól v desáté vteřině a z naší strany to nebylo povedené utkání, udělali jsme spoustu chyb. Potřebujeme na toto utkání zapomenout a připravit se na nedělní zápas s Plzní, kdy nás čeká úplně jiný soupeř.”