17.2.2019
David Záruba

Dynamu uletěl souboj s Plzní ve druhé třetině

PARDUBICE — Pět obdržených branek v rozmezí necelých sedmi minut rozhodlo o porážce Dynama v nedělním utkání s Plzní. Východočeši dokázali dvakrát zásluhou Briana Ihnačáka dohnat jednobrankové manko, na uragán v prostřední části hry nikoliv. V závěrečné třetině Luboš Horký pouze mírnil konečné manko.

Tipsport extraliga, 45. kolo, neděle 17.2.2019, ČSOB Pojišťovna ARENA

Plzeň

3:8
1:1, 1:5, 1:2
Branky a nahrávky: 5:48 Ihnačák (Schaus, M. Klouček; 5/4), 27:00 Ihnačák (Schaus, M. Klouček; 5/5), 46:50 Horký (Mandát, Zdráhal; 5/5) – 4:01 Eberle (5/5), 26:47 D. Kindl (Pulpán, V. Němec; 5/5), 27:48 Kodýtek (P. Straka; 5/5), 30:37 Kodýtek (Eberle, P. Straka; 5/5), 31:45 Jones (V. Němec; 5/5), 33:09 Vráblík (Pulpán, Kodýtek; 5/5), 49:59 Indrák (Allen, Kantner; 5/5), 52:35 Moravčík (Gulaš, Kovář; 4/5). Rozhodčí: Kika, Šír – D. Klouček, Komárek. Vyloučení: 2:4 (1:2, 0:1, 1:1). Využití: 1:1. Diváci: 7023. Střely na branku: 25:28 (9:7, 10:13, 6:8). Srážky: 13:9. Vhazování: 30:35. Blokované střely: 6:10. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:6, 3:6, 3:8. Nejlepší hráči: Brian Ihnačák – Petr Kodýtek.
Dynamo Pardubice: M. Klouček (31:45 Kacetl) – Holland, Eklund, Schaus, J. Mikuš, Cardwell, Zdráhal, Porseland – Hovorka, Bubela, Rolinek – Horký, Mandát, Machala – Sýkora, Ihnačák, Marosz – Poulíček, Kloz, Dušek.
Plzeň: Milčakov – Vráblík, Pulpán, Jones, Allen, Kaňák, Moravčík – Gulaš, Kovář, Pour – Eberle, Kodýtek, P. Straka – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Indrák, Nedorost, Kantner – Preisinger.

Plzeň se hned z první šance ujala vedení, když Eberle proměnil přečíslení dvou proti jednomu střelou k tyči. Dynamo srovnalo za necelé dvě minuty. Ihnačák při přesilovce nic nevymýšlel a přes beka poslal kotouč mimo dosah Milčakova. Od té doby měly šance oba týmy, hra se rychle přelévala ze strany na stranu. Vedení mohl Pardubicím zařídit Bubela, ale gólmana neprostřelil. Při plzeňské přesilovce přestřelil Gulaš a Nedorostovu tutovku vychytal Klouček.

Pardubice držely s favoritem krok do poloviny druhé třetiny. Na Kindlův gól po teči během 12 vteřin zareagoval střelou do šibenice Ihnačák. Jenže za dalších 49 vteřin se trefil Kodýtek a Plzeň rozjela kanonádu. Během dvou a půl minuty se prosadili znovu Kodýtek, Jones a Vráblík, takže ve 34. minutě svítil na kostce stav 2:6. Zatímco Plzeň proměnila vše, na co sáhla, Dynamo šance zahazovalo. Zblízka neuspěl Rolinek a Hovorka nedotáhl blafák.

Dynamo se snažilo zápas zdramatizovat a po nevyužitých šancích Hovorky a Schause se díky důrazu na brankovišti prosadil Cardwell. Jenže naděje Pardubic hostující tým rychle zažehnal. V 50. minutě vstřelil sedmou branku Indrák a poté se v přesilovce ranou od modré trefil Moravčík. Na smazání pětigólového manka už pardubičtí hráči síly nenašli.

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „Nezbývá mi nic jiného, než poblahopřát soupeři k výsledku a především k výkonu. Viděli jsme tady momentálně nejlepší mužstvo extraligy. V první třetině jsme silou vůle a dodržováním taktiky zůstávali ve hře a já jsem s ní byl spokojený. Bohužel jsme si začali myslet, že můžeme hrát s Plzní vyrovnaný hokej, a samozřejmě jsme se nestíhali vracet z útoku, kvůli čemuž jsme inkasovali několik branek z druhé vlny. V posledních zápasech se nám tohle nestávalo, teď jsme za šest a půl minuty jsme dostali pět kusů, což je tragické.”

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Měli jsme dobrý vstup do utkání, vedli jsme 1:0, a přestože nám soupeř hned vyrovnal, tak první třetina byla z naší strany dobrá. Soupeř byl nepříjemný, cítil šanci. V kabině jsme si řekli, že musíme být trpělivější, lépe překonávat střední pásmo a dostávat kotouč na zadní mantinel. Druhá třetina byla velmi povedená, hlavně gólově, stejně tak i ta třetí. Jsem rád, že na rozdíl od minulého utkání se nám povedl začátek zápasu. Celých 60 minut jsme odehráli ve velmi solidním tempu.”