16.11.2018
David Záruba

Dynamo bere ze souboje s Plzní bod

PARDUBICE — Hokejisté Dynama podlehli doma Plzni 2:3 po samostatných nájezdech. Oba týmy se v základní hrací době vystřídaly ve vedení, pardubické branky vstřelili Rhett Holland a Patrik Poulíček. V prodloužení oba celky nevyužily přesilové hry. Zápas rozhodla až sedmá série penalt.

Tipsport extraliga, 19. kolo, pátek 16.11.2018, ČSOB Pojišťovna ARENA

2:3sn
2:2, 0:0, 0:0 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 8:04 Holland (Trončinský, Marosz; 5/5), 17:05 Poulíček (Čáslava, Mandát; 5/5) – 9:02 Preisinger (Čerešnák, Němec; 5/5), 13:40 Allen (Eberle; 5/5), rozhodující samostatný nájezd Němec. Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 4:2 (1:0, 2:0, 0:2 – 1:0). Bez vyloučení. Diváci: 8084. Střely na branku: 28:34 (3:9, 9:15, 14:7 – 2:3). Srážky: 8:5. Vhazování: 23:35. Blokované střely: 22:12. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 3:2. Nejlepší hráči: Patrik Poulíček – Peter Čerešňák.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Cardwell, Wishart, Holland, Trončinský, Hrabal, Děrvuk, Čáslava – Skokan, Bubela, Treille – Sýkora, Marosz, Rolinek – Vondráček, Dušek, Perret – Mandát, Poulíček, Kusý.
Plzeň: Frodl – Jones, J. Kindl, Čerešňák, Vráblík, L. Kaňák, Allen, Pulpán – Gulaš, Kracík, Straka – V. Němec, Nedorost, D. Kindl – Kratěna, Preisinger, Stach – Eberle, Kodýtek, Indrák.

Zápas byl do deváté minuty z obou stran poměrně opatrný, ale pak všechno rozhýbal úvodní gól Dynama. Hollandův pokus od modré se skrz chumel před Frodlem procpal až sítě. Radost domácím vydržela jen necelou minutu, když se po dorážce zblízka prosadil Preisinger. Kusý následně trefil břevno, a tak po ráně osamoceného Allena znovu slavila Škoda. Hosté byli střelecky výrazně aktivnější, přesto se Poulíčkovi v závěru třetiny poradilo šikovnou tečí ze vzduchu srovnat.

Po přestávce přestaly padat góly, i tak bylo pořád na co koukat, šance měly oba týmy. Opuštěnou branku netrefil ve velké šanci Treille, na druhé straně Kacetl skvělým zákrokem v oslabení vychytal Stacha. Plzni pomohly k tlaku i dvě přesilovky, které však nedokázala využít. Blízko ke gólu byl také Kracík, jenže v mele před brankou nedokázal dotlačit kotouč do sítě.

Bylo jasné, že zápas může rozhodnout jediný gól, a proto oba týmy přistupovaly k defenzívě hodně zodpovědně. Remízový stav nezměnila ani první pardubická přesilovka v zápase. Velkou šanci promarnil až po deseti minutách Němec, který vystihl špatnou rozehrávku Dynama. Dvě minuty před koncem mohl rozhodnout Dušek, jenže přečíslení zakončil pouze do Frodla. Pardubice pak zahrozily ještě v přesilovce, ale Frodl všechny jejich pokusy lapil. Na druhé straně Kacetl vychytal unikajícího Straku.

Utkání dospělo do prodloužení, do kterého si Pardubice přenesly ještě 50 vteřin přesilovky čtyři na tři. Výhodu však ani přes Sýkorovy střely nevyužily a po faulu Skokana dostala stejnou možnost i Škodovka. Hosté byli o poznání nebezpečnější, ale ani oni nájezdy neodvrátili. Penalty rozhodl v sedmé sérii plzeňský Vojtěch Němec

Břetislav Kopřiva (HC Dynamo Pardubice): „Na rovinu musím přiznat, že to je první utkání pode mnou, které jsme neodehráli dobře, hlavně jeho úvod. Klobouk dolů před výkonem Plzně na začátku zápasu, byli nažhavení a odpočatí, my jsme měli v nohách těžké utkání v Brně. Postupně se mužstvo zvedalo, naštěstí se Plzeň neutrhla do většího vedení, a ve třetí třetině se hra vyrovnala. To už jsme stíhali, začali hrát zodpovědněji a postupně jsme se dopracovávali třeba i k výhře. Podruhé jsme selhali v nájezdech, ale po tom průběhu jsem s bodem spokojený.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Nebylo to pro nás nic jednoduchého, předtím jsme čtyři zápasy v lize prohráli. Ještě se to zkomplikovalo tím, že jsme ve středu nehráli, a Pardubice tak byly rozehranější. Chtěl bych poděkovat mančaftu, že jsme dneska ubojovali dva body, a věřím, že se to odšpuntuje a herně ještě o něco zlepší. Musíme bojovat a z podobných zápasů získávat body.”