6.12.2015

Dynamo v DERBY #14 neuspělo, prohrálo 1:4

HRADEC KRÁLOVÉ — Porážkou o tři branky zakončili hokejisté Dynama první polovinu základní části letošní extraligové sezony. Ve východočeském derby tahali v Hradci Králové za kratší konec, Pardubákům se podařilo skórovat až v 54. minutě, kdy Lukáš Nahodil využil obratnou tečí přesilovku.

Tipsport extraliga, 26. kolo, neděle 6.12.2015, Fortuna Aréna

Mountfield HK

4:1
1:0, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 10:05 Dej (Bednář, Vydarený; 5/5), 25:41 Ihnačák (Červený, Frühauf; 5/5), 27:32 Pláněk (Červený, Courchaine; 5/5), 48:47 Courchaine (Ihnačák; 5/5) – 53:07 Nahodil (Gregorc, Voženílek; 4/5). Rozhodčí: Pešina, Šír – Jindra, Zíka. Vyloučení: 5:3 (1:0, 1:0, 3:3), navíc Bokroš (Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 6890 (vyprodáno). Střely na branku: 37:20 (10:6, 19:8, 8:6). Srážky: 12:8. Vhazování: 23:20. Blokované střely: 2:7. Průběh utkání: 4:0, 4:1. Nejlepší hráči: Rudolf Červený – David Tomášek.
Mountfield HK: Kacetl – Pláněk, Vydarený, Pilař, Frühauf, Dietz, Vašíček, Čáp – Kudrna, Knotek, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Dej – Červený, Ihnačák, Courchaine – Köhler, Honejsek, Pavlík. Trenéři: Vladimír Kýhos, Tomáš Martinec a Michal Tvrdík.
Dynamo Pardubice: Maxwell – Štajnoch, Čáslava, Bokroš, Gregorc, Šeda, Ščotka, Nedbal, Havlík – J. Svoboda, Tomášek, Rolinek – Sýkora, Redenbach, F. Zadina – Poulíček, Nahodil, Voženílek – Kolář, Kaut, Moučka. Trenéři: Richard Král a Marek Zadina.

Extraligovou premiéru v A týmu Dynama si přímo v DERBY #14 prožil šestnáctiletý útočník Filip Zadina, odehrál dvanáct minut v patnácti střídáních.

Rastislav Dej přesnou střelou otevřel skóre utkání

Už od úvodního vhazování bylo na ledě pořádné horko. Větší aktivitu na hokejkách měl od prvních minut domácí Mountfield, nicméně celek Pardubic domácím zdatně kontroval. V osmé minutě si do gólové pozice sjížděl Červený, jehož střela však ještě skončila mimo tři tyče Brandona Maxwella.

To Rastislav Dej už byl úspěšný, když se z první opřel do černé pryže a otevřel skóre zápasu – 1:0. Hrálo se ve vysokém tempu, které doprovázela výborná atmosféra v hledišti. Zajímavou akci rozehrál Petr Sýkora, jenž před Kacetlovou svatyní hledal spoluhráče, nahrávku mu však povedeným obranným zákrokem překazil Dietz.

Oba celky na ledě v další fázi utkání hýřily aktivitou. Ten domácí ostřeloval pardubického gólmana ze všech stran, ten však držel naděje svého týmu.

Hradec Králové dvěma brankami nakročil k výhře

I ve druhé dvacetiminutovce byl od samého počátku k vidění atraktivní hokej. Pohlednou akci vymyslel Knotek s Frühaufem, kdy druhý jmenovaný střílel z první. Pardubický muž v masce se však proti němu blýskl pohotovým zákrokem. Ani Pardubičtí ale nedávali Hradci Králové nic zadarmo.

Tomáš Rolinek mohl tváří v tvář Kacetlovi střílet téměř do prázdné brány, avšak zbytečnou kličkou zmařil svou šanci na vyrovnání. V šestadvacáté minutě však Královéhradečtí potrestali hrubku Dynama, když hosté zapomněli na úplně volného Briana Ihnačáka, jenž se přesnou střelou nemýlil – 2:0.

O dvě minuty později Adam Courchaine tečoval Pláňkovu střelu od modré a zamířil do černého – 3:0. Vzápětí se ale u střídaček strhla hromadná bitka po tom, co Tomáš Bokroš ostrým zákrokem poslal Jiřího Šimánka hlavou proti mantinelu, po kterém pardubický zadák obdržel trest na pět minut a do konce utkání. Pardubický obránce si za svůj zkrat odnesl trest do konce utkání.

Nahodilův gól nestačil, DERBY #14 získal domácí tým

Hokejisté Dynama vstoupili do třetí periody aktivně, celkový dojem hry byl ale o poznání klidnější než v předchozích dvou třetinách. V pětačtyřicáté minutě mohli Pardubičtí korigovat skóre, když po Dejově faulu hráli v početní výhodě. Ta se jim ale příliš nepovedla, a Mountfield stále držel tříbrankový rozdíl.

Ten domácímu celku ale zdaleka nestačil. Na Maxwella mířil Adam Courchaine, který si rozhýbal pardubického brankáře a luxusním blafákem zvýšil stav už na 4:0.

V 52. minutě domácí popáté v řadě faulovali za dvě minuty a Lukáš Nahodil nabídnutou přesilovku využil nejlépe, jak mohl – 4:1.

Mountfield HK i přes inkasovanou branku pokračoval v náporu. Do zajímavých střeleckých pozic se dostal Kudrna, kterého následoval Čáp. Ani jeden z hradeckých hokejistů však Maxwella přelstít nedokázal.

Tomáš Martinec (Mountfield HK): „Klukům musíme poděkovat, protože od začátku zápasu měli obrovskou chuť a hráli s maximálním nasazením. Dali jsme krásné góly a byla tady skvělá atmosféra, vynikající diváci. Klukům patří velký dík.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Hradec Králové nás asi nejvíc přehrál lepším pohybem, a hlavně důrazem v osobních soubojích. Vyhrával většinu osobních soubojů a rozhodl celý zápas.“