18.12.2023

V dramatické bitvě podlehl B tým Kolínu po nájezdech

Zpátky do zápasového kolotoče po reprezentační přestávce se vrátilo Dynamo B domácím duelem proti Kozlům. Pardubičtí soupeře sice jasně přestříleli 33:14, dvakrát však prohrávali a nakonec po pro diváky atraktivním závěru odnáší jeden bod.

Chance liga, 30. kolo, pondělí 18.12.2023, Chrudim, Zimní stadion

Kolín

3:4sn
1:1, 0:1, 2:1 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 09:37 Pochobradský (Tvrdík; 5/5), 51:07 Mikyska (Hrníčko, Herčík; 5/4), 59:10 Žálčík (Kaut, Rohlík; 5/3) – 18:41 Gajda (Naar; 5/5), 38:42 Král (Síla; 5/5), 56:58 Vrhel (Pajer, Piegl; 5/4), rozh. náj. Koukal. Rozhodčí: Zubzanda, Rapák – Baxa, Augusta. Diváci: 228. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. Střely na branku: 33:14 (11:7, 5:3, 14:3). Zblokované střely: 7:7. Vhazování: 32:35. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3.
Dynamo Pardubice: Honzík – Zdráhal, Chabada, Švec, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Kaštánek – Pochobradský, Rohlík, Žálčík – Herčík, Mikyska, Hrníčko – Kaplan, Kaut, Lichtag – Rouha, Zeman, Paleček.
Kolín: Soukup – Hampl, J. Šedivý, Piegl, Němec, Pinkas, Kolmann, Naar – Vrhel, Koukal, Král – D. Šedivý, Skořepa, Lang – Síla, Morong, Pajer – Gajda.

Pardubice vstoupily do utkání aktivněji a rychle byly odměněné přesilovou hrou, tu však nedokázaly zužitkovat. Skóre otevřely v polovině první třetiny, když Koukal ztratil puk na polovině hřiště, Tvrdík rychle otočil hru na Michala Pochobradského, jenž z levého kruhu zamířil přesně nad beton Soukupa – 1:0. Závěr třetiny nabídl několik zajímavých příležitostí a v 19. minutě platilo nedáš – dostaneš. Nejprve se pokusem na vzdálenější tyč neprosadil Rohlík, z protiakce si připsal přesný zásah střelou z vrcholu pravého kruhu na zadní tyč Petr Gajda – 1:1. Domácí si mohli vzít na konci periody své vedení zpět, po přihrávce od Kaplana však Kaplan minul prázdnou část branky.

Ve 28. minutě nedotáhl svůj bekhendový blafák Jakub Šedivý, hra se rychle otočila na druhou stranu a skórovat mohl ze samostatného úniku Žálčík, v tísni nezamířil ale mezi tři tyče. Kolín v závěru druhé dvacetiminutovky otočil skóre ve svůj prospěch, Síla se uvolnil u levého mantinelu a nahrál na osu hřiště Zdeňku Královi, který úspěšně pálil příklepem z první – 1:2.

V úvodu třetí třetiny byl blízko k parádnímu gólu Žálčík, za brankou si nabral puk na čepel a zkusil jej dostat pod horní tyč, jeho pokus nebyl vůbec daleko ke vstřelené brance. Dynamo se dočkalo vyrovnání v 52. minutě při blížícím se konci přesilovky, Hrníčko od zadního mantinelu našel před bránou zcela volného Josefa Mikysku, jenž se prosadil střelou zápěstím – 2:2. Po šancích na obou stranách si Kolín vzal vedení zpět na svou stranu v 57. minutě v přesilové hře, ránu Pajera z první z levého kruhu ještě Honzík zneškodnil, na dorážku Stanislava Vrhela už ale nestačil – 2:3. Hosté svou nedisciplinovaností nabídli soupeři možnost na vyrovnání, Pardubice mačkaly svého soupeře a při hře šest na tři se dočkaly vyrovnání, na ránu z první si na vrchol levého kruhu najel Lukáš Žálčík a pálil přesně pod horní tyč – 3:3. Východočeši mohli ještě otočit skóre na svou stranu, to se jim nepovedlo, ale pětiminutový trest Skořepy nadále pokračoval i v prodloužení. Ani v prodloužení bohužel domácí početní výhodu nevyužili, a tak duel dospěl až do prodloužení. Za pardubické se prosadil pouze Josef Mikyska, v sedmé sérii rozhodl o výhře Kolína expardubický Petr Koukal – 3:4.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B): „Pro diváky to muselo být asi zajímavé utkání, protože mělo dramatický závěr. Přes to všechno jsem rád, že jsme našli cestu alespoň k bodu. Na druhou stranu si myslím, že jsme toto utkání měli zvládnout za tři body, protože soupeř urputně bránil, čekal jen na naše chyby. Měli jsme optickou i herní převahu, nějaké šance jsme si vytvořili, chyběla tomu v určité fázi lehkost a v určitě fázi tlak do branky, neměli jsme clonu, dorážky. Jsem rád, že jsme v závěru v tom tlaku dokázali alespoň srovnat a škoda v prodloužení, kdy jsme měl přesilovou hru a mohli jsme získat druhý bod, který by nám hodně pomohl. Ale bohužel takhle to dopadlo a nakonec jsem rád za bod, s kluky si to probereme a zanalyzujeme, musíme se poučit z chyb a připravit se na středu na Litoměřice, protože tam pojedeme určitě vyhrát.“