1.3.2024

B tým si výhrou v Sokolově zajistil postup do play off

Dynamo B zvládlo důležitý poslední zápas základní části Chance ligy v Sokolově, díky tříbodovému zisku se mohlo radovat z postupu do předkola play off. O výhru se postarali střelci Chabada, Herčík, Pochobradský a dobrým výkonem také brankář Honzík.

Chance liga, 52. kolo, pátek 1.3.2024, Sokolov, Zimní stadion

Sokolov

1:3
0:1, 0:0, 1:2
Branky a nahrávky: 51:53 Vracovský (Kverka, Tomeček; 5/5) – 10:12 Chabada (Mikyska, Nedbal; 5/5), 48:30 Herčík (Rákos, Rohlík; 5/5), 57:39 Pochobradský (Lichtag, Hrádek; 5/5). Rozhodčí: Skopal, Zubzanda – Štofa, Sýkora. Diváci: 585. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Sokolov: Hamalčík – M. Rohan, Tureček, Mlčák, Weinhold, Rulík, Klejna – Vracovský, Kverka, Tomeček – Přikryl, Osmík, Bernovský – Polák, Vrdlovec, Csamango – Křemen, T. Rohan, Šlechta.
Dynamo Pardubice: Honzík – Zdráhal, Hrádek, Chabada, Nedbal, Voženílek, Tvrdík – Herčík, Rákos, Hrníčko – Urban, Mikyska, Rohlík – Pochobradský, Kaut, Žálčík – Lichtag, Rouha, Zeman.

Pardubičtí hokejisté byli v úvodu duelu na západě Čech mírně aktivnější a v 11. minutě se ujali vedení. Mikyska zavezl kotouč do útočné třetiny a počkal si na najetí Ondřeje Chabady z druhé vlny, mladý obránce zápěstím prostřelil gólmana Hamalčíka, jenž šel k ledu příliš brzy – 0:1. Sokolov měl postupně s blížícím se koncem třetiny více šancí a v samotném závěru mohl vyrovnat Tomeček, ten ale z bezprostřední blízkosti nezasunul kotouč za Honzíka.

Tomeček jel proti pardubickému gólmanovi také tváří v tvář v polovině utkání, Honzík zastavil zakončení betonem. Po chybě obránce Dynama jel Baník do přečíslení tří na jednoho, nakonec zakončoval z otočky Přikryl, jeho pokus prolétl nad horní tyčkou. Východočeši mohli navýšit své vedení v závěru druhé periody, kdy se poprvé vylučovalo, ale jejich střelecké pokusy nebyly přesné.

Poslední třetinu zahájily Pardubice ubráněným oslabením a ve 49. minutě odskočily na rozdíl dvou branek. Rohlík zblokoval ránu obránce Mlčáka a rychle přihrávkou na Rákose rozjet protiakci, v samostatném úniku si dobře poradil Daniel Herčík, jenž vypálil nad pravý beton brankáře – 0:2. O minutu později byly k vidění zajímavé akce na obou stranách, skóre se ale měnilo až v 52. minutě těsně po konci přesilovky Baníku, ranou z první z mezikruží překonal Honzíka Tomáš Vracovský – 1:2. Sokolov se tak nadechl k možnému vyrovnání, Dynamo ale dobře bránilo a dvě minuty před koncem zasadilo rozhodující úder. Při ojedinělé ofenzivní akci to vzal na sebe Michal Pochobradský, jenž svůj útočný výpad zakončil z vrcholu pravého kruhu střelou přes obránce do vzdálenějšího horního rohu branky – 1:3.