19.11.2023

První domácí prohra v sezoně. Liberec dokonal obrat v závěru

Pardubice se vrátily zpět na domácí půdu zápasem proti Liberci, který sledovala takřka zaplněná enteria arena. Dynamo otočilo vývoj utkání díky trefám Matěje Pauloviče s Tomášem Hykou, vedení však nedokázalo udržet a rozhodující trefu inkasovalo v poslední minutě základní hrací doby.

Tipsport extraliga, 20. kolo, neděle 19.11.2023, Pardubice, enteria arena

2:3
1:1, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 19:11 Paulovič (Kaut; 5/5), 29:17 Hyka (Říčka, Cienciala; 5/5) – 04:20 Vlach (Ivan, Pérez Lisa; 5/5), 33:33 Šír (5/5), 59:06 Filippi (Rychlovský, Knot; 5/5). Rozhodčí: Květoň, Pražák – Svoboda, Thuma. Diváci: 9982. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Střely na branku: 36:21 (16:7, 7:8, 13:6). Zblokované střely: 33:13. Hity: 7:4. Vhazování: 27:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Dynamo Pardubice: Klouček – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář, Bučko – Říčka, Cienciala, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Rohlík.
Bílí Tygři Liberec: Král – McCoshen, Knot, Budík, Melancon, Ivan, Galvas, Derner – Rychlovský, Filippi, Faško-Rudáš – Birner, Najman, Klima – Vlach, Šír, Pérez Lisa – Pekař, Plos, Dlouhý.

Pardubice znovu po devatenácti dnech nastoupily do domácího zápasu a za ziskem tří bodů je hnala takřka zaplněná enteria arena. Do branky se postavil Milan Klouček, absentujícího kapitána Lukáše Sedláka nahradil na centru první formace David Cienciala, do třetího útoku se posunul Matej Paulovič a z B týmu se vrátil do útočných řad Ondřej Rohlík.

Pardubičtí hokejisté mohli své fanoušky rozradostnit hned během prvního střídání, Hyka však na Krále nevyzrál. Liberec otevřel skóre hned z první větší šance v 5. minutě, hosté využili chyby v pardubické obraně, Ivan našel před branku si najíždějícího Jaroslava Vlacha, jenž přesnou ranou překonal Kloučka – 0:1. Východočeši se hnali za vyrovnáním, vytvořili si hned několik zajímavých příležitostí a o jejich aktivitě svědčí i poměr střel na branku 15:8. Srovnání na 1:1 se Dynamo dočkalo v poslední minutě první třetiny, Adam Musil poslal kotouč na branku z levého kruhu a svůj důraz na brankovišti zužitkoval Matej Paulovič – 1:1.

V prvních minutách druhé části byl vidět Jan Mandát, ten nebyl daleko gólu, dostal se na osu hřiště, kde měl dostatek času na zakončení, jeho pokus bohužel skončil na levé tyči. Ani z další šance se neprosadil, po střele Košťálka tečoval z převbrankového prostoru nad. V polovině duelu se domácí ujali vedení, při rychlém přečíslení nabral rychlost Tomáš Hyka, jenž se na modré čáře ujal kotouče od Říčky, přebruslil obránce a z bezprostřední blízkosti poslal puk pod horní tyč – 2:1. Ve 34. minutě byl Liberec odměněn gólem za aktivnější pasáž hry. Dvořák špatně rozehrál odrazem o mantinel za bránou, čehož využil na pravé straně Jan Šír, který prostřelil Kloučka pod pravou rukou – 2:2.

Pro závěrečnou dvacetiminutovku sáhl trenérský štáb vedený Václavem Varaďou ke změnám v sestavě, mimo hru zůstal obránce Tomáš Dvořák, jehož v páru s Košťálkem nahradil Kolář. V útočných řadách si místa prohodili Patrik Poulíček a Adam Musil. Duel dlouhou dobu probíhal bez jediného vyloučení, k prvnímu dvouminutovému trestu sáhli rozhodčí až v 50 minutě. Pardubice však nedokázaly nabídnutou početní výhodu využít k tomu, aby si vzaly zpět vedení, a to i přesto, že prakticky po celou dobu zamkly soupeře v jeho pásmu. I přes střeleckou převahu 13:6 a dvě přesilovky se domácí ve třetí třetině nedokázali prosadit. Rozhodující úder přišel na druhé straně 54 vteřin před třetí sirénou, Tomáš Filippi předvedl povedenou individuální akci a zajistil pro Liberec tříbodový zisk. Pardubice nestačily na Liberec ani podruhé v sezoně a prohrály po šesti výhrách v řadě.

Václav Varaďa (HC Dynamo Pardubice): „Samozřejmě ten výsledek je pro nás krutý. Průběh zápasu byl pro nás lepší než výsledek. Lacině jsme inkasovali vpodstatě všechny tři branky po individuálních chybách, to se v hokeji stane. Dneska to štěstí šlo na druhou stranu, nemohli jsme dát branku, kterou bychom odskočili. Měli jsme šance, dvě přesilové hry na konci zápasu, poté přišla smolná věc a chyba, která vyústila v branku. Soupeř dneska hrál velmi slušně, my jsme se vydali, ale dnes to máme za nula bodů. Připravíme se, hodíme to za hlavu a v úterý hrajeme znovu.“