1.10.2006

HC Moeller porazil Mountfield a posunul se na 7. místo

Aktualizováno o kvalitní fotografie Luboše Langa! Poctivá práce a zodpovědný výkon rozhodly o vítězství HC Moeller Pardubice nad českobudějovickým Mountfieldem. Pardubičtí hokejisté v nedělní podvečer pobavili ČEZ Arenu pohlednými akcemi a pěti vstřelenými brankami. Dvě z nich vsítil Michal Tvrdík, jenž zaznamenal první trefy v nové sezoně. HC Moeller přehrál svého soupeře hlavně takticky.

O2 extraliga, 10. kolo, neděle 1.10.2006, ČEZ Arena Pardubice

České Budějovice

5:1
2:0, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 13:50 Havíř (Píša), 18:27 Tvrdík (Koukal), 20:49 Sýkora (Hlinka), 30:51 Tvrdík (Čaloun), 47:39 Blažek (Ondřej) – 28:33 Hudec (Gřegořek). Rozhodčí: Husička – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. Diváci: 8365. Střely na branku: 36:49. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
Dynamo Pardubice: Lašák – Píša, Havíř, Novotný, Snopek, M. Šeda, Čáslava, Koma, Linhart – Sýkora, Rolinek, Hlinka – Ondřej, Blažek, Andrašovský – Čaloun, Koukal, Tvrdík – J. Šeda, Zahradník, Starý.
České Budějovice: Turek (41. Chábera) – Toman, Gřegořek, Mucha, Kutlák, Vágner, Vydarený, Macháček – M. Hudec, V. Nedorost, Brabenec – Kotrla, V. Hübl, Sailer – Šimánek, Vak, Veselý – Gulaš, L. Květoň, Hřebejk – Mertl.

Audio záznam Zápis o utkání Referát ČTK

Domácím pomohla přesilovka

První třetina nabídla poměrně vyrovnaný hokej. Pardubice ji sice vyhrály 2:0, více šancí si ale vypracoval českobudějovický Mountfield. Ten se ale na rozdíl od svého soupeře neprosadil střelecky.

Do první vážnější šance se propracovali Jihočeši, ve 2. minutě Tomáš Vak přistrčil kotouč volnému Ondřeji Veselému, který ale Jána Lašáka v brance HC Moeller neprostřelil. O chvilku později zahrozil před brankou domácích Václav Nedorost.

Ve 4. minutě Kamil Brabenec při obrátce uklouzl na vlastní modré čáře, umožnil tak dvojici Rolinek – Sýkora jet dva na jednoho, ale Pardubičtí s šancí nenaložili nejlépe. Přihrávka Tomáše Rolinka byla příliš prudká a Petr Sýkora ji nemohl zpracovat.

Solidně zaplněné tribuny v ČEZ Areně sledovaly pohledné utkání, obě mužstva se předháněla v kombinačních akcích. V 11. minutě to pořádně vřelo před pardubickou brankou, ale Štěpán Hřebejk s Petrem Gřegořkem nedokázali překonat na chvíli dezorientovanou defenzívu Moelleru.

O dvě minuty později se zase po chybě zadních řad Pardubic zjevil sám před Jánem Lašákem kapitán hostí Petr Sailer, ale na domácího brankáře si nepřišel.

A tak udeřil Moeller Pardubice. Pomohla mu přesilovka pět na tři po trestech pro Jindřicha Kotrlu za hákování a Tomáše Vaka za krosček. Přehled při této situaci prokázal Aleš Píša, na modré čáře rozdával chytré přihrávky, po jedné z nich se z voleje do černého trefil David Havíř – 1:0.

V 17. minutě zvýšili domácí své vedení při hře čtyři na čtyři. Petr Koukal od mantinelu nahodil puk před branku Michalu Tvrdíkovi, který jej nadvakrát propasíroval mezi betony Romana Turka – 2:0.

Rozhodčí Husička málem vstřelil neregulérní branku

Pardubicím se vyvedl vstup do druhého dějství na výbornou. Neutekla ani minuta, když na vlastní modré čáře vybojoval kotouč kapitán Miroslav Hlinka. Puk hned poslal rozjetému Petru Sýkorovi, který prosvištěl okolo Milana Tomana a v souboji tváří v tvář s Romanem Turkem uspěl prudkou střelou k tyči – 3:0.

O minutu později ujel všem obránce Moelleru Michal Šeda, ten ale tolik štěstí neměl. Hlušší minuty rozezvučela akce Petra Sailera ve 28. minutě, kdy se dostal až před brankáře Lašáka. Ten ale jeho úmysl vystihl vystřelenou lapačkou.

O minutu později se HC Mountfield dočkal snížení. Vyloučení Petra Koukala po obléhání Jána Lašáka potrestal Michal Hudec, jenž perfektně tečoval puk vystřelený Petrem Gřegořkem mezi betony pardubického brankáře – 3:1.

Českobudějovická radost z poklesu ztráty ale trvala necelé tři minuty. Opět při přesilovce se prosadil třetí pardubický útok – Petr Koukal vybojoval na modré čáře hostujícího celku kotouč, nastřelil jej do rohu Janu Čalounovi, jenž přihrávkou z voleje našel před brankou Jihočechů uvolněného Michala Tvrdíka. Ten poslal kotouč podruhé v sezoně do síťky – 4:1.

Ke kurióznímu momentu došlo ve 33. minutě. Ján Lašák vyhazoval od zadního mantinelu puk, trefil ale rozhodčího Radka Husičku, od něhož se kotouč odrazil směrem k otevřené brance Moelleru. Ján Lašák ale po něm skočil a ještě před brankovou čarou stihl změnit jeho směr. Taková branka by ale neplatila.

Poslední šanci ve druhém dějství mělo hostující mužstvo. Před brankářem Jánem Lašákem bylo husto při tlaku třetí formace Českých Budějovic. Domácí ale odolali

Tomáš Blažek střelou pod horní tyč uzavřel skóre

Do třetí dvacetiminutovky vstoupily České Budějovice s brankářem Janem Cháberou, který vystřídal Romana Turka. Pardubice se snažily zodpovědnou hrou kazit plány hostí ke snížení rozdílu skóre a zdramatizování zápasu.

Ve 43. minutě přesto bylo před pardubickou brankou rušno, kdy hlavně agilní Lukáš Květoň dělal domácím velké problémy. Definitivní uklidnění pro domácí borce přinesla 48. minuta. Po rychlé akci se k zakončení z ostřejšího úhlu dostal Tomáš Blažek a do růžku nad lapačkou zvýšil na 5:1.

Domácí pak bavili ne do posledního místa zaplněnou arénu pohlednými kombinacemi. Hosté již neměli síly na zvrat. V 50. minutě mohli děkovat Janu Cháberovi, který lapačkou vytěsnil únik Petra Sýkory.

Domácím fanouškům zase stihl pocuchat nervy Ján Lašák, jenž se doslova popral s pukem, který mu vypadl z lapačky a mířil mezi tři tyče. Brankář Moelleru ale vteřinu před dvanáctou holí napravil své zaváhání. V 56. minutě se jen ohlédl za kotoučem vystřelený Kamilem Brabencem do tyčky.

HC Moeller si po těsné porážce v Liberci připsal cenné vítězství nad letos dobře hrajícími Českými Budějovicemi. Vysokou výhrou pozval své fanoušky k pátečnímu ostře sledovanému zápasu do Sazka Areny na zápas proti pražské Slavii.