14.9.2012

Souboj mistrů lépe zvládl Třinec výborným nástupem

TŘINEC — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli v premiérovém extraligovém utkání v nové sezoně. Východočeši inkasovali tři branky v první třetině, sami se prosadili pouze zásluhou Radovana Somíka.

Tipsport extraliga, 1. kolo, pátek 14.9.2012, Werk aréna

4:1
3:0, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 8:42 Zíb (Hrabal, Bonk; 5/4), 14:37 Zíb (Růžička, Hrabal; 5/5), 16:56 Růžička (Bonk, Hrabal; 5/3), 27:02 Bonk (Růžička, Varaďa; 5/5) – 44:21 Somík (5/5). Rozhodčí: Hradil, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:8 (2:6, 2:0, 2:2). Využití: 2:0. Diváci: 4557. Střely na branku: 39:31. Průběh utkání: 4:0, 4:1. Nejlepší hráči: Lukáš Zíb – Radovan Somík.
Oceláři Třinec: Hamerlík – Zíb, Hrabal, Roth, Galvas, Lojek, Klouček, Ovčačík – Růžička II, Bonk, Varaďa – Květoň, Peterek, Adamský – Klimenta, Polanský, Rákos – Hrňa, Zagrapan, Orsava. Trenéři: Josef Turek a Pavel Janků.
Dynamo Pardubice: Růžička I – Píša, Kočí, Sičák, Vašíček, Benák, Kolář, od 20:00 navíc Ďaloga – Šagát, Cetkovský, Starý – Brendl, Beech, Somík – Nahodil, Buchtele, Kousal – Nosek, Drtina, Semorád. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli v Třinci po nepovedeném utkání. Oceláře nasměrovala za výhrou výborně sehraná první dvacetiminutovka.

Lukáš Zíb se prosadil dvěma ostrými ranami

První třetina souboje Třince s Pardubicemi začala z pohledu domácích nervózně a již v první minutě mohli inkasovat po šanci pardubického Starého. Oceláři následně přečkali oslabení a přežili i další nepovedené pasáže v rozehrávce. Zhruba od 5. minuty se začali osmělovat po šancích Pardubic i Slezané a první velkou šanci měl Peterek.

V 9. minutě začal úřadovat třinecký obránce Lukáš Zíb. Růžičkovi v bráně Pardubických předvedl, že má jednu z nejtvrdších ran v soutěži, když střelou od modré využil druhou přesilovku Ocelářů – 1:0.

Za šest minut se tentýž hráč trefil opět ránou z první, tentokrát z mezikruží, kde napálil za Růžičku přihrávku jeho jmenovce v třineckém dresu. Na konci 17. minuty navýšili Oceláři vedení na 3:0.

Pardubickou obranu rozebrali do posledního šroubku v přesilovce pět na tři, jež způsobily fauly obránců Benáka a Vašíčka. Na konci brilantní souhry byl třinecký útočník Martin Růžička, který svého jmenovce prostřelil z pravého kruhu.

Třinec zvýšil na 4:0

Prostřední dějství znamenalo chvilkové polevení tlaku domácích z konce první třetiny ještě umocněné vyloučením Rákose. Hosté si však nejnebezpečnější situaci přesilové hry připravili až na její poslední sekundu, kdy se až před Hamerlíka natlačil Cetkovský. Gólman domácích barev však udržel černou gumu kousek před brankovou čárou.

Ve 28. minutě domácí korunovali sérii dobrých střeleckých pozic brankou Radka Bonka, který dorazil z pravého kruhu do prázdné branky Růžičkovu střelu – 4:0.

Do konce třetiny měli příležitosti i hosté – Robert Kousal najížděl sám v mezikruží, Jan Semorád střílel z první ze samotného vrcholu brankoviště. Domácí kontrovali střelou Růžičky z první do pravé tyče pardubického muže v masce.

Radovan Somík pouze snižoval

Závěrečná hrací doba už zvrat v osudu duelu prvního kola nepřinesla. Hosté sice po čtyřech a půl minutách po zaváhání a ztrátě puku domácího Klimenty snížili, když samostatný nájezd s trochou štěstí a umu proměnil Radovan Somík – 4:1.

Avšak více dramatu už zbytek třetiny nepřinesl. Pardubice duel nezdramatizovaly ani přes dvě vyloučení Ocelářů, a tak komplet bodů zůstal po výsledku 4:1 pod Javorovým.

Hokejistům HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli svůj první extraligový zápas v nové sezoně. Další duel je čeká v úterý 18. září 2012, kdy od 19.10 hodin přivítají Chomutov. Fan fest před ČEZ Arenou, který ozdobí i olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý, začne již v 16.00 hodin.

Josef Turek (HC Oceláři Třinec): „Byli jsme nažhavení, čtrnáct dnů jsme nehráli. Ale prvních sedm minut nás neposlouchaly nohy. Trošku nás do toho dostaly dva góly Lukáše Zíba. Pak se to chytlo, mužstvo se uklidnilo. Za stavu 4:0 jsme dostali gól a malinko znervózněli. Začali jsme vymýšlet, hrát něco jiného, naštěstí to netrvalo dlouho. Výborně nám zachytal Hamerlík, který chytil řadu šancí. Nad ostatní vyčnívala první pětka.“

Pavel Hynek (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Domácí vyhráli zaslouženě. My jsme měli dobrý vstup do utkání, osm, devět minut jsme byli aktivní a vytvořili si nějaké příležitosti. Bohužel ve druhé polovině první třetiny jsme měli šest vyloučených a to nás stálo zápas. Před každým gólem tam byl navíc řetězec chyb, kdy jsme mohli puk několikrát posunout z pásma ven, ale přišli jsme o něj. Rozhodla osobní a herní nedisciplína.“