21.11.2023

Dorostenci v druhém derby sezony tentokrát padli po prodloužení

Druhé východočeské derby dorostenecké extraligy bylo v plánu už dříve, jenže z důvodu tehdejší marodky Dynama muselo být přerušeno netradičně na úterý. První třetina byla poměrně vyrovnaná, nicméně se Dynamo ujalo vedení, když z mezikruží udeřil Václav Tvrdík. Ve 27. minutě došlo ke srovnání, když dostal puk za brankovou čáru Vondruška a za necelých deset minut domácí skóre otočili. Dynamo ve snaze vyrovnat nakonec uspělo zásluhou individuální akce Krčála. V prodloužení rozhodl o druhém bodu pro Hradec Černý.

Extraliga dorostu, 14., úterý 21.11.2023, Hradec Králové, ČPP ARÉNA

Mountfield HK

0:1, 2:0, 0:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 26:22 Vondruška (Černý, Studnický; 5/5), 34:38 Vondruška (Šedivý; 5/5), 61:47 Černý (3/3) – 15:01 Tvrdík (Korec, Lempach; 5/4), 56:39 Krčál (Řehořek; 5/5). Rozhodčí: Micka – Roischel, Gregar. Diváci: 123. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Střely na branku: 26:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Mountfield HK: Záruba – Pavlík, Vencl, Černý, Pánek, Studnický, Janeček – Vondruška, Šedivý, Vítek, Šichan, Klíma, Hendrych, Frolík, Páleník, Koklar.
Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Ruml, Vápeník, Jansa, Řehořek, Jaroš, Křečan – Novák, Šimonek, Mikeska, Joska, Krčál, Lempach, Korec, Rolinek, Tvrdík, Tvrdik.

Dynamo se ve 4. minutě dostalo do úniku při vlastním oslabení, ale David Krčál netrefil bránu. Následná pasáž však moc krásy nepřinesla a byl to spíš urputný boj na obou stranách. V 15. minutě v rychlém sledu mohli hosté několikrát udeřit, ale hradecký Záruba se překonat nenechal. Pardubice ale nadále držely puk, z čehož vyústila akce Václava Tvrdíka, který se ujal puku, oklamal protihráče a nekompromisně ze slotu zakončil – 0:1.

Mountfield srovnal stav zápasu ve 27. minutě. Studnického střela od modré čáry nadělala na brankovišti velký nepořádek a za brankovou čáru došťoural kotouč Jaroslav Vondruška – 1:1. A domácí se také ujali vedení pár minut před druhou pauzou, když se opět prosadil Jaroslav Vondruška, jenž se dostal skrz obránce a v nájezdu pokořil Veřmiřovského mezi betony – 2:1.

Třetí část utkání hned v úvodu nabídla akci obránce Černého, který po ztrátě puku soupeře zakončoval po obhození puku do tyče. V početní výhodě se Hradec prosadit nedokázal, nicméně moc nechybělo Tobiáši Vítkovi, který puk za brankovou čáru nedostal. Poté už se Dynamo muselo v posledních minutách nutně tlačit za vyrovnáním, které nakonec po velké snaze zaslouženě vyšlo. Celou akci vzal na sebe tři minuty před koncem David Krčál, který se protáhl obranou a nekompromisně trefil pod břevno – 2:2.

V prodloužení o bonusovém bodu rozhodl Hradec Králové po první vážnější šanci, po bekhendové kličce se prosadil Štěpán Černý – 3:2. Soupeř tak Dynamu oplatil vysokou porážku z úvodního klání.