18.3.2024

Dorostenci mají první bod! V úvodním čtvrtfinále přemohli Hradec v prodloužení

Pardubičtí dorostenci vstoupili do své čtvrtfinálové série proti rivalovi z Hradce Králové vítězně. Hráči Dynama prakticky po celý zápas měli vždy herně o něco navrch, jenže skóre se překlápělo z jedné strany na druhou. Ve třetí třetině Dynamo otočilo nepříznivý stav z 1:2 na 3:2, jenž hosté šest minut před koncem utkání vyrovnali. O výhře 4:3 po prodloužení rozhodl v 68. minutě obránce Ondřej Ruml.

Extraliga dorostu, ČF1, pondělí 18.3.2024, Pardubice, enteria arena

Mountfield HK

4:3p
1:2, 0:0, 2:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 10:49 Rolinek (Drábek, Ruml; 5/5), 46:27 Novosad (Drábek; 5/5), 49:34 Korec (Joska, Úlehla; 5/5), 67:48 Ruml (3/3) – 16:52 Hendrych (TS), 18:43 Šichan (Václavíček; 5/5), 53:18 Hendrych (Frolík, Vítek; 5/5). Rozhodčí: Battěk, Červenka – Pěkný, Černohlávek. Diváci: 150. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Střely na branku: 53:40. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Ruml, Vápeník, Novosad, Jansa, Křečan, Řehořek – Rolinek, Tvrdik, Mikeska, Úlehla, Joska, Drábek, Sekanina, Lempach, Korec, Macek, Novák.
Mountfield HK: Záruba – Pavlík, Vencl, Pánek, Janeček, Studnický, Forejtek – Páleník, Václavíček, Šedivý, Vítek, Šichan, Hornych, Klíma, Hendrych, Frolík, Koklar.

Už po dvou minutách mohlo jít Dynamo do vedení, Macek si potáhl puk do slotu, ale trefil připraveného Zárubu. V 6. minutě po vypršení trestu vybídl domácí Drábek na druhé straně v tandemu Ondřeje Rumla, proti kterému se hradecký brankář rychle stačil přemístit. V 11. minutě už Pardubice přetavily svoji aktivitu ve vedení, když puk do jízdy dostal Tomáš Rolinek a střelou mezi ruku a tělo překonal brankáře – 1:0. Jako by to ale Dynamo ukolébalo, protože po faulu Řehořka bylo nařízeno trestné střílení, ke kterému se postavil Patrik Hendrych, jenž svižnou střelou mezi betony překonal Tuláčka – 1:1. Rázem byli hosté ve hře, což využili k další brance ještě před první pauzou. V přečíslení dostal puk David Šichan, který dokonale trefil pod horní tyč – 1:2.

Ve 25. minutě téměř těžil z další obranné ztráty domácích Páleník, v poslední chvíli mu ale puk sklouzl mimo nebezpečí. Jako varování to ale nejspíš nebylo dostatečné, protože Tuláček musel vytáhnout další dva zákroky, kdy zejména ten druhý byl naprosto klíčový, protože vykopl puk přímo z brankové čáry! Za minutu a půl zvonilo za Zárubou, když hned z buly vypálil Mikeska do tyče. Následovala zvýšená aktivita Dynama a byla z toho další tyč, když si na ve skrumáži před bránou přitáhl puk na hůl Drábek, jenž z otočky trefil vzdálenější tyč. A hned v dalším střídání stálo při hostech znovu štěstí. Po úniku Sekaniny puk vyplaval znovu před Mikeskou, který tvrdou střelou zasáhl buď znovu brankovou konstrukci, nebo zasáhl Záruba koncem hole.

Ve 45. minutě Dynamo tlačilo, po střele Rumla se puk zvláštně zasekl na brankové čáře a poté ho Záruba dokázal přikrýt. Na další akci už ale byla hradecká obrana krátká a Dynamo zaslouženě srovnalo, když si z druhé vlny najel na přihrávku Drábka Tomáš Novosad, který přesnou střelou nedal brankáři nárok zasáhnout – 2:2. V 50. minutě už Dynamo vedlo. Joska se natlačil před bránu, Záruba puk pouze vyrazil a za brankovou čáru ho v pádu dopravil Lukáš Korec – 3:2. Následně se hra postupně vyrovnávala, ale větší šance ani na jedné straně nepřicházely. Až poté srovnal svým druhým gólem v utkání Patrik Hendrych, který možná trochu překvapil Tuláčka, kterému puk propadl do brány – 3:3.

V základní hrací době se toho už více neodehrálo, proto to celé muselo rozseknout prodloužení tři na tři, kterého mohlo trvat až deset minut. V něm bylo jednoznačně aktivnější Dynamo. Vše vyvrcholilo v 67. minutě, kdy trojice Ruml – Rolinek – Macek ukolébala soupeře v jejich obranné třetině. Macek bránu ve slušné pozici netrefil, poté ale obkroužil bránu Ondřej Ruml, který napoprvé ještě neuspěl, následná dorážka ale skončila za bezmocným hostujícím brankářem a tím tak pardubický obránce rozhodl o prvním čtvrtfinálovém bodu.

Vojtěch Faltys (HC Dynamo Pardubice): „Do zápasu jsme dobře vstoupili, dali jsme první gól. Hra byla od nás slušná na to, že to bylo po týdnu první utkání play off. Soupeř srovnal z trestného střílení na 1:1, to nás srazilo víc než by mělo. Tam jsme malinko přestali bruslit, možná jsme chvíli v hlavách nebyli tak koncentrovaní. Udělali jsme chybu a z přečíslení šel soupeř do vedení. Pomohla nám přestávka, kdy jsme se trochu zklidnili. Druhou a třetí třetinu jsme odehráli velmi dobře, ve druhé třetině jsme dali tři nebo čtyři tyčky, takže ten tlak byl velký. Zaslouženě jsme zápas otočili na 3:2, soupeř potom dokázal vyrovnat, takže jsme šli do prodloužení, kde si myslím, že jsme byli aktivnější, měli více šancí a zaslouženě tak vyhráli.“