28.2.2024

Béčko zachránilo Chance ligu! V rozhodující bitvě porazilo Znojmo 4:2

B tým vstupoval za vydatné domácí podpory do klíčového zápasu proti Znojmu. Dynamo v zápase pravdy bylo úspěšně a po vítězství 4:2 si zajistilo jistotu záchrany soutěže a navíc má v posledním kole proti Sokolovu naději na postup do play off. Proti Znojmu domácí dvakrát vedli, ale Orli vždy v přesilové hře dorovnali. Rozhodující trefu zajistil kapitán Tomáš Kaut pět minut před koncem.

Chance liga, 51. kolo, středa 28.2.2024, Chrudim, Zimní stadion

Znojmo

4:2
1:0, 1:1, 2:1
Branky a nahrávky: 14:14 Mikyska (Rohlík, Kaut; 5/4), 32:19 Rákos (Hrádek, Hrníčko; 5/5), 54:10 Kaut (Pochobradský; 5/5), 57:15 Rohlík (Rákos, Pochobradský; 5/5) – 25:53 Jenyš (Hruška, Bartko; 5/4), 40:48 Jenyš (Hruška, Kratochvíl; 5/4). Rozhodčí: Jechoutek, Micka – Malý, Pěkný. Diváci: 460. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Dynamo Pardubice: Honzík – Zdráhal, Hrádek, Chabada, Nedbal, Voženílek, Tvrdík – Herčík, Rákos, Hrníčko – Urban, Mikyska, Rohlík – Pochobradský, Kaut, Žálčík – Lichtag, Rouha, Zeman.
Znojmo: Groh – Zahradníček, Bartko, Štich, Bukač, Vala, Tejnor, Mareš, Sedláček – Svoboda, Šťovíček, Jenyš – Beránek, Berger, Matuš – Sklenář, Hruška, Kratochvíl – Lichanec, Adámek.

První minuty byly od obou týmů hodně opatrné, bylo tam velké množství nepřesností zejména při samotném přechodu do útočného pásma. Na první vážnější šanci se muselo čekat až do 10. minuty, kdy byl ve slotu úplně nehlídaný Tomáš Svoboda, ale Honzík se proti němu bleskově přesunul. Hned z protiútoku hrozil po přiklepnutí puku Ondřej Rohlík, ale po křídle Groha nepropálil. Následně následovala první přesilová hra zápasu pro Pardubice a domácí se díky ní dostali do vedení. Po krátkých přihrávkách za bránou se puk dostal k Josefu Mikyskovi, který trefil nad lapačku znojemského brankáře – 1:0. A hned po buly to mohlo být pro Dynamo ještě veselejší, ale Hrníčko před brankářem střelou mezi betony neuspěl.

Dynamo nabídlo soupeři hned v úvodu druhé třetiny dvě přesilové hry a ta druhé byla využitá, když po nenápadné střele Pavla Jenyše skončil puk za zády Honzíka – 1:1. Když už to zhruba v polovině základní hrací doby znovu vypadalo na velmi šetrný hokej na obou stranách, tak Východočeši udeřili. Michal Hrádek si vybruslil do prostoru a přesně adresoval kotouč před bránu Danielu Rákosovi, kterému už stačilo nastavit hůl a puk byl za Grohem – 2:1.

Poslední třetina nezačal pro Dynamo vůbec příznivě, protože vysokou hůl Zdráhala během chvíle Orli potrestali, když Hruška dobře směřovanou přihrávkou našel před bránou Pavla Jenyše, který akci dokončil svým druhým gólem v utkání – 2:2. Rozhodující ránu Znojmu zasadil kapitán Tomáš Kaut, který začal akci ziskem puku a celou ji také dokončil, když přečíslení vzal na sebe a trefil se brankáři mezi ruku a tělo – 3:2. Hosté potřebovali pro naději záchrany nutně vyhrát, takže to zkoušeli už čtyři minuty před koncem bez brankáře, ale vůbec se jim to nepovedlo. Většinu času na puku byli domácí, čehož nakonec využil Ondřej Rohlík, který z otočky trefil prázdnou bránu a rozhodl o výhře – 4:2.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B): „Zápas můžu hodnotit jedině kladně. Je to obrovská úleva pro nás i pro kluky v kabině, protože ten tlak na ně byl obrovský. Chtěli jsme si záchranu zajistit už dřív, to se nám bohužel nepodařilo. Naštěstí jsme to dneska zvládli jako tým, kluci makali od začátku až do konce, a i když tam byly momenty, které šly trochu proti nám – první gól po odrazu od mantinelu – tak jsme to nezabalili, neztratili jsme hlavu. Věřili jsme, že to zvládneme a vyhrajeme. To se nakonec podařilo, takže obrovské poděkování patří klukům do kabiny. Těšíme se na utkání v Sokolově a věříme, že bychom se ještě mohli dostat do play off.“