27.11.2023

B tým znovu vyhrál s čistým kontem. Doma pokořil Znojmo

Dynamo B podruhé za sebou předvedlo výkon s čistým kontem vzadu a stejně jako ve Zlíně zvítězilo 3:0, tentokrát na domácím ledě proti Orlům. Proti Znojmu rozhodlo povedených posledních pět minut první třetiny, ve které se prosadili Urban, Žalčík a Rohlík.

Chance liga, 25. kolo, pondělí 27.11.2023, Chrudim, Zimní stadion

Znojmo

3:0
3:0, 0:0, 0:0
Branky a nahrávky: 15:04 Urban (Mikyska, Pochobradský; 5/5), 17:44 Žálčík (Herčík, Rákos; 5/5), 18:39 Rohlík (Hrníčko, Kaut; 5/5). Rozhodčí: Micka, Svoboda – Kotlík, Polák. Diváci: 335. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Střely na branku: 27:31 (9:10, 8:10, 10:11). Zblokované střely: 1:6. Vhazování: 34:21. Průběh utkání: 3:0.
Dynamo Pardubice: Honzík – Zdráhal, Hrádek, Bučko, Nedbal, Voženílek, Tvrdík – Herčík, Rákos, Žálčík – Urban, Mikyska, Pochobradský – Hrníčko, Kaut, Rohlík – Rouha, Zeman, Lichtag.
Znojmo: Groh (20. Durný) – Zahradníček, Bartko, Mareš, Bukač, Jenáček, Remta, Tejnor, Sedláček – Svoboda, Matuš, Jenyš – Beránek, Berger, Berka – Adámek, Hruška, Sklenář – Čermák, Masař.

Defenzivu pardubického B týmu vyztužil pro zápas se Znojmem Martin Bučko, do branky se postavil David Honzík. Ten musel hned ve druhé minutě vytáhnout důležitý zákrok, po vhazování se před Honzíka dostal Sklenář, jenž ale s bekhendovým blafákem neuspěl. V oslabení ujel Pochobradský, který jen těsně minul horní roh branky, ani v další šanci vysoký útočník Dynama neuspěl. Domácí se poprvé prosadili v 16. minutě, hosté při špatném střídání nechal na modré volného Tomáše Urbana, který pálil příklepem z vrcholu levého kruhu přesně k bližší tyči – 1:0. O dvě minuty později přidaly Pardubice druhou trefu, Rákos poslal z rohu puk na Herčíka, jenž připravil poměrně snadnou práci pro Lukáše Žálčíka, jemuž stačilo jen uklidit puk do odkryté části branky – 2:0. Povedený závěr první třetiny zakončil po vyhraném buly v útočník pásmu Ondřej Rohlík, který se v pokleku trefil přesně na zadní tyčku – 3:0.

Znojmo před startem druhé dvacetiminutovky sáhlo ke změně v brankovišti, Dominika Groha nahradil Roman Durný. Ten hned po minutě v brance ustál zajímavou šanci domácích, Mikyska se zbavil protihráče zasekávačkou a nahrál do druhé vlny Herčíkovi, ten však akci překombinoval. V polovině duelu po ubráněném oslabení nahodil puk bekhendem na Durného Lichtag, gólmanovi puk vypadl, Zeman svou možnost ale nevyužil. Rohlík si narazil puk s Kautem a rozjel rychlou akci po pravé straně, poté nahrával těsně nad ledem na druhou stranu Hrníčkovi, tomu puk přeskočil čepel. Znojmo bylo ve druhé části mírně střelecky aktivnější než soupeř, a to i díky dvěma přesilovým hrám, ani druhou však nezužitkovalo.

Třetí třetinu začaly Pardubice znovu v oslabení, Hruška pálil z pravého kruhu, ale Honzík mezírku mezi rukou a tělem rychle zavřel. Ve 49. minutě předvedl pardubický brankář další důležitý zákrok v cestě za čistým kontem, Sklenář vypracoval dobrou možnost pro Čermáka, ten se neprosadil ani nadvakrát. Necelé čtyři minuty před koncem se v přesilovce Orlů dostal odražený kotouč ke Svobodovi, ten ho však nedokázal nasměrovat do pardubické klece. Hosté utnuli možnou šanci na zdramatizování duelu ke konci 58. minuty nedovoleným zákrokem, svěřenci kouče Jirků si tak již pohlídali tříbodové vítězství, vyhráli podruhé v řadě, navíc opět s čistým kontem.

Jan Starý (HC Dynamo Pardubice): „Začátek zápasu jsme nechytili, Znojmo bylo pět až sedm minut aktivnější, bylo lepší v pohybu. Myslím, že jsme ještě spali, nevím, co se s námi dělo. Ale poté musím říct, že díky dvěma až třem skvělým střídáním čtvrté lajny, která nám ukázala, jak na soupeře hrát, jsme se zlepšili. Zvedla tempo a udala tón ostatním formacím. Dneska jim určitě patří velký dík, že nastartovali náš tým k tomu, abychom se probrali a začali hrát to, co jsme si řekli. To, co mohlo na Znojmo platit, a nakonec i platilo. Díky gólově povedené první třetině jsme zápas zvládli.“