22.11.2023

B tým se doma neprosadil proti Jihlavě

Dynamo B bohužel nedokázalo prodloužit pětizápasovou sérii výher na domácím ledě a padlo s Jihlavou. Dukla v první třetině vstřelila dvě branky a svůj náskok si pohlídala, Pardubicím se nedařilo v ofenzivě, neprosadily se ani jednou.

Chance liga, 23. kolo, středa 22.11.2023, Chrudim, Zimní stadion

Dukla Jihlava

0:3
0:2, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 08:12 Šik (Dundáček, Štefančík; 5/5), 13:43 Harkabus (Menšík, Brož; 5/5), 56:51 Menšík (Kolář, Berger; 4/5). Rozhodčí: Zubzanda, Pilný – Belko, Roischel. Diváci: 434. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 30:30 (12:11, 7:15, 11:4). Zblokované střely: 8:6. Vhazování: 29:36. Průběh utkání: 0:3.
Dynamo Pardubice: Vomáčka – Zdráhal, Hrádek, Švec, Nedbal, Voženílek, Tvrdík – Hrníčko, Rákos, Rohlík – Urban, Mikyska, Pochobradský – Herčík, Kaut, Žálčík – Rouha, Zeman, Lichtag.
Dukla Jihlava: Stuchlík (12. Chaloupek) – Bilčík, Kočí, Dundáček, Ozols, Kolář, Vala, Dvořák – Čachotský, Bartoš, Cachnín – Štefančík, Havránek, Šik – Harkabus, Menšík, Brož – Berger, Handl, Jelínek.

B tým Dynama nastoupil proti Jihlavě ve stejném složení jako ve vítězném utkání proti Přerovu, jediná změna nastala v brance, kterou hájil Tomáš Vomáčka. Ten se musel mít hned od úvodních vteřin na pozoru po teči Čechotského. Po šancích na obou stranách se Jihlava v 9. minutě dostala do vedení, domácí nedokázali dostat puk ze svého pásma, Dundáček vystřelil od modré a pohotově k dorážce se dostal Otakar Šik – 0:1. V polovině první třetiny musela Dukla sáhnout ke změně brankářů, Stuchlík se zranil při zákroku, v brankovišti ho nahradil Ondřej Chaloupek. Pardubičtí však této výměny brankářů nevyužili a Dukla ve 14. minutě potrestala další pardubickou nedůslednost v obranné činnosti, Menšík našel v předbrankovmé prostoru Tomáše Harkabuse, jenž měl lehkou práci – 0:2.

Východočeši ubránili zbytek přesilovky soupeře přenesený do druhé části a navíc v oslabení zahrozili, Lichtag vybojoval puk pro Kauta, jeho střelu pod horní tyč Chaloupka zneškodnil. Jihlava byla ve druhé části aktivnější, soupeře přestřílela 15:7 a Vomáčka musel vytáhnout hned několik výborných zákroků. O snížení se mohl nejprve postarat Hrníčko a následně Pochobradský, jenže ani jednomu z nich se nepovedlo dostat puk mezi tři tyče. Jihlava měla přesilovku pět na tři, kterou nevyužila, navíc mohla již v klasickém oslabení inkasovat, Pochobradský však svůj samostatný únik neproměnil.

Ve 46. minutě byl velice blízko první branky Dynama Kaut, který mohl po přihrávce od Žálčíka dorazit puk do prázdné branky, to se mu však i kvůli dobrému zákroku obránce nepovedlo. Domácí nic nevzdávali, další dobrou šanci si vypracoval Pochobradský, Chaloupek však i nadále držel čisté konto. Pardubice necelé čtyři minuty před koncem sáhly ke hře bez brankáře, ta byla navíc znásobená po vyloučení hostů. Dynamo však tuto dvojnásobnou převahu nedokázalo využít, naopak po vybojovaném puku v rohu hřiště trefil z vlastního pásma odkrytou klec Matouš Menšík – 0:3. Ani při dvojnásobném oslabení hostů se domácí neprosadili, zmar v zakončení Dynama pečetil v posledních vteřinách Zdráhal, jenž orazítkoval brankovou konstrukci.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice):„Utkání se mi nehodnotí dobře. Nejenže jsme prohráli, ale i herní projev nebyl dobrý, nutno říct, že soupeř vyhrál zaslouženě. Zejména první třetinu jsme promarnili, hráli jsme lehkovážně, nehráli jsme dobře do obrany, nebyli jsme dostatečně intenzivní v soubojích a dostali jsme se do ztráty 0:2, mohlo to být i o více branek. Kluci se do toho poté pomalu dostávali, snažili jsme se s tím něco udělat, štěstí se k nám už poté bohužel neobrátilo. Myslím si, že kdyby zápas trval další dvě třetiny, tak jsme gól stejně nedali.“