Mladší dorostenci Brno přestříleli, prohráli však 4:6

14.2.2017 | Dominik Vaněk, Jan Hrabal

BRNO — Lekci z produktivity museli strpět mladší dorostenci v dohrávaném extraligovém utkání v Brně. Dynamo sice přestřílelo Kometu 40:28, prohrálo však 4:6 a kleslo na třetí pozici v tabulce. Branky Pardubic vstřelili v 1. minutě Petr Antoníček a pak v samotném závěru Ondřej Rohlík, Tomáš Jelínek a Filip Koffer.

23. kolo, neděle 14.2.2016 od 17:00 hodin, DRFG Arena
Kometa Brno

Branky a nahrávky: 2:00 Kučeřík (Konečný), 4:45 Hubáček (Sedláček, Jedlička), 7:03 Rašovský (Hubáček, Holemý), 21:06 Malý (Vašíček, Studený), 42:22 Rašovský (Kučeřík, Jedlička), 55:52 Vašíček (Konečný) – 0:51 Antoníček (Lašák), 56:23 Rohlík (Rouha), 59:01 Jelínek, 59:53 Koffer (Zeman, Antoníček). Rozhodčí: Vrba – Šustr, Král. Vyloučení: 6:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 105. Střely na branku: 28:40. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:4.
Kometa Brno: Kašpar – Holemý, T. Sedláček, Kučeřík, Furch, J. Sedláček, Studený – Adam, Popelka, Konečný, Hubáček, Meluzín, Jedlička, Malý, Kavický, Rašovský, Vašíček, Bartes, Brabenec.
Dynamo Pardubice: Nečas – Matěcha, Pejzl, Kaštánek, Nedelka, Odehnal, Jelínek, Secký – Hebek, Šír, Zeman, Antoníček, Koffer, Hledík, Rouha, Rohlík, Lašák.

Diváci v aréně se ani nestihli usadit, když se poprvé měnilo skóre. Ani ne po minutě hry se prosadil Petr Antoníček a poslal Pardubice do vedení. Kometa se ale neúspěšným startem nenechala zastrašit a vrhla síly do útoku, což se jí záhy vyplatilo. Dvě minuty po startu se o vyrovnání postaral Radek Kučeřík. Když se po něm prosadili ještě Oscar Hubáček a Václav Rašovský, vedla Kometa v osmé minutě už 3:1. Pět minut před první sirénou hráli domácí přesilovou hru, ale využít se jí bohužel nepodařilo. Dynamo se probralo až těsně před přestávkou, ale branku už nepřidalo. Do šaten se tak šlo poprvé za stavu 3:1 pro modrobílou družinu.

Druhá část klání se nesla ve vyrovnanějším duchu než úvod utkání. Kometa dobře bránila a Dynamu se nedařilo přes její obraný val dostat. Brnu se navíc podařilo přidat další branku. Parádní akcí se o ni postaral Jakub Malý, který projel celé hřiště a precizní ranou do pravého horního rohu vyhnal z branky nejen všechny pavouky, ale také brankáře Nečase. Ke konci třetí třetiny se tlak Pardubic lehce zvyšoval, ale pozorná obrana Komety se nenechala zaskočit a i po druhé třetině tak odcházela do šaten s náskokem.

Ve třetí třetině si Brňané vytyčili jasný cíl, a to sice udržet získaný náskok. Což se jim podařilo. Dokonce se jim ještě podařilo ho ještě navýšit. Nejdříve se trefil Václav Rašovský , který zužitkoval přihrávku od Radka Kučeříka. V pětapadesáté minutě ho napodobil Dominick Vašíček a přisal šestý gól v podání Brna. V závěru se sice kvůli lehké ztrátě koncentrace ještě třikrát prosadili hosté, ale na rozdělení bodů to už nic nezměnilo. Kometa tak bere všechny body, díky kterým přeskočila svého soupeře z východu Čech v tabulce a přiblížila se na dva body pozici zajišťující play off. Odveta se hraje již v rámci řádného kola ve čtvrtek, a to opět po Špilberkem.

Marek Moskal (HC Kometa Brno): „V první třetině jsme dali slepené góly, i když jsme brzo inkasovali. Ve druhé třetině jsme zlepšili hru. Ve třetí třetině jsme zápas kontrolovali. Hráčům jsem vyčinil za posledních pět minut zápasu, ty nebyly z našeho pohledu vůbec dobré. Musíme se z nich poučit a ve čtvrtek, kdy hrajeme se stejným soupeřem, se takovému závěru vyvarovat.“

Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice): „ Jsme trošku zklamaní, do zápsu jsme vstoupili dobře. Brzy jsme vedli ale paradoxně jsme stejně brzo dostali tři branky. Snažili jsme se pak soupeře zatlačit, ale to se nám nedařilo. V posledních třech minutách jsme dali tři branky, což asi pramenilo z nekoncentrovanosti domácích.“

Vzájemné zápasy 2016/2017
14.2.16 Kometa Brno – Dynamo Pardubice 6:4