Juniorská paráda: mladíci porazili Zlín a jsou druzí!

12.9.2014 | Robert Novotný, Jan Hrabal

PARDUBICE — Ve výborných výkonech pokračují junioři HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, v přímém souboji o druhé místo porazili v malé hale ČEZ Areny silný Zlín 5:2. Východočechům se náramně povedla první polovina utkání, třemi brankami získali rozhodující náskok, který nepustili. O góly se podělili Daniel Voženílek, Michal Petira, Radek Velinský, Karel Nedbal a Martin Krajňák.

8. kolo, pátek 12.9.2014 od 18:00 hodin, ČEZ Arena Pardubice

Zlín

Branky a nahrávky: 4:33 Voženílek (Kusý, M. Procházka), 21:27 Petira (Krajňák), 25:45 Velinský (Vácha), 38:40 Nedbal (Panna), 59:40 Krajňák (M. Procházka, Voženílek) – 33:05 Matula (Dalajka), 55:01 Haničinec. Rozhodčí: Kareš – Potůček, Tasch. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. Diváci: 45. Střely na branku: 36:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Dynamo Pardubice: Vejmelka – Adam, Bažant, Franc, Nedbal, Petira, Vácha, Vála – Procházka, Chvojka, Vyskočil – Velinský, Bohuněk, Kusý – Hlaváček, Voženílek, Pipek – Kysela, Krajňák, Panna.
Zlín: Haloda – Řezáč, Macharáček, Kužílek, Velčovský, Žabčík, Kobylík, Stuchlík, Procházka – Hořanský, Hlaváč, Haničinec – Dalajka, Zaremba, Karola – Pavlůsek, Vyoral, Stránský – Galuška, Matula, Hladiš.

V úvodu zápasu měl jasně navrch domácí celek, který aktivně ohrožoval zlínskou bránu. V čase 3:56 dostaly Pardubice výhodu dvojnásobné přesilové hry, když byli za podražení vyloučeni Haničinec s Hlaváčem, kterou využil o sedmatřicet vteřin později přesnou střelou Daniel Voženílek – 1:0.

Zlín se snažil mermomocí o vyrovnání skóre. Asi největší šanci měl v čase 6:20 Michal Hlaváč, jenž se dostal po přesné přihrávce od spoluhráče do samostatného úniku, v němž mířil Vejmelkovi mezi betony. Pardubický brankář ale stihl včas zareagovat, betony srazil k sobě a kotouč vyrazil.

Druhá polovina první třetiny už neprobíhala v tak aktivním tempu jako ta první. Jedinou větší šanci měl Radovan Chvojka, který dostal přesnou nahrávku na modrou čáru, ale nedokázal v bruslařském souboji vyzrát nad hostujícím obráncem, který ho na poslední chvíli dokázal odzbrojit.

Ve druhé třetině byly k vidění celkem čtyři branky! V čase 21:27 se trefil po pohledné kombinační akci od modré čáry Michal Petira a poslal východočeské juniory do vedení 2:0. O čtyři minuty a osmnáct vteřin musel lovit puk ze své brány hostující brankář znovu. Mezi kruhy pro vhazování se uvolnil pardubický Radek Velinský, který se s ničím nepáral a příklepem poslal kotouč do brány pod vyrážečkou Halody – 3:0.

Zlín dokázal v čase 33:05 snížit poté, co Dalajkovu střelu od modré čáry dorážel za bezmocného brankáře Pardubic Dominik Matula, čímž snížil skóre na rozdíl dvou branek – 3:1. Domácí ale na inkasovaný gól reagovali o pět minut a pětatřicet vteřin později, když se v samostatném úniku prosadil po přesné střele pod lapačku Karel Nedbal – 4:1.

Ve třetí třetině bylo k vidění velké množství šancí na obou stranách, ale oba brankáři podávali vynikající výkony.

Nejdříve snížil na rozdíl dvou branek Martin Haničinec, který si našel odražený kotouč před Vejmelkou a dostal ho za jeho záda – 4:2. Zlín pak aktivně atakoval bránu Pardubic, ale nedařilo se mu skórovat. Následovalo odvolání brankáře Halody, čehož využil domácí Martin Krajňák, který skóroval do prázdné brány a rozhodl o vítězství domácího celku 5:2.

Junioři HC ČSOB Pojišťovna Pardubice ovládli souboj o druhé místo, Zlín přesvědčivě přehráli. Potvrdit vynikající formu mohou Východočeši v sobotním domácím utkání, kdy od 16.00 hodin přivítají v malé hale ČEZ Areny tým Olomouce.

Vzájemné zápasy 2014/2015
2.8.14 Dynamo Pardubice – Zlín 5:3