16.9.2017
Adam Joska

Junioři nastříleli Litvínovu šest branek

PARDUBICE — Hned po osmadvaceti vteřinách hry se domácí radovali z první branky, o kterou se postaral Václav Zídek. Ve dvojnásobné početní výhodě v závěru první třetiny vrátil Matýs vedení zpět na stranu Dynama a to už si ho pohlídalo až do konce. Junioři se mohli opřít o dobré přesilovky, proměnili čtyři ze šesti.

DHL extraliga juniorů, 4. kolo, sobota 16.9.2017, Tipsport arena

6:2
2:1, 1:0, 3:1
Branky a nahrávky: 0:28 Zídek (Štefka), 19:30 Matýs (Zídek, Hoskovec), 36:47 Bučko (Štefka, Zídek), 50:10 Pochobradský (Pražák), 54:36 Veverka (Kubišta, Syrovec), 58:15 Syrovec (Kubišta) – 14:44. Drašar (Havlík, Bárdoš), 50:52 Havlík (Kučera). Rozhodčí: Jaroš – Lhotský, Svobodová. Vyloučení: 4:6. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 35:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 6:2.
Dynamo Pardubice: Kulich – Trejbal, Pražák, Faltys, Zukal, Bučko, Mert, Javůrek – Hoskovec, Bureš, Pochobradský, Petrus, Štefka, Machač, Veverka, Syrovec, Kubišta, Matýs, Zídek.
Litvínov: Š. Havlík – Urbánek, Macháč, Franc, D. Havlík, M. Havlík, Dvořák, Starý, Kučera, Leitner, Kordule, Drašar, Vopat, Bárdoš, Pecka, Krsek, Jícha, Dufek.

Pardubice vstoupily do zápasu aktivně, což se jim vyplatilo. Hned v čase 0:28 se dostaly do vedení, když z levé strany po nahrávce od Štefky prostřelil Havlíka Václav Zídek – 1:0. A mohlo být ještě lépe pro domácí, když by před brankou zcela osamocený Syrovec dokázal propasírovat kotouč za gólmana. Syrovec se v 9. minutě dostal do další zajímavé šance, tentokrát dojel nahození obloučkem na útočné modré, jenže následně nezakončil nad beton brankáře. V minutě využili hosté hned svou první početní výhodu, po přihrávce od Dominika Havlíka překonal Kulicha David Drašar – 1:1. Přesně půl minuty před první sirénou domácí využili dvojnásobnou početní výhodu, Zídek z předbrankového prostoru přihrál k pravé tyči Ondřeji Matýsovi a ten z první propálil Havlíka – 2:1.

Na začátku druhé třetiny nahrával Matýs do ideální střelecké pozice Mertovi, jenže ten si kotouč ještě zpracovával a poté vypálil přímo do brankáře. Po ubráněném oslabení mířil zcela sám na brankáře Syrovec, jenže ani tentokrát na něj nevyzrál, jeho pokus vytáhl rukou. Ve 37. minutě Dynamo bleskově využilo další přesilovku, Štefka nabil mezi kruhy Martinu Bučkovi, jenž příklepem z první po ledě propálil Havlíka mezi betony – 3:1.

Ve třetí třetině se skóre měnilo až v 51. minutě a opět to bylo v početní výhodě. Po rychlé kombinaci nejprve pálil Zídek, jehož pokus vykopl brankář levým betonem, u pravé tyče se ke kotouči dostal Michal Pochobradský a přes beton Havlíka ho dostal do brány – 4:1. Ještě v téže minutě Litvínov odpověděl, po přihrávce od Kučery vyslal tvrdou ránu příklepem od pravého mantinelu Dominik Havlík, puk se odrazil od bližší tyčky do sítě – 4:2. První střela sice Veverkovi nevyšla a mimo nepřesně pálil také Kubišta. Jenže kotouč se dostal zpět k Vojtěchu Veverkovi, který se do něj na hranici pravého kruhu opřel a propálil strážce hostující klece pod rukou – 5:2. Minutu před koncem utkání se ve skrumáži před brankou dobře zorientoval David Syrovec, bekhendem poslal puk do sítě, čímž proměnil další přesilovku v branku a uzavřel gólový účet střetnutí – 6:2.