5.4.2024

Jsme ve finále! Dynamo po nervy drásajícím průběhu ukončilo semifinále ve čtvrtém zápase

Pardubičtí hokejisté zvítězili ve 4. utkání semifinále Play off Tipsport extraligy v Litvínově 6:5 a rozhodli tak o postupu do finále! Zápas se pro Dynamo nevyvíjel dobře, Verva vedla po dvaceti minutách o dvě branky. Ve druhé třetině ovšem Pardubice nastřílely čtyři góly za jedenáct a půl minuty a skóre otočily, ve třetí třetině pak přidaly šestou branku. Litvínov znovu dokázal snížit na rozdíl jednoho gólu, ale Východočeši už vítězství ubránili. Dynamo ovládlo semifinálovou sérii 4:0 na zápasy a poprvé od roku 2012 si zahraje extraligové finále! Prodej vstupenek na finálové zápasy začne v neděli 7. dubna v 9:00, bližší informace přineseme v sobotu.

Tipsport extraliga, SF4, pátek 5.4.2024, Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky

5:6
3:1, 0:4, 2:1
Branky a nahrávky: 01:19 D. Kaše (O. Kaše; 5/5), 14:45 D. Kaše (Jaks, O. Kaše; 5/3), 19:53 Kirk (D. Kaše; 5/5), 52:50 Zile (5/4), 54:34 Koblasa (Demel, Kirk; 5/5) – 07:14 Mandát (Vála; 5/5), 22:17 Košťálek (Dvořák, A. Musil; 5/5), 25:12 Čerešňák (Vondráček; 5/5), 32:16 Sedlák (Hyka; 5/5), 33:55 Poulíček (Vondráček; 5/5), 50:59 Pánik (Hyka; 5/5). Rozhodčí: Šír, Ondráček – Špůr, Thuma. Diváci: 5944. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. Střely na branku: 32:34 (10:12, 10:14, 12:8). Zblokované střely: 20:14. Hity: 15:10. Vhazování: 36:44. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:6, 5:6.
Litvínov: Tomek (35. Zajíček) – Baránek, Demel, Zile, Jaks, Czuczman, Zeman, Šalda – Kirk, Sukeľ, Koblasa – Hlava, D. Kaše, O. Kaše – Kudrna, Jícha, Abdul – Zygmunt, Jurčík, Havelka.
Dynamo Pardubice: Will (20. Pavlát) – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek – Pánik, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Vondráček.