Rozhodne sedmý zápas!

15.3.2005 | Jan Hrabal

Až sedmý zápas rozhodne o vítězi v sérii Pardubice – Kladno. Středočeský soubor v šestém utkání dokázal srovnat stav série, definitivní rozuzlení tak nabídne 7. zápas v Pardubicích. Ve čtvrtek v 17.00 začne možná nejdůležitější zápas sezóny.

ČF6, úterý 15.3.2005 od 17:00 hodin, Městský zimní stadion Kladno
Rytíři Kladno

Branky a nahrávky: 25:31 Martin Procházka (Patera, Bílek), 46:02 Martin Procházka (Patera, Bílek) – 28:47 P. Sýkora (A. Hemský, Dopita). Rozhodčí: Rejthar, Šindler – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 8118. Střely na branku: 31:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Rytíři Kladno: Orct – Ševc, T. Kaberle, Zeman, Špelda, V. Čech, P. Kasík, Jelínek – Bílek, Patera, Martin Procházka – M. Hořava, Gardoň, Hrdina – Kysela, Zajíc, Mrázek – Horna, Kalla, Martin Frolík. Trenéři: Zdeněk Müller, Petr Tatíček a Vladimír Evan.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Novotný, Pácal, Rozsíval, Havíř, Linhart, Mudroch – P. Sýkora, Dopita, Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis – Průcha, Hemský, Koukal – Tvrdík, Divíšek, Rolinek. Trenéři: Vladimír Martinec a Jiří Šejba.

První třetina gól nepřinesla

Pěkně zostra začal šestý zápas série. Od prvních sekund mohli diváci sledovat atraktivní hokejovou podívanou. Rabat začal lépe, dostával se častěji do šancí, ale jeho střelci naráželi na výborného Lašáka. V 5. minutě v situaci dva na jednoho vypálil tvrdě Patera, puk se ale otřel o brankovou konstrukci. Pak se osmělily i Pardubice. Bulis v 7. minutě zavezl puk do pásma, do střelecké šance se ale přes velkou snahu neprobil. Ve 12. minutě pořádně prověřila pardubického brankáře Bílkova dorážka předchozí Špeldovy střely. Lašák ale svůj tým v první třetině držel. V 16. minutě byl za krosček na Mikesku v obranné třetině Kladna vyloučen kapitán domácích Zajíc, ale Pardubičtí přes slibné šance nedokázaly přelstít Orctovu obranu. V závěru třetiny musel pardubický brankář likvidovat nebezpečnou střelu Kaberleho od modré v pro změnu při přesilovce domácích. Kladno mělo v prvním dějství mírně navrch, pardubická obrana ale všechny nájezdy soupeře ohlídala. Dopředu hosté moc nevyráželi, snažili se hlavně neinkasovat.

Pět na tři využito

Druhá třetina ještě zvýšila napětí mezi fanoušky. Oba celky se snažily nejen neinkasovat, ale hlavně vstřelit branku. První se z úspěšné trefy radovalo Kladno. V přesilovce po vyloučení Rozsívala pálil Bílek, Lašák přikryl puk pod vyrážečku (?), k němu přijel Martin Procházka, který kotouč dostal za čáru – 1:0. Gólman Moelleru se pořádně čílil na sudího, že trefu uznal, ale na vedení domácích to už ic nezměnilo. Kladno ale ve druhé třetině doplatilo na nečistou hru. Krátce po sobě totiž byli vyloučeni Martin Frolík a Zeman a hostující celek měl poměrně dlouhou výhodu dvojnásobné přesilovky. Tu Moeller sehrál výtečně, dlouho obléhal kladenskou svatyni až se nakonec dočkal. Po přihrávkách mezi Dopitou a Hemským se ke střele dostal Petr Sýkora, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Ve 32. minutě pořádně zahrozil před Lašákovou klecí útočník Kalla, ale v poslední chvíli jeho nájezdu jej sekl obránce Snopek, čímž kladenskému útočníkovi znemožnil skórovat. Pardubický hříšník odseděl trest v plné výši, to ale ještě netušil, co se mu přihodí. O čtyři minuty po ráně jednoho z kladenských beků dostal obránce Snopek ránu směrem k hlavě a z ledu mu museli pomáhat spoluhráči společně s doktorem. Tento moment vůbec nevypadal pěkně. V závěru třetiny byl vyloučen za hákování kladenský Kasík a Moeller tak šel do třetího dějství s více než půlminutovou výhodou.

Vyrovnat nedokázali

Ve třetí třetina zápas gradoval. Kladno mělo častěji puk na svých holích, Pardubáci se snažili skórovat z brejků. Ve 47. minutě ale naplno zaúřadovala spolupráce v první lajně domácích. Puk se z rohu přes Pateru dostal k Procházkovi, který z prostoru mezi kruhy prostřelil Lašáka – 2:1. Natřískaný kladenský stadion vybouchl radostí. O dvě minuty později se do nájezdu dostal obránce Havíř, ale na Orcta si nepřišel, následný tlak Východočechů otupilo vyloučení Hemského za krosček. S postupem času ale narůstala aktivita Pardubic, kterou přiživil vysokou holí útočník Zajíc. Kladno po odpískání faulu sice vstřelilo branku, tu sudí ale správně neuznal. V závěru pardubičtí i přes power play nic nevymysleli, kladenští fans tak slavili vítězství a protažení série na sedm utkání.

Zdeněk Müller (HC Rabat Kladno): „Dnes jsme soupeře předčili hlavně bojovností. Jsme rádi, že se vracíme do Pardubic k sedmému zápasu, ve kterém jsou šance obou celků vyrovnané. Nemyslím si ani, že by rozhodující byla nyní výhoda domácího prostředí. Záležet bude na maličkostech, pohodě, štěstí.“

Jiří Šejba (HC Moeller Pardubice): „Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém se objevilo málo chyb. Byla to i otázka štěstí. My jsme ve třetí třetině udělali chybu a ta rozhodla. Je však pravda, že jsme se měli více tlačit do zakončení.“

Vzájemné zápasy 2004/2005
15.10.04 Rytíři Kladno – Dynamo Pardubice 5:3