Útok Dynama vyztuží Rostislav Marosz

10.10.2017 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Dynamo reaguje na začátek nové extraligové sezony další změnou v kádru A týmu. Z Třince přichází na východ Čech útočník Rostislav Marosz, a to na hostování do konce kalendářního roku.

„Po dohodě s Třincem bereme Rostislava Marosze na tříměsíční limitovaný transfer, tímto krokem reagujeme na nedobrou bilanci v přesilovkách a věříme, že tento centr nám pomůže. Hledali jsme posílení postu středního útočníka, když se nabídla možnost jej získat, tak jsme neváhali a pustili se do jednání,“ okomentoval jeho příchod předseda představenstva a generální manažer klubu Dušan Salfický.

Dynamo jevilo o šestadvacetiletého útočníka dlouhodobější zájem. „Jeho jméno se objevovalo dříve i v dobách, kdy byl v Olomouci nebo Karlových Varech. Hokejově ho znám, Pavel Marek mi potvrdil jeho lidské vlastnosti, jak je komunikativní a jak zapadne do našeho kolektivu. Po vzájemné debatě jsme se rozhodli zrealizovat jeho příchod. Během úterý vyřídíme všechny dokumenty, aby se hned mohl zapojit do tréninkového procesu,“ doplnil Dušan Salfický s tím, že na základě podmínky slezského klubu nebude moci nastoupit ke vzájemným utkáním.

Pavel Marek trénoval novou pardubickou akvizici během svého působení v organizaci Ocelářů. „Rostislav Marosz je typickým centrem, má klid na holi, umí nahrát do gólové šance a sám ji i přesnou střelou zakončit. Očekáváme, že nám bude nápomocen v přesilových hrách. Věříme, že nám výrazně vyztuží post středního útočníka,“ řekl sportovní manažer Dynama.

„Určitě bude chtít dokázat, že jeho vzestup v předešlých sezonách není náhodný a že patří k nejnadanějším hráčům v Tipsport extralize. Jeho další předností je odolnost v osobních soubojích,“ doplnil Pavel Marek.

Rostislav Marosz

• Post: útočník