24.2.2024

Série výher pokračuje! Junioři z jihu Čech přivezli šestou

Pardubičtí junioři vyjeli na předposlední venkovní zápas, a to na jih Čech. Dynamo otevřelo skóre jako první, když se ve 13. minutě prosadil Tomáš Hebek. Pardubice poté šly zásluhou Adama Fialy do dvoubrankového vedení. České Budějovice sice dokázaly snížit, ale Pardubice si nakonec vítězství mezi prsty projít nenechaly.

Extraliga juniorů, 25. kolo, sobota 24.2.2024, České Budějovice, Budvar aréna

České Budějovice

1:2
0:1, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 34:06 Pitel (Tomas, Humeník; 5/4) – 13:58 Hebek (Kalužík; 5/5), 31:04 Fiala (Pavlata; 5/5). Rozhodčí: Mejzlík, Turhobr – Rubáš, Tvrdík. Diváci: 104. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 46:41. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
České Budějovice: Mařík – Placek, Vachun, Buzek, Tůma, Gřegořek, Bystřický – Lev, Remeš, Sochor, Kusak, Tomas, Humeník, Pitel, Hoch, Kříž, Aulický.
Dynamo Pardubice: Batih – Koudelka, Kubánek, Hebek, Kaštánek – Dostál, Pavlata, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Štěpánek, Fiala, Pilař, Yevtiekhov, Jaša, Helikar.

Pardubické Dynamo jako první v zápase otevřelo skóre, a to ve třinácté minutě, kdy si Tomáš Hebek najel mezi kruhy a vyslal tvrdou střelu, která prošla Maříkovi mezi betony - 0:1. Poté šli domácí do čtyř a ve vlastním oslabení se dostal do šance Kříž, který zkusil bekhendovou kličku, ale pardubického brankáře nepřekonal. Do konce první třetiny se už nic vážného nestalo.

Na začátku druhé části se opět do samostatného úniku dostal domácí Kříž, ale ani tentokrát se mu nepodařilo uspět. Ve 31. minutě se do dvoubrankového vedení dostalo Dynamo, kdy Adam Fiala vybojoval kotouč v obranném pásmu a ujížděl s ním před Maříka, kde zakončoval bekhendovou kličkou - 0:2. České Budějovice na tuto branku rychle zareagovaly, když využily přesilovou hru, jmenovitě Richard Pitel, který se trefil z pravého kruhu - 1:2.

Ve třetí třetině se nic vážného nestalo. Oba celky se sice ocitly v šancích, ale ani jednu z nich nevyužily. Dynamo si vedení udrželo z Českých Budějovic odjelo s výhrou 2:1.