19.9.2020

Pardubičtí dorostenci zvládli utkání proti Spartě. Rozhodla třetí třetina

Pardubice – Skvělé utkání sehráli dorostenci Pardubic a Sparty. Pardubice zvládly lépe první třetinu, kdy na konci vedly o dvě branky. Sparta druhou třetinu dokázala vstřelit dva góly a ve třetí části dokonce i vyrovnat, Pardubice si ale zápas nenechaly utéct a dokázaly porazit pražského soka výsledkem 6:3.

Extraliga dorostu, 2. kolo, sobota 19.9.2020, Pardubice, enteria arena

6:3
2:0, 1:2, 3:1
Branky a nahrávky: 1. Jaša (Kubíček), 14. Burda (Kubíček), 21. Pavlata (Formánek), 47. Formánek (Pavlata), 54. Formánek (Koudelka), 55. Formánek – 35. Odehnal (Bareš), 38. Odehnal, 42. Odehnal. Rozhodčí: Barek - Hájková, Obr. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 50. Střely na branku: 42:29. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 6:3.
Dynamo Pardubice: Červinka – Šmerda, Pazdera, Svoboda, Maštalíř, Vaníček, Pražan – Pavlata, Gromadzki, Macas, Formánek, Pilař, Panchartek, Burda, Jaša, Hiemer, Vrba, Pirner.
Sparta Praha: Hrabal – Tomov, David, Ludvík, Bartoň, Menzel, Port – Bareš, Vašíček, Odehnal, Červenka, Fábry, Křišťan, Kalný, Valach, Pražák, Höll, Novák, Senčak.

Pardubice vstoupily do utkání aktivněji a již po necelé minutě si gól na své konto připsal Tomáš Jaša, když se po kombinaci s Kubíčkem dostal ke střele a prezentoval se přesnou střelou nad beton gólmana - 1:0. Pardubice nedávaly Spartě moc šancí a řídily průběh utkání. Další nebezpečná střela přišla po sólu Pilaře, který dokázal přebruslit celé hřiště, avšak Hrabala mezi třemi tyčemi nepřekonal.

Další gól přišel až ve 14. minutě, po brejku se ke střele dostal Daniel Burda, který navýšil vedení Dynama – 2:0. Pardubice ještě do konce první třetiny sehrály dvě přesilové hry, ve kterých, až na Koudelkovu střelu do tyče, nebyla k vidění žádná velká šance.

Začátek druhé třetiny začalo Dynamo povedeně, když již po devíti vteřinách na branku, po nepovedené první šanci, vystřelil Dominik Pavlata, který z dorážky dokázal vstřelit další gól Pardubic – 3:0. Sparta po gólu Pardubic chytila druhý dech, byla aktivnější, avšak gól dokázala vstřelit až ve 35. minutě, když se k dorážce dostal Mikuláš Odehnal – 3:1. Druhá třetina přinesla ještě jeden gól Sparty, a to ve 38. minutě když se po chybě obrany Pardubic do zakončení dostal opět Mikuláš Odehnal, který si již s pukem dokázal poradit – 3:2.

Po povedeném konci druhé třetiny začala lépe Sparta, která po minutě dokázala srovnat skóre, když se po další chybě v obraně Dynama ocitnul před brankařem opět Mikuláš Odehnal – 3:3. Poté se k režii hry dostaly Pardubice, které se ve 42. minutě dostaly do přečíslení, avšak po krásné finální přihrávce zakročil Hrabal, který střelu vytěsnil mimo tři tyče.

Ve 47. minutě se po souboji v brankovišti Sparty dostal k puku František Formánek, který zavěsil puk do pravého horního rohu Hrabalovy branky – 4:3 . Dále se oba celky do střel tolik nepouštěly a snažily se kombinovat. To se ale v 54. minutě změnilo a Pardubice dokázaly prokombinovat puk do středu útočného pásma, kde byl připravený opět František Formánek, který puk dostal za záda Hrabala popáté. O minutu později se po chybě v obraně Sparty se k puku dostal František Formánek, který již svou třetí brankou dokončil jízdu Pardubic, které si, i přes dobrou hru Sparty, ponechaly tři body u sebe po vítězství 6;3

David Havíř (trenér HC Dynamo Pardubice): “Kluci hráli výborně kombinačně, ani tam nebyly žádné velké chyby. Potom přišel desetiminutový výpadek na konci druhé třetiny, po individuální chybě přišlo vyrovnání na 3:3, ale to si myslím, že ještě úplně nerozhodovalo. To se stane. Potom jsme předvedli výborný výkon v posledních 15 minutách, přesně to, co jsme po klukách chtěli. Vrátili jsme se znovu k tomu, co jsme měli předvádět a výsledek 6:3 je, myslím, odpovídající.“