29.7.2020

Nevydařený start. Dorostenci v přípravě s hradeckým Mountfieldem padli

Pardubice - Mládežnické kategorii Dynama Pardubice úvodní přípravný zápas nevyšel podle představ, když prohrála s rivalem z Hradce Králové 1:6. Jedinou branku Pardubic vstřelil v úvodu poslední třetiny Jáchym Pirner.

PR1, středa 29.7.2020

Mountfield HK

1:6
0:2, 0:2, 1:2
Branky a nahrávky: 42. Pirner – 2. Pelikán, 12. Brožek (Vencl), 23. Brožek, 30. Sláma (Giesl), 48. Dunda, 55. Šimek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6.
Dynamo Pardubice: Kindl (31. Červinka) – Pražan, Soupoušek, Jiroušek, Pazdera, Pecina, Maštalíř, Votava – Hiemer, Matýs, Procházka, Vrba, Novák, Pirner, Kučera, Hemský, Svoboda, Dostál, Lang, Klátil, Tichom, Dvořák, Straka.
Mountfield HK: Kasal (31. Lequin) – Fiala, Kulhánek, Mráz, Pelikán, Beran, Bezpalec, Žaba, Řehák – Souček, Giesl, Sláma, Koblížek, Gedeon, Šimek, Brožek, Král, Vencl, Mach, Dunda, Síla.

Pardubickému Dynamu nevyšel hned úvod prvního přípravného duelu, když v oslabení inkasovalo branku z hole Stanislava Pelikána - 0:1. Ve 12. minutě šel Mountfield HK už do dvougólového vedení, střelcem branky byl Lukáš Král - 0:2. Hradecký Mountfield i nadále udával tempo utkání, Brožek střelou z pravého křídla trefil jen tyč. O malou chvíli později trefil břevno také Brožkův spoluhráč Síla.

Na začátku druhé periody navýšil Mountfield své vedení už na 3:0, tentokrát David Brožek zamířil přesně. Ve 30. minutě po krásné individuální akci Giesla se bez problémů trefil Lukáš Sláma - 0:4. Po čtvrté brance v síti Pardubic se hra přeci jen trochu vyrovnala a šance si vytvářelo i Dynamo.

Hned v úvodu poslední části se trefil Jáchym Pirner, který střelou na lapačku překonal brankáře Lequina - 1:4. Za necelých sedm minut ovšem hosté navýšili své skóre, když se prosadil Daniel Dunda - 1:5. Poslední šestou branku vsítil v 55. minutě Pavel Šimek, jenž se v nepřehledné předbrankové situaci dobře zorientoval a přesně zakončil.