2.3.2024

Junioři se vítězně naladili na play off. Plzeň porazili počtvrté v sezoně

Pardubický tým šel do zápasu posledního kola skupiny o účast v play off DHL extraligy juniorů s jistotou konečného prvního místa. Druhou Plzeň nicméně dvacítka Dynama porazila i počtvrté v sezoně, tentokrát 4:2. Jejím úvodním soupeřem ve vyřazovací fázi budou Vítkovice.

Extraliga juniorů, 28. kolo, sobota 2.3.2024, Pardubice, enteria arena

4:2
3:0, 0:1, 1:1
Branky a nahrávky: 02:20 Pilař (Koudelka, Dostál; 5/5), 05:36 Dostál (Kaštánek, Koudelka; 5/5), 06:49 Kalužík (Burda; 5/5), 51:18 Gromadzki (Fiala, Koudelka; 5/4) – 32:44 Hromádka (5/5), 55:27 Čančura (Pittr; 5/5). Rozhodčí: Svobodová, Micka – Jurak, Hlinka. Diváci: 100. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 30:47. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.
Dynamo Pardubice: Vilém – Kubánek, Hebek, Koudelka, Švec, Kaštánek – Fiala, Pavlata, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Štěpánek, Dostál, Pilař, Yevtiekhov, Jaša, Helikar.
Plzeň: Jansa – Hromádka, Skala, Čančura, Hodinář, Cícha, Skok, Houdek, Ishchenko – Pittr, Hála, Klatovský, Sabiniok, Koubek, Hofrajtr, Hořejší, Beran, Pešek, Řehoř, Mazanec.

Junioři Dynama zvládli výborně vstup do utkání a po sedmi minutách hry vedli 3:0. Skóre otevřel tečující Vít Pilař, zmatku u brankoviště po nepovedeném zákroku plzeňského brankáře Daniela Jansy pak využil pohotový Dominik Dostál a levý horní roh brány následně trefil Tadeáš Kalužík. Po jeho brance si hostující trenér Petr Vojan vzal oddechový čas, který jeho svěřencům napomohl ke zlepšení výkonu. Do přestávky ovšem navzdory několika šancím, které zlikvidoval gólman Lukáš Vilém, hosté nedokázali zmírnit své manko.

Tým hlavního kouče Jakuba Vence měl i ve druhé třetině možnosti navýšit náskok, zároveň se však musel bránit nepříjemným útočným snahám soupeře. Ve 33. minutě už inkasoval, když individuální výpad ze středního pásma přesnou ranou zakončil Jakub Hromádka. O chvíli později se domácí ubránili v oslabení.

Rovněž ve třetím dějstvím si obě mužstva zahrála v početní převaze, přičemž v 52. minutě Východočeši zkrácenou přesilovku zužitkovali. Přesnou dorážkou se prosadil Adrian Gromadzki, jenž tak zvýšil na 4:1. V 56. minutě Indiáni nicméně podruhé v zápase snížili, protože z levého kruhu střílel mimo gólmanův dosah Marek Čančura. V závěru oba celky přišly o vyloučené hráče, Plzeňané to krátce zkusili i s odkrytou bránou, ale na vítězství Pardubic 4:2 nic nezměnili.

Jakub Venc (HC Dynamo Pardubice): „Povedl se nám vstup do utkání, když jsme šli do vedení 3:0. V další pasáži jsme nehráli úplně ideálně, ale závěr první třetiny byl od nás dobrý. Ve druhé části byl náš výkon katastrofální, šílený. Ve třetí třetině jsme se naštěstí zlepšili, dali jsme gól a dohráli duel k vítězství. Každopádně chválím hráče za to, jak zvládli nadstavbovou skupinu. Děkuji soupeři a přeji, ať se mu daří v play off. Doufám, že my nebudeme hrát jako ve druhé třetině, a věřím, že můžeme dojít daleko.“