1.3.2024

Drama v Třinci rozsekli domácí v nájezdech

Poslední venkovní zápas základní části nezačalo Dynamo ideálně a po dvou třetinách prohrávalo 0:3. Pardubice ale nic nezabalily a díky dvěma trefám Pánika a gólu Radila srovnaly stav. S Třincem nakonec Dynamo prohrálo po samostatných nájezdech a díky zisku jednoho bodu vyrovnalo nejvyšší bodový zisk v základní části Tipsport extraligy – 118 bodů.

Tipsport extraliga, 51. kolo, pátek 1.3.2024, Třinec, WERK ARENA

4:3
1:0, 2:0, 0:3 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 10:47 Hudáček (Daňo, Cienciala; 5/5), 22:56 Helewka (Vrána, Cienciala; 5/4), 24:24 Hrehorčák (Helewka, Smith; 5/5) – 53:12 Pánik (Sedlák, D. Musil; 5/5), 58:03 Radil (Kousal, A. Musil; 5/5), 59:19 Pánik (Čerešňák, Mandát; 5/4), rozh. náj. Hudáček. Rozhodčí: Ondráček, Vrba – Axman, Blažek. Diváci: 5400. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 27:36 (9:6, 12:11, 5:15). Zblokované střely: 11:39. Hity: 8:5. Vhazování: 29:33. Průběh utkání: 3:0, 3:3.
Oceláři Třinec: Mazanec – Smith, Marinčin, Nedomlel, Kundrátek, Jeřábek, Adámek, Šenkeřík – Voženílek, Nestrašil, Růžička – Daňo, Cienciala, Hudáček – Helewka, Vrána, Hrehorčák – Dravecký, Čacho, Kurovský.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář – Pánik, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, A. Musil, Paulovič – Mandát, Poulíček, Vondráček.

Pardubice nezačaly poslední venkovní zápas základní části Tipsport extraligy ideálně, v polovině první části nejprve dobře pálil Košťálek, ale hned z následně protiakce Třinec udeřil. Přihrávku do druhé vlny dostal Libor Hudáček a překonal Willa střelou nad rameno – 1:0. Will musel do konce třetiny vytáhnout několik dalších důležitých zákroků a podržel svůj tým.

Ve 23. minutě Oceláři navýšili svůj náskok v početní výhodě, pardubický gólman vyrazil zakončení z bezprostřední blízkosti, ale na porážku Adama Helewka už byl krátký – 2:0. O dvě minuty později vedli domácí o tři branky, třinečtí hokejisté se dostali do tlaku a při možném přečíslení tří na jednoho vzal zodpovědnost na sebe Patrik Hrehorčák, jenž se nemýlil – 3:0. I přes sérii vyloučení další branka ani na jedné straně nepadla.

Východočeši čekali na první přesný zásah 54 minut, hosté se dostali do tlaku, který zužitkoval po přihrávce od Sedláka extřinecký Richard Pánik – 3:1. Třinec nevyužil své šance a Dynamo dvě minuty před koncem při hře bez brankáře snížilo na rozdíl jediné trefy, z převbrankového prostoru nasměroval kotouč mezi tři tyče Robert Kousal – 3:2. Oceláři nabídli soupeři výhodu přesilové hry a tu Pardubice využily k vyrovnání. Čerešňákova rána od modré sice mířila mimo, ale od zadního mantinelu se puk odrazil na pravou stranu k Richardu Pánikovi, který se mohl již podruhé radovat – 3:3.

V prodloužení mohlo Dynamo otočit průběh ve svůj prospěch, hned několik zajímavých příležitostí ale nedokázalo využít. Duel dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž byl jako jediný úspěšný domácí Libor Hudáček – 4:3.

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice):„Myslím si, že jsme viděli velmi dobré utkání. Bylo tam nasazení, bojovnost, emoce. Na konec základní části opravdu velice dobré utkání. V prvních dvou třetinách jsme nehráli moc dobře, měli jsme spoustu nepřesností. Udělali jsme dvě velké chyby v obranném pásmu a dostali jsme gól z přesilovky. Takhle nemůžeme hrát, ještě k tomu tady v Třinci. Třetí třetinu jsme hráli moc dobře, v Třinci se vrátit z 0:3 na 3:3 je skvělé. V prodloužení jsme byli lepší, měli jsme spoustu šancí, při kterých soupeře podržel brankář. Je pro nás skvělé, že jsme schopni takto vyrovnat z 0:3 na 3:3. Rozhodla dovednost v nájezdech, kde byl Třinec šťastnější a má dva body. Kluci makali a do poslední chvíle jsme věřili, že se nám ten zápas podaří otočit nebo zdramatizovat, což se nám povedlo a za to jsme rádi."