2.3.2024

Dorostenci zažili úspěšný závěr týdne. Po Motoru porazili i Slavii

Dorost Dynama po pátečním vítězství 4:2 nad Českými Budějovicemi přivítal v sobotu na svém ledě Slavii. Pardubičtí mladíci porazili i pražského soupeře, souseda v extraligové tabulce skupiny o pořadí v play off přehráli v poměru 4:1.

Extraliga dorostu, 18. kolo, sobota 2.3.2024, Pardubice, enteria arena

Slavia Praha

4:1
0:0, 2:0, 2:1
Branky a nahrávky: 27:15 Rolinek (Macek, Drábek; 5/5), 32:05 Drábek (Ruml; 5/5), 40:55 Korec (Tvrdik, Lempach; 5/4), 55:11 Sekanina (Novák; 5/5) – 43:03 Švancar (Huk, Pšenička; 5/5). Rozhodčí: Mareš – Roischel, Zahradníček. Diváci: 85. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 44:37. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Koudelka, Ruml, Novosad, Jansa, Jaroš, Křečan – Macek, Tvrdik, Joska, Drábek, Sekanina, Lempach, Korec, Rolinek, Novák.
Slavia Praha: Poletín – Lorenz, Skyba, Hess, Pšenička, Marek – Huk, Hörnig, Švancar, Holejšovský, Tittl, Matějovský, Egart, Tichý, Šámal.

V poměrně vyrovnané první třetině brankáři, konkrétně Matěj Tuláček z Pardubic a František Poletín ze Slavie, navzdory šancím na obou stranách neinkasovali. Na začátku klání si domácí zahráli neúspěšnou přesilovku, stejně jako hosté ve druhé desetiminutovce. Pražané se neprosadili ani v další početní výhodě, k níž došlo na přelomu úvodní a prostřední periody.

Skóre otevřel ve 28. minutě kapitán Dynama Tomáš Rolinek, jenž tak zužitkoval tlak v útočném pásmu a trefou z pravého kruhu poslal celek z města perníku do vedení. Dominik Drábek pak ve 33. minutě zvýšil ranou nad vyrážečku na 2:0. Slávisté mohli o chvíli později odpovědět v přesilové hře, Korcův faul však nepotrestali.

V úvodu třetího dějství Východočeši vedli už 3:0, když pohlednou přesilovkovou kombinaci přihrávek Lempacha a Tvrdíka ze slotu povedeně zakončil právě Lukáš Korec. Ve 44. minutě sice snížil Vojtěch Švancar, ale svěřenci hlavního trenéra Vojtěcha Faltyse si ani v oslabeních body vzít nenechali. Na konečných 4:1 upravil pět minut před závěrečnou sirénou Tobiáš Sekanina, který vymetl pavučiny v pravém horním rohu brány Pražanů.

Vojtěch Faltys (hlavní trenér HC Dynamo Pardubice): „První třetina byla z obou stran trochu opatrnější, neměla moc velký náboj. V úvodních osmi minutách druhé části jsme zbytečně jako jednotlivci drželi puk. Slavia navíc dobře napadala, takže jsme ho často ztráceli. Tím jsme se sami dostávali pod tlak. Pak jsme pochopili, že když si budeme rychle přihrávat, soupeře kombinačně přehrajeme. Takže od poloviny té třetiny jsme se dostávali do přečíslení a dalších hezkých akcí. Padaly také pěkné góly a jsem rád, že jsme si závěr pohlídali, a to i po snížení na 3:1. Po něm jsme byli v hlavě stále nastavení tak, že se nic neděje a zápas takto zvládneme uhrát až do konce.“

Petr Macek (asistent trenéra HC Slavia Praha): „V posledních zápasech nejsme ve formě, prostě teď nehrajeme dobře. Ale některé věci v tomto utkání naznačily drobné zlepšení. Máme před sebou dva duely a potřebujeme se připravit na play off. Doufám, že si něco z dneška přeneseme i do dalších zápasů.“