27.2.2020

Dorostenci pěti brankami ve třetí třetině vyřídili Chomutov

Chomutov - Po dvou domácích zápasech se dorostenci Pardubic opět vydali na cestu. A vedli si náramně. Po povedené třetí třetině, ve které se hned pětkrát trefili, srazili Chomutov 7:3. O góly Dynama se postaralo sedm různých střelců. Jedná se tedy již o třetí vítězství v řadě.

ELIOD extraliga dorostu, 0. kolo, čtvrtek 27.2.2020

Piráti Chomutov

3:7
1:2, 1:0, 1:5
Branky a nahrávky: 12. Kovár (Čech, Vostiňák), 37. Spudich, 46. Rindoš (Czingel, Poch) – 2. Paleček (Formánek, Špinka), 17. Štetka (Nekvinda, Formánek), 45. Formánek, 48. Pavlata, 50. Hebek (Formánek, Pavlata), 54. Chabada (Formánek), 57. Burda. Rozhodčí: Knapík – Holada, Kába. Vyloučení: 12:10. Využití: 0:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 65. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:7.
Piráti Chomutov: Ciple – Poch, Frollo, Perný, Husinecký, Kovár, Jenček, Badinka – Spudich, Šugár, Šilar, Czingel, Vostiňák, Čech, Ekrt, Rindoš.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Hebek, P. Kubíček, Tvrdík, Koudelka, Chabada, Špinka – Pavlata, Matuška, Paleček, J. Kubíček, Formánek, Nekvinda, Kloz, Burda, Štetka.

Hostující Pardubice se dostaly velmi brzy do vedení, když od modré čáry vystřelil Formánek, jehož střelu protečoval až do brány Adam Paleček – 0:1. Po pěkném sólu přes celé kluziště skončila Pavlatova střela jen na tyčce. Ve 12. minutě bylo vyrovnáno. Po několika dorážkách před pardubickým Matěchou se nakonec trefil Jakub Kovár – 1:1. Ještě před koncem první části se dokázalo Dynamo jednou prosadit. Z dorážky puk do odkryté brány dopravil Pavol Štetka - 1:2.

I do druhé třetiny vletěly Pardubice aktivně. Ve dvou velkých šancích ale neskórovaly. Nejprve Dynamo nevyužilo přečíslení a poté Chabada minul odkrytou klec Cipleho. Ve 29. minutě měl chomutovský Šilar na hokejce vyrovnání. V nájezdu proti Matěchovi se ale trefil do brankové konstrukce. Nakonec se Pirátům přeci jen podařilo opět vyrovnat skóre. V oslabení ujel na brankáře Jan Spudich, kterému byl gól připsán, protože si dojíždějící pardubický hráč smolně srazil kotouč do vlastní brány.

Ve 45. minutě se opět hosté ujali vedení. Chomutov několikrát nezvládl vyhodit puk, čehož využil František Formánek, který prostřelil Cipleho – 2:3. Za 55 sekund bylo skóre utkání opět srovnané. Po povedené souhře domácího Chomutova se střelou nad lapačku prosadil Jan Rindoš – 3:3. Za necelé dvě minuty se stav opět pohnul, tentokrát si po nedůrazu v domácím pásmu našel puk Dominik Pavlata a poslal Dynamo do vedení.

Poté se prosazoval už jen hostující celek. Deset minut před koncem se po vydařené kombinaci puk dostal k Tomášovi Hebkovi, jenž střelou z mezikruží pokořil domácího brankáře – 3:5. Do vedení o 3 branky dostal Pardubice Ondřej Chabada, který bleskurychle využil přesilovou hru. Poslední gól Dynama si na své konto připsal Daniel Burda a upravil stav na konečných 7:3 pro Pardubice.

​Petr Jíra (Piráti Chomutov): „V první třetině jsme měli docela dobrý pohyb, kluci se snažili. Druhá třetina nám vyšla, tam to bylo i na střely vyrovnané nebo jsme jich měli možná o trochu více. Chvílemi jsme zkorigovali sestavu na dva útoky. Ve třetí třetině jsme nezachytili nástup a nám soupeř nasypal dva, tři góly a bylo po zápase. Jinak to byl zápas nahoru, dolů, kluci s tím pak chtěli něco udělat a vzniklo pár bitek, ale nikomu se nic nestalo. Bohužel byl soupeř o něco lepší než my.“

Petr Hemský (HC Dynamo Pardubice): „Do utkání jsme nastoupili solidně, dali jsme rychlý gól. Bohužel jsme pak neproměnili šance, které jsme vytvářeli a sami jsme si začali dělat problémy u sebe v pásmu. Soupeř hrál rychle, důrazně, tvrdě, dohrával nás, takže jsme s tím měli trochu problémy. Ve třetí třetině jsme začali proměňovat šance a obrátili zápas na naší stranu.“