9.9.2023

Dorost těsně vyhrál v Brně, střeleckou formu potvrdil Krčál

Pardubičtí mladíci zvládli čtvrteční vstup do nového ročníku Extraligy dorostu vítězně, když porazili Jihlavu 6:2. K zápasu druhého kola jeli do Brna, kde nakonec dosáhli také na výhru. Tentokrát se jednalo o vyrovnanější klání, na vedoucí branky Dynama dokázala Kometa dvakrát odpovědět. Rozhodující zásah přinesla 47. minuta, kdy se trefil Teodor Vápeník. Pod konečný výsledek 3:4 z pohledu domácích Jihomoravanů se dvěma góly výrazně podepsal kanonýr úvodu sezony David Krčál.

Extraliga dorostu, 2., sobota 9.9.2023, Brno, Winning Group Arena

Kometa Brno

3:4
1:2, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 11:49 Šebela (Polák, Brabenec; 5/5), 21:09 Brabenec (Šebela, Panasenko; 5/5), 48:22 Štulo (Šulla, Kubín; 5/4) – 03:02 Macek (Ruml; 5/5), 14:16 Krčál (4/5), 29:25 Krčál (Macek, Drábek; 5/5), 46:07 Vápeník (Macek; 5/5). Rozhodčí: Schenel – Kleprlík, Komínek. Diváci: 111. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 38:18. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4.
Kometa Brno: Váňa – Mátl, Krämer, Polák, Veselý, Panasenko, Vyhlídal – Kubín, Brabenec, Daněk, Hamák, Šulla, Šebela, Kerbler, Stibůrek, Štulo, Kukleta, Chaika.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Jaroš, Křečan, Řehořek, Šurc, Jansa, Vápeník, Ruml – Tvrdík, Macek, Krčál, Jindřichovský, Drábek, Joska, Úlehla, Mikeska.

Do utkání ve Winning Group Areně lépe vstoupilo Dynamo, které šlo po třech minutách hry do vedení. Do rychlého úniku z vlastního obranného pásma se dostal Vít Macek, jenž dokázal překonat gólmana Viktora Krále. Ve zbylém vyrovnaném průběhu první třetiny byly k vidění šance na obou stranách a také dvě branky.

Nejprve ve 12. minutě vyrovnal Filip Šebela, kterému rovněž vyšel protiútok. Poté Kometa dostala výhodu přesilovky. Tu nevyužila a navíc během ní inkasovala. Těsný náskok totiž Pardubicím v 15. minutě vrátil autor hattricku z předchozího duelu s Jihlavou David Krčál. Ten sebral puk Brabencovi a osamocený pak uspěl tváří v tvář brněnskému brankáři.

Minutu po přestávce ale bylo opět vyrovnáno. Jan Brabenec napravil své zaváhání před druhým gólem Východočechů, když Šebelovu střelu od modré čáry tečoval mimo dosah Matěje Tuláčka. V následném dění si oba týmy vyzkoušely hru v početní výhodě, což změnu skóre nepřineslo. Pardubická akce ve 30. minutě už však ano. Průběžný stav 2:3 stanovil svojí druhou trefou v zápase Krčál. Do konce prostřední periody se domácí navzdory herní převaze na třetí vyrovnání nezmohli.

V úvodu závěrečné části dorostenci Dynama zvládli další oslabení a ve 47. minutě znovu udeřili. Na 2:4 upravil brzy po návratu z trestné lavice za přispění Mackovy asistence Teodor Vápeník. Stejný hokejista se dvě minuty nato nechal za napadení opět vyloučit. Tentokrát se už čtveřice jeho spoluhráčů neubránila, a tak soupeř snížil na 3:4. Do horní části Tuláčkovy brány se trefil David Štulo.

V poslední desetiminutovce si oba celky zahrály přesilovku, například Vápeníkova rána skončila na tyči. Moravané v závěru zkusili hru v šesti, na vyrovnávací zásah ale nedosáhli. Svěřenci trenéra Vojtěcha Faltyse tedy po výsledkově vydařené přípravě vyhráli i druhé utkání v rámci Extraligy dorostu. David Krčál potvrdil střeleckou formu, ve dvou zápasech skóroval celkem pětkrát.