24.2.2024

Dorost rozdrtil Vítkovice vysoko 5:0. Veřmiřovský si připsal další čisté konto

Pardubičtí dorostenci vyjeli na další venkovní zápas, tentokrát na led Vítkovic. Dynamo šlo jako první do vedení, když otevřel skóre Tomáš Rolinek. Pardubice stále potom své vedení navyšovaly až na číslo 5. Vítkovice se také dostaly do velkých šancí, ale ani jednu z nich nevyužily a Dynamo si tak odvezlo výhru 5:0.

Extraliga dorostu, 16. kolo, sobota 24.2.2024, Ostrava, Multifunkční hala

0:5
0:2, 0:0, 0:3
Branky a nahrávky:02:36 Křečan (Novosad, Korec 5/5), 09:18 Rolinek (Macek, Drábek 5/5), 42:35 Macek (Drábek 5/5), 45:32 Rolinek (Macek, Jaroš 5/5), 50:17 Novosad (Tvrdík 5/5) . Rozhodčí:Novotná – Přecechtěl, Kaprál. . Vyloučení:7:7 . Využití:bez využití . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání:0:2, 0:0, 0:3 .
Vítkovice: Skoumal – Fojtík, Lyčka, Drábek, Vítek, Kisza, Szarowski – Daněk, Svozil, Douda – Plško, Zachariasz, Rončka – Sedlák, Šebesta, Max. Man – Hofman.
Dynamo Pardubice: Veřmiřovský– Vápeník, Křečan, Ruml, Novosad, Jansa, Jaroš, Novák – Řivnáč, Úlehla, Joska – Drábek, Lempach, Korec – Rolinek, Tvrdík, Mikeska – Macek.

Dynamo se prosadilo hned ve druhé minutě. Filip Křečan prostřelil Skoumala z levé strany - 0:1. Poté mohli domácí ihned vyrovnat, když se jeden z vítkovických hráčů dostal před Veřmiřovského a pálil, ale trefil tyčku. V deváté minutě šly Pardubice do dvoubrankového vedení, kdy po rychlé kombinaci prostřelil vítkovického gólmana Tomáš Rolinek - 0:2. Do konce první třetiny se už nic vážného nestalo.

Ve druhém dějství žádná branka nepadla, ale oba celky si utvořily spoustu šancí. Nejdříve z pravého kruhu pálil domácí Daněk, ale Veřmiřovský na poslední chvíli kotouč vyrazil. Poté si Lempach sjel na levou stranu, kam na něj letěla přesná přihrávka. Mohl tak zakončovat do odkryté branky, ale pardubický útočník puk minul.

Na začátku třetí části odskočily Pardubice na rozdíl tří branek, kdy se z pravé strany trefil Vít Macek - 0:3. O tři minuty později Tomáš Rolinek přidal svůj druhý gól v zápase, kdy vystřelil z pravé strany a puk se o horní tyč odrazil za záda Skoumala - 0:4. Poté se do přečíslení dva na jednoho dostali domácí Hofman se Zachariaszem. První jmenovaný nahrával druhému, ale ten puk za záda Veřmiřovského nedostal. V 50. minutě Dynamo přidalo pátou branku, o kterou se postaral Tomáš Novosad. Vítkovicím se do konce zápasu žádný gól nepodařilo vstřelit a Dynamo tak vyhrálo 5:0.