24.2.2024

Béčko potřetí těsně prohrálo se Zlínem

Rezervní tým Dynama znovu těsně nestačil na Zlín, s nímž potřetí v sezoně prohrál 1:2. Jediný gól Pardubic vstřelil dvaadvacetiletý útočník Ondřej Rohlík. Svěřenci Tomáše Jirků tak nenavázali na středeční skalp Jihlavy a po 50 odehraných kolech sedí na 12. místě tabulky.

Chance liga, 50. kolo, sobota 24.2.2024, Zlín, Trinity Bank Arena Luďka Čajky

2:1
1:0, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 18. Šlahař (Kindl), 22. Süss (Čáp, Werbik) – 33. Rohlík. Rozhodčí: Petružálek, Obadal – Kokrment, Vašíček. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2298. Střely na branku: 34:33. Vhazování: 34:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Berani Zlín: Huf – Riedl, Salonen, Warg, Čáp, Novotný, Zbořil, Talafa – Köhler, Gago, Sedláček – Paukku, Holík, Šlahař – Süss, Werbik Lang – Sedlák, Kindl, Novák.
Dynamo Pardubice: Vomáčka – Zdráhal, Hrádek, Chabada, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Kaštánek – Herčík, Rákos, Hrníčko – Urban, Mikyska, Rohlík – Pochobradský, Kaut, Žálčík – Lichtag, Rouha, Zeman.

Lepší vstup do utkání měli domácí. Do své první větší šance se dostali Berani v 6. minutě, kdy se pokusil ze slotu překvapit Tomáše Vomáčku křídelník Jan Süss. Jeho střela na vzdálenější tyč ale těsně proletěla kolem branky. Skóre otevřel Zlín až dvě minuty před úvodní sirénou. Centr čtvrté formace Denis Kindl nahodil od modré čáry kotouč do předbrankového prostoru, kde jako predátor číhal útočník Jakub Šlahař. Dvaatřicetiletý zlínský odchovanec puk nepříjemně tečoval a poslal tak svůj tým do vedení.

Moravanům se navíc povedl také začátek druhého dějství, kdy už po 97 vteřinách navyšovali na 2:0. Svěřenci Jana Srdínka se prosadili ve své početní výhodě, jež se přenesla ze závěru první třetiny. Autorem druhé trefy byl Süss, jemuž nabil od modré do pravého kruhu v tu chvíli jediný obránce domácích na ledě Zdeněk Čáp. Někdejší hráč Komety Brno neměl problém Vomáčku propálit. Pomohl mu rovněž fakt, že měl na střelu poměrně dost času a prostoru.

Dynamu B se ale povedlo zhruba v polovině zápasu odpovědět. Berany trápil urputný forčekink Pardubic a nedařilo se jim vůbec dostat z vlastního pásma. Toho využil připravený Ondřej Rohlík, který donutil domácí obranu k velkému kiksu, převzal volný kotouč za bránou a natřikrát jej úspěšně procpal do sítě.

Ve třetí třetině se však béčku zvrátit utkání nepodařilo, ačkoli měl vteřinu před koncem velkou příležitost na své hokejce zkušený veterán Tomáš Kaut, jehož rána z ostrého úhlu ale nakonec byla sražená mimo klec. Dynamo tak nedokázalo navázat na vítězný duel s Jihlavou a po 50 kolech se drží na 12. příčce tabulky Chance ligy.