25.2.2024

114 bodů! Dynamo zvítězilo v Mladé Boleslavi a překonalo klubový rekord

Dynamo se i přes vyrovnanou první třetinu dokázalo v dalších dvacetiminutovkách od Mladé Boleslavi gólově odpoutat, a tak překonalo klubový rekord v počtu získaných bodů v základní části extraligy ze sezony 2002/03.

Tipsport extraliga, 49. kolo, neděle 25.2.2024, Mladá Boleslav, ŠKOENERGO Aréna

Mladá Boleslav

1:4
1:1, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 10:09 Lantoši (Skalický; 5/5) – 06:04 Čerešňák (Hyka, Říčka; 5/4), 36:47 Poulíček (Dvořák, Mandát; 5/5), 45:56 Poulíček (Vondráček, Košťálek; 5/5), 57:39 Vála (5/5). Rozhodčí: Mrkva, Kika – Zíka, Štěpánek. Diváci: 3389. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 25:30 (4:11, 13:9, 8:10). Zblokované střely: 9:13. Hity: 3:2. Vhazování: 17:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
Mladá Boleslav: Růžička – Pyrochta, Bernad, Čech, Pavlík, Gewiese, Lintuniemi, Štibingr – Skalický, Roman, Lantoši – Gardoň, Järvinen, Rohdin – Hradec, Fořt, Krivošík – Malínek, Závora, Stránský.
Dynamo Pardubice: Pavlát – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, Kolář – Pánik, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, A. Musil, Paulovič – Mandát, Poulíček, Vondráček.

Dynamo vybojovalo hned na začátku utkání čtyřminutovou přesilovku. Početní nevýhodu domácích zavinil centr Ondřej Roman, jenž nešikovně zasáhl Tomáše Vondráčka holí do obličeje. Do své první velké šance se pardubičtí dostali velmi rychle, zhruba po 30 vteřinách od začátku přesilovky obdržel Lukáš Radil do své typické pozice uvnitř pravého kruhu přihrávku od Petera Čerešňáka a nebyl daleko od toho, aby nabídku zúročil. Jeho pohotová střela však trefila pouze brankovou konstrukci. V čase 06:04 se už Východočechům podařilo situaci 5 na 4 využít. Autorem gólu byl Čerešňák, který ukázal své ofenzivní přednosti, když famózně projel ze středního až do útočného pásma, přešel přes dvojici bránících hráčů a přesně do pravého dolního rohu zakončil. Asistenci zapsal Tomáš Hyka, jenž bodoval už v pátém duelu v řadě.

Muži Richarda Krále ale dokázali poměrně rychle odpovědět. V 11. minutě se přesnou ránou ze slotu prezentoval nejproduktivnější hráč Středočechů Róbert Lantoši, jemuž nabil jeho slovenský krajan Pavol Skalický. Dominik Pavlát měl zastřený výhled a na střelu tak nedokázal včas zareagovat. O chvíli později se držením prohřešil bek Jan Štibingr, během své druhé početní výhody v utkání ale svěřenci Marka Zadiny neskórovali.

Svou první přesilovku si zahrála Mladá Boleslav až zhruba v polovině zápasu, druhý nejlepší přesilovkový tým však svou pověst nepotvrdil, a ačkoliv obránce Filip Pyrochta napálil vší silou brankovou konstrukci, další větší šance už si domácí celek vytvořit nedokázal. Iniciativu naopak znovu převzaly Pardubice a to po konci dalšího vyloučení. Ve 37. minutě vyslal Tomáš Dvořák od modré čáry přízemní střelu, již ještě v předbrankovém prostoru tečoval Patrik Poulíček, a získal tak pro svůj tým znovu vedení.

Právě bývalý pardubický kapitán se prosadil také v posledním dějství, když potrestal neproměněnou příležitost Vojtěcha Hradce na druhé straně, kde se skvělým zákrokem prezentoval Pavlát. Poulíček překonal gólmana Jana Růžičku z levého kruhu a zažil tak svůj vůbec první dvougólový večer v letošním ročníku. Skóre ještě dvě minuty a půl před koncem upravil do prázdné branky Ondřej Vála a Dynamo se tak mohlo radovat z překonání klubového rekordu v počtu získaných bodů v základní části extraligy, který byl zaznamenaný v sezoně 2002/03.

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): ,,Myslím si, že jsme tady odehráli kvalitní utkání. Výborně jsme forčekovali, vyhráli jsme spoustu kotoučů v útočném pásmu, skvěle jsme si hlídali střední pásmo a na naší třetině jsme byli důrazní. Kluci odmakali celých šedesát minut a hráli jako tým. Na tom můžeme stavět."