7.4.2024

Dorostenci vstoupili do finále proti Boleslavi vítězným obratem

Dorostenci v prvním utkání finálové série s Mladou Boleslaví předvedli povedený obrat a před parádní kulisou takřka čtyř stovek fanoušků v enteria areně se radovali z úvodní výhry! O vyrovnání se postaral v přesilovce Lempach, dvě minuty před koncem vystřelil výhru Krčál.

Extraliga dorostu, F1, neděle 7.4.2024, Pardubice, enteria arena

Mladá Boleslav

2:1
0:0, 0:1, 2:0
Branky a nahrávky: 47:07 Lempach (Jansa, Vápeník; 5/4), 58:11 Krčál (Macek, Rolinek; 5/5) – 25:39 Hanyš (Kurka; 5/5). Rozhodčí: Skopal, Maršálek – Otáhal, Komínek. Diváci: 350. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 38:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Ruml, Vápeník, Novosad, Křečan, Jansa – Korec, Tvrdik, Mikeska, Úlehla, Joska, Drábek, Sekanina, Krčál, Lempach, Rolinek, Macek, Novák.
Mladá Boleslav: Sklenička – Hájek, Šilhavý, Doležel, Kovář, Hora, Piskač – Vasiak, Maxin, Zhdanov, Kristek, Beran, Hanyš, Kurka, Matějka, Václavík, Churáček, Hrouda.

Pardubičtí dorostenci vstoupili do finále Extraligy dorostu proti Mladé Boleslavi na domácí půdě. Hned nástup na ledovou plochu před utkáním pro ně byl speciální, byl totiž za doprovodu ohnivých efektů stejných jako při utkáních A týmu. Hráče navíc hnala parádní kulisa několika stovek fanoušků.

Diváci viděli v první periodě zajímavé příležitosti na obou stranách, ale ani jeden z týmů se nedokázal gólově prosadit, dobrou práci předváděli brankáři na obou stranách. Za Dynamo byl blízko ke vstřelení branky Mikeska, jenž byl sám před boleslavskou brankou, a následně v podobné šanci také Sekanina.

Skóre duelu otevřeli ve 26. minutě hosté, Kurka zavezl puk do útočného pásma a následně nahrál k levé tyčce Petru Hanyšovi, jenž usměrnil kotouč do odkryté části branky – 0:1. Pardubice měly možnost srovnat v početní výhodě, tu však nevyužily. Po jejím konci měl dvakrát po sobě slibnou příležitost Krčál, ale ani jednou na brankáře Skleničku nevyzrál.

Do třetí periody vstoupili pardubičtí dorostenci aktivně a pramenily z toho hned dvě velké šance. Boleslavský gólman si poradil se zakončením Macka a poté se skrumáží před svou bránou. Srovnání stavu na 1:1 se Dynamo dočkalo až ve 48. minutě, před konce přesilové hry vypálil od modré čáry Štěpán Lempach a kotouč prošel brankáři mezi betony až do sítě. Východočeši vstřelená branka nakopla k další aktivitě, dlouho se ale zdálo, že zápas půjde do prodloužení. To však nedovolil David Krčál, který v čase 58:11 proměnil rychlý protiútok v rozhodující branku zakončením na bližší tyč – 2:1.

Vojtěch Faltys (HC Dynamo Pardubice): „První dvě třetiny jsme úplně neměli dobrý pohyb, tam nás Boleslav předčila. Asi bylo znát, že jsme dlouho nehráli, díky rychlému postupu jsme měli delší volno, Boleslav postoupila po pěti zápasech. Poté jsme se museli sžít s tím, jak soupeř hraje, nehrají úplně hokej. Furt někam nastřelují, odpalují puky a čekají, kam se to odrazí. Mají hru založenou na rychlém bruslení a nastřelování kotoučů, což nebyl hokej, jaký jsme hráli v předešlých sériích. Každopádně pro nás strašně cenná výhra, otočili jsme výsledek z 0:1 na 2:1. Dali jsme druhý gól chvíli před koncem a strašně důležitý bod v sérii pro nás dneska.“