14.1.2024

Dynamo bere dva body, Mladou Boleslav zdolalo v prodloužení

Pardubičtí hokejisté porazili ve 36. kole Tipsport extraligy Mladou Boleslav 4:3 v prodloužení. Dynamo v zápase dvakrát vedlo o dvě branky, ale nepříjemní Bruslaři zvládli manko smazat. Třetí z posledních čtyř zápasů tak rozhodoval nastavený čas, výhru svému týmu vystřelil Libor Hájek! O pardubické góly v základní hrací době se podělili Martin Kaut, Lukáš Radil a Lukáš Sedlák.

Tipsport extraliga, 36. kolo, neděle 14.1.2024, Pardubice, enteria arena

Mladá Boleslav

4:3p
0:0, 3:1, 0:2 – 1:0
Branky a nahrávky: 23:41 Kaut (Čerešňák, Radil; 5/4), 29:52 Radil (Kousal, Hájek; 5/5), 37:30 Sedlák (Kaut; 5/5), 64:33 Hájek (Kousal, Radil; 3/3) – 31:12 Roman (Pyrochta, Skalický; 5/4), 49:16 Rohdin (Gewiese, Malát; 5/5), 54:46 Skalický (Fořt, Čech; 5/5). Rozhodčí: Květoň, Ondráček – Hynek, Zíka. Diváci: 9128. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 36:24 (7:12, 16:5, 8:5). Zblokované střely: 24:9. Hity: 8:4. Vhazování: 53:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Dynamo Pardubice: Klouček – Dvořák, Čerešňák, D. Musil, Košťálek, Hájek, Vála, Kolář – Paulovič, Sedlák, Kaut – Kousal, Zohorna, Radil – Mandát, Poulíček, Hyka – Říčka, A. Musil, Cienciala.
Mladá Boleslav: Novotný – Pyrochta, Bernad, Čech, Pavlík, Gewiese, Křepelka, Lintuniemi – Skalický, Fořt, Lantoši – Malát, Roman, Rohlík – Dvořáček, Hradec, Rohdin – Zvagulis, Závora, Půček.

Třetí z posledních čtyř extraligových utkání Dynama se muselo prodlužovat. Série dlouhých zápasů začala před týdnem s Kometou, ve středu v Brně se prodlužovalo také a druhé domácí utkání roku 2024 se rovněž nerozhodlo v základní hrací době.

Podruhé z těchto tří zápasů Pardubice prodloužení zvládly. Rozhodující slovo si v nastaveném čase vzal Libor Hájek, který vstřelil svůj první extraligový gól v kariéře a zároveň v červenobílém dresu!

Zaplněná enteria arena čekala na první gól zápasu do 24. minuty, kdy Martin Kaut využil přesilovou hru. Trefil se už ve třetím zápase v řadě!

Kauly také asistoval na gól Lukáše Sedláka. Kapitán Dynama tak prodloužil svou bodovou sérii na sedm zápasů.

Gól a asistenci zapsal v utkání proti Bruslařům Lukáš Radil. S dosavadním počtem 32 kanadských bodů je nejproduktivnějším hráčem týmu, na druhém místě týmové produktivity je Sedlo, který má o bod méně.

S Mladou Boleslaví přicestovala na východ Čech plejáda bývalých Pardubáků. V týmu Bruslařů působí trenéři Richard Král s Davidem Havířem, brankář Jan Růžička a útočník Ondřej Roman. Do konce ledna je na hostování ve městě automobilů útočník Ondřej Rohlík, který také nastoupil do duelu proti svému kmenovému týmu.

Marek Zadina (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice): První třetina z naší strany vůbec nebyla dobrá. Měli lepší pohyb, byli lepší v osobních soubojích, byli důraznější. My jsme se vůbec nemohli rozjet a byli jsme rádi, že jsme neinkasovali gól. Druhá třetina už byla lepší, tam jsme začali soupeře přehrávat a přetavili jsme to, že jsme dali góly a vyhráli jsme tu třetinu. Bohužel tu třetí třetinu se nepodařilo dotáhnout do konce. Za stavu 3:1 je potřeba, abychom si to pohlídali a neztratili žádný bod. To se nám nepovedlo, alespoň v prodloužení jsme získali druhý bod do tabulky.