Tygři urvali extra bod

22.10.2004 | Vladimír Gregor

Bez Dopity, ale už s Hemským a Divíškem nastoupili pardubičtí hokejisté v rámci 16 .kola na ledě Bílých Tygrů Liberec. O vítězi 60 minut základní hrací doby nerozhodlo, a tak muselo přijít na řadu prodloužení. V něm o extra bodu pro Liberec rozhodl 4 vteřiny před jeho koncem obránce Moravec.

16. kolo, pátek 22.10.2004 od 18:00 hodin, Tipsport arena
Bílí Tygři Liberec

1 p

Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0 – 1:0.
Branky a nahrávky: 21:58 Jiruš (Rataj), 64:56 Moravec – 3:09 Bulis (Hejduk). Rozhodčí: Turčan – Bláha, Kareš. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 4825. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Bílí Tygři Liberec: Falta (3.–4. Stejskal) – L. Šmíd, Jiruš, Holub (25. Krstev), Duben, J. Moravec, Jiří Hanzlík – Čermák, Rataj, Tomajko – V. Novák, Plodek, S. Procházka – R. Vrbata, Vaic, V. Nedorost – P. Rozsíval, Vampola, Víšek. Trenéři: Josef Paleček, Karel Dvořák a Miroslav Kapoun.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Mudroch, A. Novotný, Pácal, Linhart, Čáslava, Vyhlídal – Rolinek, T. Blažek, Lubina – Hejduk, Mikeska, Bulis – P. Sýkora, Divíšek, A. Hemský – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Vladimír Martinec a Jiří Šejba.

Bulis se znovu trefil

Nástup do zápasu patřil hostujícím hokejistům, jejichž snahu o úvodní tlak přiživilo hned po necelé minutě hry vyloučení Plodka. První velkou šanci zápasu měl na své holi Čáslava, ale Falta jeho střelu dokázal vytěsnit. Kuriózní situace se stala v polovině přesilovky, když z technických důvodů na výstroji musel být Falta na chvíli vystřídán druhým brankářem Liberce Stejskalem a hned poté, co se vrátil zpět do branky, se poprvé měnilo skóre zápasu. Hejduk posunul kotouč na Bulise, který zblízka nedal Faltovi šanci – 0:1. Domácím pomohla zpět do hry až přesilová hra na začátku 8. minuty, když pykal Vyhlídal, ale Tomajko v dobré příležitosti nedosáhl na přihrávku Čermáka. Šanci na zvýšení pardubického vedení měli v polovině třetiny v krátkém sledu Hejduk a Sýkora, ale Falta se překonával. Po zásahu holí v obličeji Rozsívala dostal Bulis 2+2 minuty a hosty čekali perné chvilky. Před odchodem do kabin musel Lašák čelit bombě Jiruše od modré, průniku Tomajka a dorážce Plodka po Dubnově střele, a tak hosté byli určitě rádi za sirénu, která ohlásila konec první třetiny.

Chybělo pět vteřin

Dohrávanou přesilovku po faulu Bulise z prvé třetiny se domácím hokejistům nakonec přeci jen podařilo zužitkovat, když 5 vteřin před jejím vypršením pálil od modré Jiruš a Lašák viděl puk až v síti – 1:1. Hned vzápětí šel za katr ještě Divíšek, ale domácí toho mnoho nevymysleli. Jediným střelcem, který obtěžoval Lašáka byl expardubický Duben, ale ani on si na něj opakovanou střelou nepřišel. Několik hluchých minut ze strany Pardubic využili Tygři k zesílení tlaku, ale nedokázali jej gólově zúročit, a tak se hra brzy znovu srovnala. Lašáka zkoušel na jedné straně Vrbata, z pohody se na straně druhé pokoušel vyvést domácího golmana tvrdou ranou Průcha. Krátce po polovině zápasu se hostujícím hráčům naskytla skvělá příležitost, kdy nejprve dostali po dvou minutách Blažek s Krstevem a vzápětí byl vyloučen ještě Rataj. Bohužel, ani vylepšená přesilovka 4 na 3 ke vstřelení branky nevedla, i když Bulis k ní měl hodně blízko. Další výhodu hrát v početní převaze nabídnul pardubickým jejich odchovanec Stanislav Procházka a Hejdukovi chybělo snad jen trochu důrazu, kdy ho před prázdnou brankou na poslední chvíli obral o puk Čermák. Závěr třetiny pak patřil domácím, kteří přeci jen zvedli hlavy a střely Krsteva a Procházky rozhodně nebezpečné byly.

Třetí část vítěze neurčila

I v závěrečné třetině pokračoval hokej s nemnoha brankovými příležitostmi na obou stranách, které diváci mohli počítat pohodlně na prstech ruky. Za zmínku stojí pouze střela Vaice z velkého úhlu a pokud Průchy, který ale vyhořel na Faltovi. Domácí měli možnost při vyloučení Snopka, ale nakonec mohli být rádi, že se ručička vah neposunula blíže k pardubickému vítězství, neboť Bulis napadal velice úspěšně. Změnu stavu nepřinesla ani přesilová hra hostů, poté co šel na 2 minuty zpytovat svědomí střelec branky Tygrů Rataj, ale Novotného bomba, kterou Falta pouze vyrazil před sebe, nedokázal nikdo z pardubických uklidit zpět za jeho záda. Utkání tak pomalu ale jistě spělo k prodloužení. Štěstěna se nakonec ukázala být nakloněna přeci jen domácím, neboť ti stihli ještě vybrat prémii v podobě druhého bodíku, který jim zajistil projektil z hole obránce Moravce 4 vteřiny před vypršením pětiminutové nástavby – 2:1. Hosté si tak odváží ze severu Čech pouze bod.

Karel Dvořák (Bílí Tygři Liberec): „Už poněkolikáté se nám stalo, že jsme měli brzy vyloučeného hráče a tím jsme dostali soupeře do tlaku. Dostali jsme gól a projevilo se to na celém vývoji první třetiny. Ve druhé třetině jsme měli více šancí a zaslouženě jsme alespoň vyrovnali.“

Jiří Šejba (HC Moeller Pardubice): „V první třetině jsme hráli velice dobrý hokej a je škoda, že jsme ho zúročili jen jedním gólem. V druhé třetině byli naopak lepší domácí. Nezvládli jsme prodloužení, když jsme sehráli velmi špatně přesilovku čtyři na tři a v závěru jsme se dopustili taktické chyby, jaké by se stávat neměly.“

Vzájemné zápasy 2004/2005
17.9.04 Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec 2:5