Pardubice vezou výhru!

27.3.2005 | Jan Hrabal

Poučit se a zapomenout, říkali trenéři Pardubic po čtvrtém utkání série Pardubice – Liberec. Jejich rady padly na úrodnou půdu, pardubičtí hokejisté razantně a zodpovědně vybojovali třetí zápas a z Liberce tak odváží jednu výhru. Pozitivním faktem kromě výsledku je i fakt, že se trefily všechny pětky. Nic ale není rozhodnuto, v úterý se od 17.00 hraje v Duhové aréně!

SF4, neděle 27.3.2005 od 17:00 hodin, Svijanská aréna
Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 5:19 Průcha (Koukal, Hemský), 22:59 Blažek (P. Sýkora), 43:16 Bulis (Hejduk, Divíšek), 44:02. Korhoň (Průcha, Rozsíval). Rozhodčí: Bolina, Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 5080 (vyprodáno). Střely na branku: 35:32. Průběh utkání: 0:4.
Bílí Tygři Liberec: Hnilička (45. Falta) – Duben, Fischer, Šmíd, Jiruš, Hanzlík, Modrý, Jareš – Vrbata, Kotalík, Procházka – Rozsíval, Rataj, Tomajko – Novák, Podkonický, Vaic – Víšek, Klimenta, Jech. Trenéři: Josef Paleček, Karel Dvořák a Miroslav Kapoun.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Novotný, Havíř, Rozsíval, Linhart, Mudroch, Pácal – P. Sýkora, Dopita, Blažek – Hejduk, Divíšek, Bulis – Hemský, Koukal, Průcha – Tvrdík, Rolínek, Korhoň. Trenéři: Vladimír Martinec a Jiří Šejba.

Povedený začátek

Hosté od prvních vteřin dávali ve vyprodané Svijanské aréně najevo, že včerejší zápas je minulostí. V první třetině hráli důrazně, bez zbytečného respektu. V 5. minutě se do solidní šance propracoval Milan Hejduk, ale nad libereckou defenzívou nevyzrál. To se povedlo o minutu později Petru Průchovi. Po pěkné kombinaci mezi jeho parťáky z útočného trojlístků se dostal do zakončení a střelou k tyči překonal Milana Hniličku – 0:1. Pardubáci hráli důrazně, každý souboj se snažili vyhrát. V 7. minutě se do klinče dostali domácí forvard Stanislav Procházka a zadák Petr Čáslava. Jejich souboj byl ohodnocen dvěma minutami pro oba výtržníky. Hostující celek se snažil hlavně neinkasovat, Liberec si vypracoval ale slibné příležitosti, které ale buď likvidovala pozorná obrana Moelleru nebo brankář Ján Lašák. V závěru třetiny si domácí Bílí Tygři vypracovali možná největší šanci, do úniku se dostal Rozsíval, ale jeho souboj s Lašákem deset sekund před první přestávkou skončil nepovedeným blafákem do bekhendu.

Druhá třetina zahájena na výbornou!

Ve včerejším zápase se úvod do všech částí hry povedl domácímu celku, Dnes se totéž povedlo Moelleru. Liberec začal druhou třetinu solidním náporem, ale tygří smečka si na pardubický perník nepřišla. Naopak udeřilo na druhé straně. Nejprve se po zaváhání liberecké obrany dostal do ráže Blažek, ale napálil jen Hniličku, pak ale poměrně početný pardubický kotel zajásal. Nepřehledné situace před Hniličkou ve 23. minutě využil Tomáš Blažek a bekhendem dopálil kotouč do poloopuštěné klece – 0:2! Na to měli liberečtí hokejisté dvě po sobě jdoucí přesilovky pět na čtyři, ale Moeller obě oslabení přežil bez úhony. Největší šanci Bílých Tygrů měl Kotalík, který tečoval Vrbatovu střelu od modré, ale Lašák situaci ubránil. V čase 33:09 měli hosté první přesilovku, ale určitě ji nesehráli podle svých nejoptimističtějších představ. Ve 37. minutě se ke stoprocentní gólové šanci dostal po parádní Hemského příhře Průcha, ale sám před Hniličkou prohrál souboj s jeho lapačkou.

Trefil se i Korhoň

Udržet! říkali si pardubičtí fanoušci u televizních obrazovek a ve Svijanské aréně. Moeller jim ale na úvod třetí třetiny připravil zase milé překvapení. Ve 44. minutě po Divíškově přihrávce nahrál Bulisovi do jízdy Hejduk a pardubický kanonýr se trefou pod víko nemýlil – 0:3! To ale nebylo vše. O necelou minutu později se ke střele ze strany dostal Lubomír Korhoň, jenž parádní ránou do horního růžku poslal Hniličku na střídačku – 0:4. Pardubičtí fans se radovali, halasným povzbuzováním dávali najevo, že se jim průběžný vývoj zápasu líbí. V závěru střetnutí si Moeller vedení lehce pohlídal a v poklidu dokráčel ke třetí výhře v sérii.

V úterý v 17.00 se Duhová aréna dočká pátého pokračování série, pardubičtí hokejisté mohou v domácím prostředí zaútočit na finále. Vzpomínka na sérii s Kladnem je ale živá, i proto není stále není rozhodnuto!

Josef Paleček (Liberec): „Zápas měl obrovské nasazení z obou stran. To, co se povedlo nám, že jsme v sobotu dali v začátku každé třetiny gól, tak to se podařilo dneska Pardubicím. Byl to pravý opak včerejška. My jsme chtěli, ale postupem času na nás doléhala křeč a puky nám odskakovaly. Nevycházely nám finální přihrávky. Soupeř byl ve vedení a psychické výhodě.“

Vladimír Martinec (Pardubice): „Stejně jako v sobotu to bylo dnes kvalitní utkání díky tomu, že obě mužstva hrála s obrovským nasazením. Nám se podařilo dát na začátku třetin branky, podobně jako v minulém zápase Liberci. Dobře jsme bránili střední pásmo a hráli jsme disciplinovaně.“

Vzájemné zápasy 2004/2005
17.9.04 Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec 2:5