Pardubice nestačily na Zlín, ten je dohnal v tabulce

15.1.2010 | Jan Hrabal

ZLÍN — Vstup do čtvrté čtvrtiny základní části se hokejistům HC Eaton Pardubice nevydařil. Východočeši sice vstřelili ve Zlíně úvodní gól, prohráli však na Zimním stadionu Luďka Čajky 2:4. Góly Eatonu vstřelili Radovan Somík a Petr Sýkora.

40. kolo, pátek 15.1.2010 od 18:10 hodin, Zimní stadion Luďka Čajky
Berani Zlín

Branky a nahrávky: 23:43 Hamrlík (Nosek, Leška), 34:54 Leška (Balaštík, Hamrlík), 42:18 Bořuta (Sivák, Vlach), 48:53 Leška (Hamrlík, Balaštík) – 14:55 Somík (Špirko), 56:11 Sýkora (Pivko). Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:7, navíc Hašek (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5001. Střely na branku: 40:29. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2. Nejlepší hráči: Martin Hamrlík – Petr Sýkora.
Berani Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Švrček, Galvas, Míka, Bořuta – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Záhorovský, Rachůnek – Kubiš, Roman Vlach, Sivák – Ondráček, Balán, Čech. Trenéři: Zdeněk Venera a Rostislav Vlach.
Dynamo Pardubice: Hašek – Píša, Kočí, Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, MacKenzie – P. Sýkora, Špirko, Pivko – Kolář I, Koukal, Starý – Pineault, Cetkovský, Somík – Radil, Kousal, Semorád. Trenéři: Václav Sýkora a Jan Votruba.

Zlín hrál od úvodních minut s chutí. Jeho aktivitu zbrzdilo vyloučení Siváka, ale Pardubice se nedostaly v početní převaze k vážnější akci a brankář Sedláček byl bez práce. Přesilovka se naskytla i Zlínu, když na trestnou lavici zamířil za sekání Kočí. Obě mužstva však nadále hrála bezchybně v defenzivě.

Do vedení šly Pardubice. Na konci 15. minuty nahodil po střele Špirka šikovně Somík puk, který doplachtil za Sedláčkova záda. Zlín mohl srovnat krok, ale Kubiše ve slibné šanci neposlechl kotouč. Domácí mohli ještě do první sirény vyrovnat, ale Galvas trefil pouze tyčku.

Zlín otočil nepříznivý stav ve druhé třetině. Hned na začátku se mu naskytla téměř dvouminutová přesilovka pět na tři a zvládl ji skvěle, neboť po třinácti sekundách prostřelil Haška od modré čáry obránce Hamrlík. Domácí ožili, Sivák měl na holi vedoucí branku, nicméně jeho muška byla nepřesná.

Hrál se oboustranně rychlý, útočný hokej, akce se přelévaly na obou stranách a zaplněné hlediště se rozhodně nenudilo. Zlín předvedl ukázkovou kombinaci v 35. minutě. Kotouč putoval po ose Hamrlík, Balaštík, Leška a na nejlepšího extraligového nahrávače zívala zcela prázdná branka.

Zlín si přenesl herní pohodu i do třetí třetiny. Třetí gól přidal obránce Bořuta, který dostal ideální pas do nájezdu od Siváka. Další šance měli Balaštík, Balán a Sivák. Čtvrtý úspěch Beranů posvětil až videorozhodčí, Leška využil přesilovku po pouhých čtyřech sekundách, když tečoval holí Hamrlíkovu střelu od modré čáry. Pardubice jen v závěru Sýkorovou trefu upravily na konečných 2:4 ze svého pohledu.

Zdeněk Venera (PSG Zlín): „Viděli jsme pohledný zápas, který měl vysokou úroveň. Nešťastné vyhození Pardubic na začátku druhé třetiny nám hodně pomohlo. Byl to oboustranně velmi dobrý hokej. Na rozdíl od předešlých zápasů nám vycházela koncovka. Náš druhý gól byla podařená akce. Jen mi vrtá hlavou, jestli si hoši nepřevlékli dresy. V roli střelce byl tentokrát Leška, spíše bych tam čekal kanonýra Balaštíka.“

Jan Votruba (HC Eaton Pardubice): „Utkání jsme začali dobře, dostali jsme se do vedení. Bohužel od druhé třetiny jsme po nešťastném vyhození puku do hlediště šli do tří hráčů. Zlín přebral iniciativu, hrál dobře. Od třetí třetiny měl skvělé nasazení a předčil nás v dravosti. Pod tlakem soupeře jsme se dopouštěli zbytečných chyb. Každopádně to byl pro diváky pěkný zápas.“

Vzájemné zápasy 2009/2010
9.9.09 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 1:2sn