Mgr. Pavel Hynek

Pavel Hynek

Mgr. Pavel Hynek

K hokeji přivedl Pavla Hynka v šesti letec otec. Jako mladý začínal na ledě pražské Sparty, kde prošel všechny věkové kategorie od přípravky až do juniorů. Následovalo studium na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy obor trenérství a současně hrál druhou národní ligu za pražský ČLTK.

Pavel Hynek stál na střídačkách různých týmů již od dokončení fakulty. Velkou část této velké porce strávil u kormidla Sparty, kde trénoval tamní mladíky. S juniorkou vyhrál mistrovství republiky, posléze pracoval u A týmu Pražanů. V sezoně 1999/2000 jej získal po boku Františka Výborného, o dva roky spolu s Václavem Sýkorou.

Pavel Hynek byl úspěšný i u reprezentační mládeže, v roce 2001 získal mistrovský titul coby asistent trenéra u českého národního týmu do dvaceti let.

Velkou výzvou pro něj bylo jmenování do pozice hlavního trenéra Ústí nad Labem v roce 2004. Slovan se v sezoně 2005/2006 stal vítězem první ligy, ve finále porazil Mladou Boleslav. V baráži o extraligu ale neuspěl se Vsetínem. O rok později byl v průběhu sezony od prvního mužstva odvolán.

Další jeho štací bylo Znojmo, kde se setkal se svým učitelem z vysoké školy Václavem Sýkorou, v roce 2008 převzal coby hlavní kouč celek Plzně. Západočeský tým přivedl přes vypjaté čtvrtfinále s Pardubicemi do dalšího kola play off, ve kterém Plzeň narazila na Slavii.

Jeho doposud posledním angažmá v české nejvyšší soutěži bylo působení na lavičce pražské Sparty, kde začal minulou sezonu, ale koncem října byl odvolán. V tomto soutěžním ročníku pokračoval v Karlových Varech, ale nedokončil jej.

Sezonu 2010/2011 začal na postu hlavního trenéra slovenského velkoklubu HC Slovan Bratislava. Po prohře ve Skalici ve 25. kole slovenské extraligy byl odvolán a 24. listopadu 2010 se přesunul do Pardubic, které v sezoně 2011/2012 dovedl společně s Ladislavem Lubinou k mistrovskému titulu.

Dnes v 17:30 | Muži
Piráti Chomutov