27.10.2007
(HoH)

Vítězné tažení juniorů pokračuje, odnesla to Kometa

Další výhru si na své konto připsali v juniorské extralize hráči HC Pardubice. Ti v dnešním 18. kole dokázali přesvědčivě vyhrát 4:0 na ledě Komety Brno. První a poslední branku Východočechů vsítil útočník Ladislav Jindřich, další přidali obránce Jakub Šnejdr a forvard Ugo Dobiáš. Ze druhého čistého konta v této sezoně se může radovat brankář Filip Landsman. Pardubičtí natáhli svou sérii vítězství na šest, šňůra utkání, ve kterých bodovali, narostla na deset!

Extraliga juniorů, 18. kolo, sobota 27.10.2007, Hala Rondo

Kometa Brno

0:4
0:1, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 19:17 Jindřich (Kousal), 21:51 Šnejdr (Kousal), 27:19 Dobiáš (Šejba), 47:41 Jindřich (Semorád). Rozhodčí: Palašek – Mlčoch, Musil. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 85. Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 0:4.
Kometa Brno: Čiliak – Vejvar, Babic, Žalud, Reschowský, Koš, F. Pospíšil F, Skočovský, Vozdecký – Stehlík, J. Svoboda, Mišura, Jarůšek, Staša, Šidák, Smolík, Štěpánek, Grmela, Zima, Popolanský, Kožár.
Dynamo Pardubice: Landsman – Drtina, Fink, Kučera, Blažek, Šnejdr, Krejnus, Poskočil – Stoklasa, Kaut, Bláha – Paučin, Sodomka, Nykl – Jindřich, Kousal, Verner – Šejba, Radil, Dobiáš – Semorád.

Pardubičtí hokejisté včera uhráli dva body ve Znojmě, dnes na ně navázali tříbodovou výhru v jihomoravské metropoli. Domácí vstoupili do zápasu aktivněji, hned v úvodu dostali možnost přesilové hry, ve které druhý brněnský útok prodal pardubickým lístky na kolotoč. Ale ani po obrovském závaru, při němž se snažili o skórování Stehlík, Grmela a Jarůšek se skóre neměnilo.

Kometa pokračovala v aktivnější hře, vypracovala si i několik dalších slibných šancí, ty však končily v náruči Landsmana či na brankové konstrukci jako pokus švihem Matěje Mišury. A tak se prvně ozvali Pardubičtí, v poslední minutě obešel Ladislav Jindřich domácího beka a poslal kotouč za záda brněnského gólmana – 0:1.

Z kraje druhé třetiny měli domácí početní výhodu, ve které Reschowský orazítkoval tyč. Hne na to odpověděla pardubická dvojice rychlým protiútokem a gólem, kterým se zviditelnil Šnejdr. Asistoval mu Kousal – 0:2.

Pardubice se dostaly více do hry, v čase 27:19 za Čiliakova záda dorazil kotouč nehlídaný Dobiáš a bylo to už 0:3. Dva vstřelené góly dostaly Moeller na koně, na kterém doklusal až k druhé přestávce.

Do třetího dějství vstoupili lépe domácí. V přesilové hře dobýval Landsmanovu svatyni Jarůšek, ale marně. O minutku později se Pardubicím naskytla příležitost dvojité přesilové, v závěru početní výhody se dostal do šance Jindřich a uzavřel účet dnešního duelu na 0:4 z pohledu domácích.